Interactive image
missvalia12
Created on February 16, 2021
More creations to inspire you
HOW TO BE AN ALLY TO TRANSGENDER AND NONBINARY PEOPLE
Interactive Image
THE STONEWALL RIOTS
Interactive Image
HISTORY OF THE LGBTQ+ PRIDE FLAG
Interactive Image
AN INTRODUCTION TO LGBTQ+ TERMS
Interactive Image
HOW TO MAKE YOUR CLASSROOM LGBTQ+ RIENDLY
Interactive Image
BISEXUALITY
Interactive Image
THE SOLAR SYSTEM
Interactive Image
Transcript
Зюков Б.Б. На сцене и экране – Леся Украинка / Б.Б. Зюков. – Київ : Мистецтво, 1987. – 237 с. Книга представляє історію постановок своєрідних і складних для сценічного втілення творів Лесі Українки в театрі, кіно і на телебаченні. Широко залучаючи матеріали дослідників творчості Лесі Українки, рецензії на вистави, висловлювання акторів і режисерів, автор дає оцінку вистав, кінострічок і телефільмів.
Українка Л. Поезії. Лісова пісня / Леся Українка. - Донецьк : БАО, 2007. - 320 с. Пропонуємо збірку творів, до якої увійшли вибрані поезії, а також драма-феєрія "Лісова пісня".
Українка Л. Усі твори в одному томі / Леся Українка. - Ірпінь : Перун, 2008. - 1376 с. У книжці вперше в історії української літератури вміщено всю відому творчу спадщину славетної української письменниці Лесі Українки, яка спромоглася напрочуд сильно відтворити могутній творчий дух свого народу.
Украинка Л. Избранное / Леся Украинка. - Київ : Ранок, 1984. - 432 с. До цієї збірки увійшли найкращі вірші та поеми, а також драми "В катакомбах", "Кам'яний господар", "Оргія".
Леся Українка : сюжети з життя в ілюстраціях і документах / авт.-упоряд. Наталя Чіп, Ірина Веремєєва. - Київ : Спалах, 2001. - 167 с. Це нова цікава розповідь про всесвітньо відому українську поетесу, її життя, коло її близьких та друзів, середовище, що живило і надихало її талант, а також розповіді Лесиної сестри з її ґрунтовного нью-йоркського видання «Леся Українка. Хронологія життя і творчості», листування молодшої сестри з науковцями київського Музею Лесі Українки дозволяють читачеві максимально наблизитись до Постаті геніальної поетки, поринути в часі у світ її дум і мрій…
Українка Л. Нехай мої струни лунають... : вибр. поезії / Л. Українка ; упоряд. Н. Сташенко. – Луцьк : Волин. обл. друкарня, 2009. – 224 с. Збірка складається із семи розділів, назви до яких підібрані за рядками творів Лесі Українки. Діапазон лірики надзвичайно широкий: в ній роздуми про сенс життя і призначення людини, мрії про світле майбутнє, твори про громадянську мужність, місію митця і призначення мистецтва.
Костенко А. Леся Українка / А. Костенко ; упоряд. В. Сичевський. – Київ : А.С.К., 2006. – 512 с. Книга розповідає про долю і звитягу Лесі Українки — людини надзвичайної навіть серед рівних їй за геніальністю. Уявлення про багатогранність легендарної постаті дає вдале поєднання відомої повісті Анатоля Костенка з листами та іншими документальними матеріалами, пов'язаними із життям і творчістю великої поетеси.
Мірошниченко Л. Леся Українка: життя і тексти / Л. Мірошниченко. – Київ : Смолоскип, 2011. – 264 с. Текстологічні дослідження, у ході яких постають усе нові й нові об’єкти спостережень (події, манускрипти, епістолярій, спогади, іконографія), часом розгортаються у великі панорамні картини «життєтворчості», становлячи документально обґрунтовану генеалогію творів.
Українка Л. Оргія : драматичні поеми / Леся Українка. – Київ : Основи, 2001. – 772 с. До збірки ввійшли драматичні поеми Лесі Українки.
Ми зібрали для вас декілька фактів із життя письменниці, які допоможуть побачити не класика, а звичайну людину. Дитинство із татом у декреті Тато у декреті — досі рідкість і дивина для українських реалій. Для родини Олени Пчілки та Петра Косача це було нормою ще наприкінці ХІХ століття. Коли в подружжя народилася друга дитина — Лариса, Олена Пчілка занедужала на анемію, та поїхала лікуватися в Європу на пів року. А Петро Косач залишився вдома з двома малими дітьми. Лариса Косач навчалася дистанційноУсі діти подружжя Косачів отримували початкову освіту вдома, а згодом навчались у гімназії. Леся ж через хворобу і надалі навчалася вдома. Це був аналог дистанційної освіти в реаліях ХІХ століття: у Лесі були приватні вчителі з грецької та латини, мати допомогла їй опанувати французьку та німецьку, дівчинка брала уроки гри на фортепіано. Леся Українка захоплювалася культурою Давнього Сходу Сучасні підлітки практикують йогу та медитації, ходять на майстер-класи з мехеді тощо. Леся Українка також захоплювалася культурою Давнього Сходу. У 19 років вона написала підручник з історії східних народів для дітей. Вийшла заміж попри спротив матері Бунтарський дух Лесі Українки ріднить її з усіма сучасними тінейджерами. Йти проти установлених норм та поглядів батьків Леся не боялась. У 1901 році вона зблизилася із Климентом Квіткою, правознавцем, етнографом та фольклористом. Сьогодні ми б назвали ці стосунки цивільним шлюбом, аж поки Леся та Климент обвінчалися у 1907 році. Олена Пчілка завжди була проти цього шлюбу, тож і вінчання пройшло без свідків і гостей, а батьків Леся Українка сповістила про подію листом. Критики по Лесю Творчість Лариси Петрівни Косач-Квітки найбільш ретельно досліджували Оксана Забужко та Соломія Павличко. Науковиці певні: на загал лише зрідка потрапляють поодинокі факти, без яких немає Лесі України ані як письменниці, ані як особистості. Псевдонім Свій псевдонім Лариса Косач запозичила в дядька – Михайла Драгоманова. Він підписувався як «Українець». А оскільки Леся дуже любила свого дядька і захоплювалась ним, то вирішила в чомусь бути схожою на нього. Дядько Лев знав дуже багато легенд і переповідав їх малій Лесі. Цього часу вистачило письменниці, аби набратися вражень і згодом відтворити їх у «Лісовій пісні». Місцеві жителі подейкують, що у Скулинському лісі живуть привиди й вряди-годи лякають туристів, які осмілюються ночувати тут. Тож, можливо, лісовики та мавки з «Лісової пісні» не такі вже й вигадані. Леся не лише писала вірші, а й створювала нові слова Саме їй маємо завдячити існуванням слів «промінь», «напровесні», а її мати, письменниця Олена Пчілка ввела в лексикон українців інше знайоме нам нині слово — «мистецтво». Існує астероїд, названий на честь поетеси. Його повна назва – 2616 Леся Дякуємо за увагу!
Леся Українка. Листи: 1876-1897 / упоряд. В. Прокіп. - Київ : Комора, 2016. - 512 с. З ким товаришувала Леся, ким захоплювалася, що читала, чим журилася і про що мріяла... Цей епістолярій відкриє читачу можливість по-новому побачити одну з найяскравіших постатей нашої культури.
Шедеври української любовної лірики / гол.ред. Н.Є Фоміна. - Харків : Фоліо, 2008. - 314 с. - (Література). Поезії українських авторів, серед яких і Леся Українка, розповідають про любов та ненависть, радість та смуток, пристрасті та ревнощі. І сьогодні, як сто й двісті років тому, вони бентежать наші душі та підносять їх до незбагненних вершин людяності.