Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

ГОРИТЬ СВІЧА ПАМ'ЯТІ

21 лютого 2021 року - 100 років від дня народження Володимира Малика, відомого українського письменника.

Перегляд літератури присвячено 100-річчю від дня народження Володимира Кириловича Малика

Малик В. Синя книга : щоденник (записки для себе), 1958-1998 / Володимир Малик ; упорядники О. В. Сиченко, Н. О. Сиченко. – Полтава : ТОВ «ФСМІ», 2011. – 308 с. У книзі подається щоденник відомого українського письменника Володимира Малика (Сиченка), який охоплює сорок років його життя – з 1958 по 1998.Видання розраховане на літературознавців, істориків, викладачів української мови та літератури, студентів, учнів та всіх шанувальників творчості письменника.

Малик, В. Таємний посол. Тетралогія. Кн. 1, 2 / Володимир Малик ; худож.-ілюстратор С . В. Кривенченко. — Харків: Фоліо, 2008. — 413с. У тетралогії «Таємний посол» розповідається про боротьбу українського народу проти турецько-татарських загарбників у другій половині XVII століття, про трагічні події в Україні після Чигиринських походів та про оборону Відня (влітку 1683 року). Читачі будуть у захваті від карколомних пригод безстрашного розвідника козака-відчайдуха Арсена Звенигори та його побратимів, чиї діяння й самовідданість у боробтьбі за «други своя», за честь, справедливість і людяність роблять їх справжніми лицарями «без страху і докору».До видання увійшли перша і друга книги тетралогії.

“Життя було не легке. Зробив не багато, міг значно більше. Та все ж моя літературна доля щаслива і мене читають. І це — головне...” В.Малик.

В. Малик Воєвода Дмитро : героїчна поема / Володимир Малик. – К. : Видавництво дитячої літератури «Веселка», 1972 р. – 42 с. Є в нашій історії багато славетних героїчних подій та імен.Одна з таких подій - оборона Києва в грудні 1240 року від незчисленних орд Батия. Одно з таких імен - воєвода Дмитро, який очолював цю героїчну оборону.

Малик В. Князь Кий : роман / Володимир Малик; худож.-ілюстратор І. І. Яхін. – Харків : Фоліо, 2012. – 282 с. – ( Історія України в романах). Головною темою творчості відомого майстра української літе­ратури Володимира Малика (1921—1998) була вітчизняна історія, від сивої давнини до наших часів. Дія роману «Князь Кий» відбувається у середині першого тисячоліття, коли після роздроблення держави легендарного гуннського вождя Аттіли його спадкоємці намагалися підкорити східнослов’янські племена. За цей роман 1983 року письменник був нагороджений літературною премію імені Лесі Українки.

Малик, В. Чорнобривці : спогади / В. К. Малик. - Полтава : АСМІ, 2007. - 228 с. Під загальною назвою "Чорнобривці" у книзі вміщено спогади, початок незакінченого однойменного роману, поетичну легенду "Журавлі - журавлики" та поезії молодих років письменника, талановитого майстра історичного роману, який своє плідне життя провів у місті Лубнах на Полтавщині.

Малик В. Чумацький шлях : роман / Володимир Малик. – К. : Український письменник, 1993. – 285 с. У історичному романі «Чумацький шлях» автор відображає цікаве й своєрідне явище в історії українського народу — чумацтво. Головний герой твору — Івась Бондар залишає в Лубнах кохану дівчину Катрю і разом зі своїм хазяїном Хуржиком та чумацькою валкою іде в Крим по сіль. Ніколи не гадалося йому, навіть не снилося, через які незвичайні смертельно небезпечні пригоди доведеться пройти. Тут і зустріч з Потьомкіним та Катериною Другою, і татарський полон, і втеча з нього, вступ до війська чорноморських козаків, участь у складі цього війська у війні 1786-1791 pp. проти Туреччини...Не менш драматичні пригоди чекають і на Катрю, котра залишилася вдома, але наражається на ще більшу небезпеку, ніж її коханий на війні.

Прочитати цю та іншу літературу ви зможете, завітавши до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Наша адреса: м.Полтава, вул. О. Гончара, 25а.

Малик В. Горить свіча : роман / Володимир Малик. – Х. : Фоліо, 2017. – 444 с. В історичному романі `Горить свіча` автор описує трагічні події, які на цілі століття перервали політичний та культурний розвиток України, — Батиїв погром Києва та розорення інших земель.