Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

20.02 – День Героїв Небесної Сотні

“Вшануймо героїв Небесної Сотні ”

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними цінностями українців. Ці риси об’єднують наших героїв – борців за свободу та незалежність України різних часів: Української революції 1917–1921 років, Холодного Яру і повстанців 1920–1930-х, Української Повстанської Армії, учасників дисидентського руху, Революції на граніті, Помаранчевої революції, Революції Гідності.

21 листопада 2013 року в Україні почалася вже третя за рахунком справжня революція. Вона тривала 94 дні і стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

На 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з усіх куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці, студенти, пенсіонери... Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Info

Місця пам'яті героїв Небесної Сотні в Україні та в світі

  • Імена загиблих надано вулицям у Києві та на батьківщині героїв.
  • Назву “імені Героїв Небесної сотні” отримали вулиці багатьох населених пунктів України.
  • Президентом України було ініційовано й затверджено Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні.
  • 21 листопада 2018 року на двох поверхах оновленого після пожежі Будинку Федерації профспілок України був відкритий Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

Info

“Зима, що нас змінила” , режисер Володимир Тихий (2013–2014).

“Зима у вогні”, режисер Євген Афінєєвський (2015).

“Правда Майдану”, режисери Андрій Солоневич, Дмитро Ломачук (2014).

“Майдан”, режисер Сергій Лозниця (2014).

Документальні фільми про події на Майдані

Вічна пам’ять і слава Героям! Вони назавжди змінили Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю до справедливості. Ми відповідальні перед героями Майдану, перед собою та перед нашими дітьми за долю і майбутнє нашої країни! Слава Україні!