Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Gdy kogoś się kocha chce się go coraz lepiej poznawać, więcej z nim przebywać i rozmawiać. Na katechezie spotykamy się z Jezusem, by Go coraz mocniej kochać.

Kiedy Pan Bóg stworzył człowieka podarował mu cały piękny świat. Umieścił ludzi w raju, gdzie był bardzo szczęśliwy, bo był blisko Pana Boga. Jednak człowiek wykazał się nieposłuszeństwem wobec dobrego Boga - poszedł za pokusą szatana i od tej pory grzech zagościł w życiu ludzi, ale dobry Bóg nie pozostawił nas bez nadziei, obecał ZBAWICIELA.

Od wielu tysięcy lat ludzie z utęsknieniem oczekiwali upragnionego Zbawiciela. W końcu ich tęsknota została spełniona w Jezusie Chrystusie.

KLIK

A Ty? Czekasz na Jezusa?

zaproszenie

Jezus jest tuż tuż

opowiadanie biblijne

Narodziny Jezusa Chrystusa

– Do jakiego miasta udał się Józef z Maryją? – Co wydarzyło się w czasie ich pobytu w Betlejem? – Gdzie narodził się Pan Jezus? – Dlaczego Pan Jezus narodził się w stajence? – Gdzie Maryja położyła małego Jezusa? – Kto przyszedł Go przywitać? – Skąd pasterze wiedzieli o Jego narodzeniu?– Dlaczego pasterze cieszyli się z narodzenia Jezusa?

Jezus – Syn Boży narodził się w stajence betlejemskiej ponad dwa tysiące lat temu, aby przynieść radość wszystkim ludziom. On chce zamieszkać w sercach wszystkich ludzi.

- Po co Pan Jezus przychodzi do nas?

- Kiedy Pan Jezus przychodzi do nas?

– Jak możemy przygotować nasze serca na przyjęcie Pana Jezusa?

Pomyślcie, w jaki sposób przygotujecie swoje serce na przyjęcie Pana Jezusa.Może poprzez modlitwę, poznawanie Pana Jezusa w katechezie domowej, pomoc rodzicom, uprzejmość wobec starszej babci lub dziadka, dobry uczynek dla koleżanki lub kolegi.

Narodziny Jezusa były bardzo radosnym wydarzeniem. Na pamiątkę tego wydarzenia śpiewa się radosne pieśni, które nazywamy kolędami. Dziś nauczymy się jednej z takich kolęd. A może już ją znacie?

Na pamiątkę stajni, w której urodził się Pan Jezus, w naszych kościołach w czasie Bożego Narodzenia pojawiają się szopki bożonarodzeniowe - może masz swoją w domu, przyjrzyj się i opowiedz kto był blisko Jezusa w noc Jego narodzenia.

Chrystus Bóg stał się dzieckiem,abyś mógł wziąć Go na ręce. Bóg stał się chlebem, abyś mógł wziąć Go do serca. Bóg stał się Ojcem, abyś stał się Jego dzieckiem. Bóg jest wieczny, abyś zawsze mógł do Niego przyjść.

(Jerzy Snopek)

Z okazji świąt Bożego Narodzenia ludzie wysyłają do siebie kolorowe kartki świąteczne z życzeniami - stwórz swoją kartkę bożonarodzeniową, wiesz już co takiego wydarzyło się w Betlejem, wykorzystaj wiedzę do stworzenia kartki.

Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest sporo tradycji

Proś w tym szczególnym roku eucharystycznym, aby Jezus narodził się w Twoim sercu tak jak kiedyś w Betlejem, abyś dobrze przygotował Mu miejsce, do którego Go zaprosisz, abyś umiał się radować jak świat, który czeka na

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus