Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Welcome to Primary School No. 3 in Kalisz

Start

We are waiting for you...

TIMETABLE

MONDAY

TUESDAY

WEDNESDAY

THURSDAY

FRIDAY

1

2

3

4

5

pOLISH

MATHs

physics

Rajdy

english

music

biology

projekty

geograpfy

Literature

sZKOŁA BEZ PRAC DOMOWYCH

Dwujęzyczność

wolontariat

Tydzień zdrowia z trójką

ART

history

Klikaj na poszczególne przedmioty, a dowiesz się, co wyróżnia naszą szkołę...

Jesteśmy szkołą bez obowiązkowych prac domowych!

Proponujemy prace typu AiR. Ten tajemniczy skrót oznacza aktywność i rozwój. Uczeń sam wybiera, co go interesuje i co chce doskonalić.

AiR

Twórczy i aktywny język polski:- przedstawienia- improwizacje- praca z lekturą również w formie zabawy.

Bo szkoła to nie tylko nauka, ale także miło spędzony czas.

E=mc

2

PHYSICS

Fizyka nie musi być trudna...

...i na pewno nie jest nudna!!!

My stawiamy na działanie!

W klasach dwujęzycznych odbywają się trzy „zwykłe” lekcje języka angielskiego (tak jak w innych zespołach klasowych) oraz dwie godziny konwersacji z native speakerem. Podczas angielskiego:- pracujemy w pracowniach z słuchawkami- korzystamy z iPadów- tworzymy prezentacje i filmiki w języku angielskim. Zespoły dwujęzyczne biorą udział w konkursach językowych oraz współtworzą coroczny Dzień Języka Angielskiego.

WATCH THIS VIDEO

Jesteśmy bardzo aktywni..

Rajdy

Sukcesy rajdowe w roku szkolnym 2018/2019:  13.03.2019 – X Konkurs Krajoznawczy „Piękna nasza Polska cała” – III miejsce  25.05.2019 – X Rajd „Wiosenne Majaki” – III miejsce  27.10.2018 – XIII Rajd „Od Sasa do Lasa” – I miejsce w klasyfikacji generalnej + puchar wójta gminy Gołuchów  15.09.2018 – XIII Rajd „Śladami Przodków” – II miejsce w klasyfikacji ogólnej + puchar Kaliskiego Oddziału PTTK Sukcesy rajdowe w roku szkolnym 2017/2018:  16.09.2017 – X Rajd „Śladami Przodków” – III miejsce w klasyfikacji ogólnej + puchar  29.09.2017 – I miejsce w Grze Miejskiej poświęconej ochronie powietrza, niskiej emisji oraz proekologicznym źródłom ciepła  8.03.2018 – I miejsce w IX Konkursie Krajoznawczym Piękna nasza Polska cała  14.04.2018 – III miejsce w Rajdzie Dzielnicami Kalisza  25.04.2018 – II miejsce w Rajdzie Ekologicznym „Tajemnica bioróżnorodności”  19.05.2018 – II miejsce (w kategorii oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich) w IX Rajdzie „Wiosenne Majaki”

Romeo i Julia zapraszają do klasy dwujęzycznej

Na lekcjach muzyki w języku angielskim uczniowie zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi historii muzyki na przestrzeni wieków oraz biografiami najwybitniejszych kompozytorów. Tematyka zajęć zgodna jest z treściami zawartymi w podstawie programowej. Podczas zajęć artystycznych z zakresu muzyki uczniowie poznają słownictwo angielskie poprzez pracę z piosenkami anglojęzycznymi. W czasie wykładu nauczyciel posiłkuje się filmami, slajdami, nagraniami piosenek, stosuje metody aktywizujące.

MUSIC

Co to jest dwujęzyczność?

Nauczanie dwujęzyczne,zwane też bilingwalnymto nauczanie przedmiotów w języku ojczystym i języku obcym.

W naszej szkolew ten sposób naucza się:historii powszechnej, fizyki, muzyki, literatury powszechnej.

We wszystkich klasach dwujęzycznych prowadzonesą konwersacje z nativespeakerem

Od września 2021 dwujęzycznie prowadzimy również przedmioty:wiedza o społeczeństwie i edukacja dla bezpieczeństwa.

Zajęcia prowadzone są przez native speakera – pana Paula Hackinga. Nauczyciel w żartobliwy sposób próbuje wciągnąć w rozmowę nawet najbardziej nieśmiałe i małomówne osoby.Założenia konwersacji to: - przybliżanie anglosaskich zjawisk kulturowo-społecznych - stawianie uczniów w realnych sytuacjach językowych Nasze metody pracy podczas konwersacji: - gry i zabawy językowe - TPR (zajęcia z wykorzystaniem ruchu) - drama - ice breakers (rozgrzewki przełamujące lody w konwersacji)- mingle activities (pary wymieniające się w dialogach) - dialogi

Konwersacje:

Matematyka - królowa nauk

Jesteśmy zaangażowani w wiele akcji charytatywnych.

Zajęcia prowadzone są metodą modelingu i lekcji odwróconej. Nauczyciel posiłkuje się filmami, slajdami, stosuje metody aktywizujące. Duża część uczniów bierze aktywnyudział w wielu konkursach biologiczno-ekologicznych. Reprezentują oni szkołę w etapach rejonowych i wojewódzkich.

BIOLOGIA

Geografia

Geografia to pasjonująca i obejmująca wielki obszar badawczy dziedzina wiedzy.Zajęcia prowadzone: - w atrakcyjny, angażujący uczniów sposób - z wykorzystaniem filmów, prezentacji - metodą projektu

Co roku uczniowie zaangażowani są w organizacjęi przeprowadzenie Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką, EkoKonkursu dla dzieci z przedszkoli i uczniów ze szkół podstawowych z Kalisza i okolicy.

Tydzień Zdrowia z "Trójką"

Współpracujemy ze szkołami w Palestynie i Tanzanii, a także z włoską szkołą 1°CIRCOLO „COLLODI” z miejscowości Fasano. Tę ostatnią znamy z poprzednich lat, z projektu Socrates Comenius, podczas którego uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyjeżdżali do zaprzyjaźnionych szkół w różnych krajach i brali udział w tamtejszych lekcjach, rozmawiali z kadrą i swoimi rówieśnikami, mając okazję do szlifowania języka podczas naturalnych konwersacji. Tegoroczny projekt polega na zdalnej wymianie informacji kulturalnych z regionu. Kilka zadań projektowych mamy już za sobą.

NOT ONLY MYSELF …OVER THE DISTANCES

KULTUROWY PROJEKT MIĘDZYNARODOWY

Kliknij, aby zobaczyć więcej.

PLASTYKA

Kreatywne działania, artystyczne projekty.W naszej szkole rozwijamy talenty!

Celem programu literatury jest: - pobudzanie do myślenia - dostrzeganie zależności, podobieństw i różnic w dokonaniach wspólnoty Basenu Morza Śródziemnego- czerpanie ze źródła wiedzy europejskiej. Uczeń klasy dwujęzycznej zostanie zapoznany z fragmentami literatury światowej. Fragmenty z „Romea i Julii”, ,,Lorda Jima”, „Hobbita” czy „Tajemniczego ogrodu” przeczyta w oryginale.

LITERATURA POWSZECHNA

HISTORIA POWSZECHNA

Program do nauczania historii powszechnej opracowany został przez native speakera - pana Paula Hackinga, który ukończył w 2000 roku historię na Uniwersytecie Purdue w Indianie w USA. W pierwszej klasie uczniowie poznają historię starożytną, w drugiej historię Wielkiej Brytanii i historię Stanów Zjednoczonych.Zajęcia prowadzone są w ciekawy, przystępny dla uczniów sposób. Metody pracy: - elementy dramy historycznej (przedstawienia teatralne wprowadzające postacie historyczne)- wykorzystywanie własnych zdjęć, prezentacji, filmików historycznych, by przybliżyć skomplikowane zawirowania historii w różnych regionach świata - korzystanie z tekstów źródłowych.