Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

start

Klocki K'nex w MultiCentrum

4/5

5/5

Na pomysł stworzenia klocków wpadł w 1988 amerykanin Joe Glickman...

..nudząc się na przyjęciu weselnym.

Podczas zabawy plastikowymi słomkami wymyślał sposoby na połączenie ich z kolejnymi rurkami.

Wraz ze swoim bratem obmyślili system klocków które nazwali k'nex. Pierwsze zestawy pojawiły sie na rynku amerykańskim w 1992 roku.

Z nudów...

Na początku sytem składał sie z najprostrzych prętów i łączników. Z czasem pojawiły się kolejne, bardziej skomplikowane elementy a także silniczki, panele, czujniki i program do ich programowania.

Multicentrum prowadzi zajęcia z budowania z klocków K'nex od swojego powstania w 2008 roku.

2/5

1/5

3/5

next

Maluchy zaczynają od konstrukcji z klocków K'nex kids.Klocki te są większe tak by dzieciom było łatwiej je połączyć. Zawierają też dużo zabawnych, dodatkowych elementów takich jak oczy, łapki czy uszy.

next

Starszaki budują na podczątku prostsze, płaskie budowle. Mogą korzystać z gotowych instrukcji lub własnej wyobraźni. Z czasem budują coraz trudniejsze konstrukcje.

next

Wiele konstrukcji można "ożywić" poprzez zamontowanie napędzających je silników.Niektóre silniczki działają dzięki energii pozyskiwanej ze światła- podłączamy je do panelu słonecznego. Inne, działają na baterie. Dzięki oprogramowaniu komputerowemu i przenośnemu modułowi możemy je w prosty sposób zaprogramować.

next

Konkurs!

Budowanie z klocków to świetna zabawa dla małych i dużych. W MultiCentrum z niecierpliwością czekamy na ponowne otwarcie. Aby zachęcić was do rodzinnego budowania zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami na najciekawszą budowlę z klocków. Aby wziąć w nim udział wystarczy wrzucić zdjęcie swojej oryginalnej budowli pod postem na facebook'u lub wysłać je na adres email Multicentrum. Możecie wykorzystać klocki dowolnego rodzaju. Na zgłoszenia czekamy do 8.02. Rozstrzygnięcie konkursu 15.02

Regulamin konkursu

home