Want to make creations as awesome as this one?

Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy Was do zabawy.

Transcript

MISJA

WPROWADZENIE

LOKACJE

START

miejsce spotkania...

MISJA

WPROWADZENIE

LOKACJE

Znowu trzeba przeczytać lekturę? A może właśnie idziesz na rozmowę o pracę, a Twoja drukarka postanowiła się zepsuć? Zwyczajnie chciałeś posiedzieć "na telefonie"? Czy może chcesz polish your english?Nie, Ty przecież wolisz zatopić się w pasjonującej opowieści o miłości...Tak! to wszystko jest możliwe tutaj! W Bibliotece! Twoja misja to...

MISJA

WPROWADZENIE

LOKACJE

Twoją misją jest zdobycie kluczado serca Biblioteki...Odwiedź wszystkie lokacje! Poruszaj myszką po ekranie i znajdź aktywne miejsca na każdej planszy. Zazwyczaj jest ich kilka, niektóre są ukryte.O każdym z miejsc dowiedz się jak najwięcej, rozwiąż zagadki, a za poprawne odpowiedzi otrzymasz kolejne cyfry szyfru. Udzielając prawidłowej odpowiedzi automatycznie przejdziesz dalej.

MISJA

WPROWADZENIE

LOKACJE

WYBIERZ MIEJSCE

ODDZIAŁ DLA DZIECI

CZYTELNIA

AQUARIUM

GROMADZENIE

WYPOŻYCZALNIA

SALA WIELOFUNKCYJNA

SPRÓBUJ JESZCZE RAZ :)

WYPOŻYCZALNIA

W tym dziale każdy znajdzie coś dla siebie.To tutaj możesz zanurzyć się w opowieści o Wiedźminie, zakochać w panu Darcym, poznać dietę Anny Lewandowskiej czy rozwiązać zagadkę morderstwa w Orient Expressie.

Jeśli masz kłopoty ze wzrokiem, tutaj znajdziesz książki drukowane Wielką Literą. Możesz też wypożyczyć audiobooki.

W naszej bibliotece Czytelnicy samodzielnie wybierają książki.W Wypożyczalni zbiory ułożone są alfabetycznie w kilku kategoriach: literatura polska, literatura obca, kryminał, fantastyka, komiks, duże litery, regionalia, literatura popularno-naukowa, audiobooki

GDZIE ZNALEŹĆ KATALOG KSIĄŻEK, KTÓRE MOŻESZ WYPOŻYCZYĆ?

W PRASIE LOKALNEJ

NA STRONIE WWW.MBPMM.PL

NA PROFILU FB BIBLIOTEKI

Chodźmy dalej...

ODDZIAŁ DLA DZIECI

Panda wielka to niedźwiedź bambusowy (Ailuropoda melanoleuca) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych (Ursidae). Zamieszkuje lasy bambusowe, odżywia się pędami roślin (głównie bambusa), nie gardzi też rybami i małymi gryzoniami.Nasze biblioteczne pandy są towarzyskie, zamieszkują wszystkie działy, a szczególnie lubią półki z książkami w dziale dziecięcym.

Oddział dla Dzieci ma swoją czytelnię, w której najmłodsi spotykają się na warsztatach, odrabiają lekcje, korzystają z internetu i gier planszowych.

ZAGADKA

Od ilu lat można być czytelnikiem Oddziału dla Dzieci?

13 lat

6 lat

0 lat

2

Pierwsza liczba to: 1

Gratulacje!

Czy wiesz...

Co za miejsce!Cisza, spokój, zieleń. Wszystko czego potrzebujecie do nauki czy zdalnej pracy: przede wszystkim literatura naukowa i popularno-naukowa, podręczniki akademickie, opracowania i słowniki oraz bogate zbiory regionalne. A także codzienna prasa, tygodniki, miesięczniki o różnorodnej tematyce, 5 stanowisk komputerowych, dostęp do WiFi, najnowsze filmy do wypożyczenia na DVD.A na deser... popołudnie w Gralni, przy kawie, planszówkach i muzyce z winyli :)

I jeszcze kawa, herbata i gorąca czekolada...

W gablocie można podziwiać wybrane CYMELIA, czyli najstarsze książki będące w zasobach bibliotecznych, wydane przed 1945 rokiem.

"Powodzenia na maturze" to coroczny program motywujący maturzystówdo nauki w bibliotece.

Jak nazywa się miejsce, w którym możesz skorzystać z materiałów dotyczących naszego miasta i okolic?

Czytelnia Lokalna

Czytelnia Mińska

Czytelnia Regionalna

Podpowiedź: to nie jest miejsce, które teraz odwiedzasz. Teraz jesteś w Gralni :)Gralnia

Chodźmy dalej...

aQuarium to inaczej wypożyczalnia zbiorów obcojęzycznych. Posiada w swoich zbiorach książki oraz audiobooki w językach takich jak: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański...Odbywają się tu również warsztaty oraz lekcje biblioteczne dla młodzieży.

Od 2019 roku aQuarium jest siedzibą Klubu Miłośników Harry’ego Pottera.

Za tymi drzwiami ukryty jest magazyn książek. Czy wiesz, że biblioteka ma w swoich zasobach ponad 140 tysięcy woluminów.

W jakim języku napisana jest ta książka?

koreańskim

japońskim

mandaryńskim

2

Druga liczba to: 4

Gratulacje!

GROMADZENIE

I OPRACOWANIE

GROMADZENIE - to dział biblioteki, który nie jest dostępny dla Czytelnika, ale...w skrócie, dzięki niemu Czytelnik ma co wypożyczać i może to znaleźć! Bo gromadzić to: «zbierać i składać w jednym miejscu jakieś rzeczy» ;), a potem wokół tych rzeczy, książek, filmów, płyt gromadzą się ludzie...

Karramba! Don Pedro właśnie dowiedział się, że jako tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców wystąpił nie tylko w drukowanej książce Stanisława Pagaczewskiego, ale też na płycie CD!

MACIEJ STUHR

ELŻBIETA SIERADZIŃSKA

KRZYSZTOF TYNIEC

Kto w mistrzowski sposób przeczytał historię wyprawy poszukującej Baltazara Gąbki? Właśnie tę informację wpisały dla Was do katalogu koleżanki z Działu Gromadzenia!

2

Trzecia liczba to: 2

Gratulacje!

SALA WIELOFUNKCYJNA

Kolekcja ksiażek z autografem autorów, którzy odwiedzili mińską bibliotekę znajduje się w Czytelni Regionalnej

To było wyjątkowe spotkanie. Janusz Gajos opowiadał o tym, co jest najistotniejsze w zawodzie aktora – o konstruowaniu roli, o pracy nad tekstem, o jego zrozumieniu. „Ważna jest także zimna kalkulacja, bo ja przede wszystkim gram ludzi, nieważne, czy będzie to ktoś dobry, czy bardzo zły. Staram się pokazać motywy jego działania”.

Oprócz spotkań autorskich i warsztatów edukacyjnych organizujemy tu wystawy artystyczne, konferencje naukowe, szkolenia, koncerty, turnieje gier i bale dla dzieci.Tu odbywają się też seanse filmowe dla najmłodszych, spektakle teatralne i pokazy z audiodeskrypcją w ramach Kinoteki dla Niewidomych.

Na którym piętrze znajduje się ta sala?

-1

2

1

2

Czwarta liczba to: 1

Gratulacje!

Wprowadź kod

OK

0

9

1

3

4

5

6

7

8

2

Jeśli nie zdobyłeś 4 cyfr kodu, wróć do poszukiwań w innych działach biblioteki :)

GRATULACJE!KLUCZEM DO SERCA BIBLIOTEKI JESTEŚ TY

PRZYJDŹ DO NAS ODEBRAĆ SWÓJ PREZENT :)