Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu

SWIATOW Y DZIEN BEZPIECZNEGO INTERNETU

Hasła

Internetowe spotkania

Strony internetowe

Psychika

Wi-Fi

INDEX

BEZPIECZNIE

Hasła

regularnie zmienIaj swoje hasła

Hasło musi być bezpieczne:-nie możesz nikomu zdradzać swoich haseł-hasło musi mieć co najmniej jedną cyfrę-niech składa się też z dużych i małych liter-nie możesz udostępniać haseł np. w Internecie

Jakie musi byc hasło

NIE PUBLIKUJ SWOICH DANYCH W SIECI

Nie możesz zdradzać swoich danych osobowych znajomym poznanym w Internecie. Nie wiesz, czy osoba po drugiej stronie naprawdę jest Twoim przyjacielem.Jeśli ktoś daje Ci prezenty, chce się spotkać sam na sam i zależy mu na ukryciu waszej znajomości, uważąj! Unikaj takich spotkań i powiadom osobę dorosłą o tej sytuacji.

Nie wiesz kto....

DBAJ O ZDROWIE PSYCHICZNE

3. Ograniczaj czas spędzony przy urządzeniach elektronicznych.Za dużo patrzenia w ekran odbije się na Twoim zdrowiu.4. Wysypiaj się! Nie siedź do późna w nocy przed komputerem.5. Czasami wychodź na dwór (czasem, to nie znaczy raz na miesiąc ;) ). Unikaj ciągłego siedzenia przed komputerem.

  1. Po obejrzeniu jakiegoś filmu zadaj sobie pytanie czy jesteś zmotywowany do działania czy nie. Jeżeli czujesz się przygnębiony, to zastanów się nad zmianą tego, co oglądasz.
  2. Ignoruj niemiłe rzeczy w sieci. Nie bój się blokować i usuwać.

JAK ZADBAC O ZDROWIE PSYCHICZNE?

SPOTKANIA PRZEZ INTERNET

1. Nie podawaj swoich danych osobowych np. imienia i nazwiska.2. Nie podawaj numeru telefonu, e-maila ani adresu.3. Umawiaj się tylko z osobami, które znasz w rzeczywistości.4. Nie przesyłaj zdjęć, które mogą Cię kompromitować lub pokazywać gdzie mieszkasz.5. Jeśli osoba, z którą rozmawiasz będzie namawiała Cię do czegoś złego lub groziła powiadom o tym rodziców i policję.

  • Sprawdzaj, czy łączysz się z odpowiednią siecią
  • Wyłączaj automatyczne łączenie się z siecią
  • Wyłączaj udostępnianie plików
  • Korzystaj z firewalla i programu antywirusowego
  • Włącz podwójne uwierzytelnianie dla dodatkowej ochrony

Jak bezpiecznie korzystac z otwartych sieci Wi-Fi ?

1. Możesz sprawdzić bezpieczeństwo stron internetowych sprawdzając certyfikat, klikając na kłódkę w lewym górnym rogu. 2. Pamiętaj, że wszystko co zamieszczasz na stronach internetowych zostaje na zawsze i może być wykorzystane przeciwko Tobie. 3. Sprawdzaj opinie danych stron internetowych.4. Pamiętaj, nie wszystko co jest na stornach internetowych jest prawdą.

Bezpieczenstwo stron internetowych

Pozytywne treści

Strona z filmikami o bezpieczeństwie w Internecie

Polecane strony

Filmik o prawdziwych informacjach

Kl. VID

SP 18 Tychy

DZIEKUJEMY