Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

ruch to zdrowie

Morskie Oko

Podczas spacerów pod górę organizm jest lepiej dotleniony, a krew szybciej krąży w żyłach. Taka forma aktywności usprawnia pracę układu oddechowego i krwionośnego, wpływając na lepszą kondycję płuc oraz serca. Regularne spacery po górach obniżają ryzyko zawału serca, nadciśnienia tętniczego, a także nowotworów.

Morskie Oko – największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m.

Najwięcej złotych medali trafia do Kenijczyków w biegu na 800 metrów.

Wielką zaletą zimowej zabawy jest rozładowanie energii, która może się nagromadzić podczas długiego siedzenia w domu. Ruch to idealne rozwiązanie, by zredukować stres, a także ostudzić dziecięcą nadpobudliwość – po powrocie do domu nasza pociecha będzie spokojniejsza i bardziej skoncentrowana na nauce.

Grę w koszykówkę stworzył w roku 1891 James Naismith, nauczyciel wychowania fizycznego w Springfield College

Zakopane

Czarny Staw Gąsiennicowy

Zakopane stok narciarski

Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski.

Lepsze krążenie. To najważniejszy pozytywny wpływ sportu na zdrowie – potwierdzi to każdy lekarz, bo schorzenia serca i układu krwionośnego to poważne choroby, z którymi zmagają się Polacy. Ćwiczenia obniżają ciśnienie krwi i zmniejszają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych w przyszłości.

Zalety gry w badmintona wzmacnia i kształtuje mięśnie całego ciała – bieganie za lotką, odbijanie rakietką czy ciągłe skłony pozwalają na wyćwiczenie mięśni nóg, ramion, brzucha i pośladków; poprawia koordynację wzrokowo-ruchową;

Chorwacja

Słoneczne plaże Chorwacji zachęcają do uprawiania różnych sportów, m.in pływania, nurkowania, siatkówki w wodzie, skoków do wody. Słońce pobudza produkcję witaminy D, która wpływa dobroczynnie na nasze kości.

Rogoźnica

Chorwacja

Stolicą Chorwacji jest Zagreb. Chorwacja, Republika Chorwacji – państwo leżące na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej, nad Morzem Adriatyckim i graniczące od południa z Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, od wschodu z Serbią oraz Węgrami i Słowenią od północy. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego.

Liwia Gnieciak