Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

10 sposobów jak się skutecznie nauczyć języka angielskiego.

1. Zrób listę słów, które uznasz za ważne

Częstym błędem jest próba uczenia się każdego nowego słówka, które napotkamy w tekście. Słówek jest tak dużo, że nie damy rady zapamiętać wszystkiego a łatwo się zniechęcić kiedy widzimy, że słówka "nie zostają nam w głowie".

Warto przygotować swoją własną listę słów, za pomocą których będziesz porozumiewał się z innymi. Można je podzielić na:-bardzo ważne i przydatne -ciekawe sformułowania -słowa, które są niekonieczne, ale mogą się przydać

2. Naklejaj kartki w domu, z angielskimi słówkami

Warto obkleić swój pokój i miejsca, w których często przebybasz nowymi słówkami. Nasz mózg łatwo zapamiętuje słowo, które widzieliśmy wiele razy nawet jeśli nie staraliśmy się go celowo zapamiętać. Karteczki zmieniaj na nowe kiedy czujesz, że zapamiętałeś słownictwo.

3. Ucz się słów, wraz z ich wykorzystaniem w zdaniach

Uczenie się słówek będzie najbardziej owocne kiedy nauczysz się ich wraz z ich użyciem w zdaniu. Wystarczy słówko wpisać w GOOGLE i zobaczyć jak jest użyte. Metoda ta umożliwia nie tylko dokładne zrozumienie wypowiedzi, ale także pozwala szybciej zastosować dane słowo w przyszłości.

4. Powtarzaj na głos

Gdy już opanowałeś listę słów oraz zdań, pamiętaj o tym, aby powtarzać je na głos. Sposób ten ma znaczny wpływ na ich zapamiętanie oraz prawidłową wymowę. Powtarzanie w pamięci nie jest tak skuteczne, jak mówienie na głos

5. Oglądaj filmy, seriale, słuchaj muzyki z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami

To świetny sposób na naukę języka obcego, poprzez rozrywkę, zwłaszcza jeśli jesteś fanem zagranicznych produkcji filmowych czy muzyki. Dzięki tej metodzie poznasz nie tylko nowe słowa, ale utrwalisz usłyszane konstrukcje słowne, wymowę, intonację, a nawet gestykulację odpowiednią dla mieszkańców kraju czy regionu.. Co więcej usłyszysz tzw. real English., czyli angielski, którym mieszkańcy krajów anglojęzycznych posługują się na codzień.

6. Powtarzaj za lektorem

Nieważne, czy słuchasz muzyki, czy oglądasz serial. Nieważne nawet czy rozumiesz zdanie. Warto jest zatrzymywać dźwięk po każdym zdaniu. Następnie należy powtórzyć za lektorem. Trzeba nie tylko zapamiętać zdanie, ale również poczuć, że mówi się w tempie bardzo podobnym do rozmówcy.W ten sposób uczysz się melodii języka, ćwiczysz prawidłową wymowę i intonację.

7. Dzień angielskiego – ENGLISH DAY

Wraz z bliskimi Twoimi znajomymi lub rodziną zrób sobie dzień po angielsku. Oznacza to, że będziecie porozumiewać się, pisać na czacie, wysyłać smsy tylko w języku angielskim. Wiele osób ma niestety problem z przełamaniem się i rozpoczęciem konwersacji, dlatego jeden ENGLISH DAY w tygodniu, może okazać się bardzo pomocnym dniem w przyszłości.

8. Ucz się jednego tematu przez dany okres czasu

Przykładowo, przez okres tygodnia bądź dwóch, ucz się np. artykułów spożywczych bądź listy prac domowych. Skakanie pomiędzy tematami, np. z ekonomii na prawo, nie jest wskazane. Najlepiej jest wybrać jeden konkretny temat, słuchać nagrań z nim związanych, pisać, uczyć się nowych słówek. W ten sposób nauczysz się konkretnie jednego zagadnienia oraz zyskasz różne punkty widzenia.

9. Czytaj serwisy internetowe, czasopisma, blogi

Pamiętaj, że czytając po angielsku zaczynasz myśleć po angielsku. Wybieraj czasopisma i blogi o tematyce, która Cię interesuje. Z pewnością znajdziesz wiele słówek i wyrażeń, które będziesz mógł w przyszłości wykorzystać .

10. Graj i korzystaj z aplikacji do nauki języków.

W sieci dostępnych jest wiele aplikacji, które łączą zabawę z nauką.Możesz wypróbować, która najbardziej Ci odpowiada. Duolingo – to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków, w tym angielskiego. Idealne rozwiązanie, kiedy mamy chwilę przerwy. Aplikacja działa na zasadzie gry Memrise – poprawną odpowiedź wybieramy spośród kilku dostępnych odpowiedzi Ba ba dum – doskonałe dla osób, które są wzrokowcami. Pozwala szybko zapamiętać słówka Lyrics Training – dla tych, którzy uwielbiają słuchać muzyki. Serwis pozwala zapoznać się ze słowami utworu, a nawet uzupełnić tekst piosenki Lang-8 – na tej stronie można znaleźć kogoś, kto sprawdzi nam błędy w tekście i je poprawi

Najważniejszą rzeczą jest...