Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Zagraj z Walentym

Instrukcja

CEl gry

Walenty chce jak najszybciej odnaleźć drogę do ukochanej i zanieść jej wiele słodyczy. Ruszaj w drogę!

opracowanie: I.Pawłowska

+ 2

+ 2

+ 2

+ 2

+ 2

+ 2

+ 2

+ 2

+ 2

  • hsla(0, 100%, 50%, 1)
  • 1px inset hsla(0, 100%, 98%, 1)

- 1

+ 3

+ 3

- 3

- 3

+ 3

+ 3

- 3

+ 3

- 3

+ 3

+ 3

+ 3

+ 3

+ 3

Meta

- 4

- 4

- 4

- 4

- 4

Rzuć kostką

Start

INSTRUKCJA W grze mogą wziąć udział dwie drużyny lub więcej. Każda drużyna wybiera postać Walentego pełniącego rolę pionka. Drużyny na zmianę rzucają kostką, aby przesunąć swój reprezentanta o liczbę pól zgodną z wylosowaną liczbą. Gracze biegną po ustalonej trasie zaznaczonej na planszy. Jeśli pionek drużyny wyląduje na polu z drabiną, drużyna może ale nie musi wykorzystać zmianę drogi. Jeśli trafi na "plus" to zabiera odpowiednią liczbę babeczek i wkłada na swój talerzyk, jeśli wyląduje na "minusie", drużyna musi oddać odpowiednią liczbę babeczek z talerzyka. Drużyna, który nazbiera największą liczbę babeczek po przekroczeniu mety, zostaje zwycięzcą.

Podaj nazwę ulubionych słodyczy!

Podaj nazwę ulubionych słodyczy!

Powiedz coś, co kochasz!

Powiedz coś, co kochasz!

Pochwal kogoś, kogo lubisz!

Pochwal kogoś, kogo lubisz!

Rzuć kostką

W drodze do Laponii

Instrukcja

CEl gry

Zwierzątka muszą jak najszybciej zanieść orzechy dla Mikołaja. Ruszaj w drogę!

opracowanie: I.Pawłowska B. Minta

INSTRUKCJA Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Gracze na zmianę rzucają kostką, aby przesunąć swój pionek na najbliższe pole z wylosowaną liczbą. Gracze biegną po ustalonej trasie zaznaczonej na planszy. Jeśli pionek gracza wyląduje na polu z drabiną, gracz odczytuje zagadkę. Jeżeli zna odpowiedź przesuwa pionek w górę na wskazane pole. Gracz, który jako pierwszy przyniesie swój pionek na ostatnie pole toru, zostaje zwycięzcą.

Drzewko to zawsze zielone, na czas Gwiazdki wystrojone. Pod nim zaś Mikołaj Święty, pozostawił nam prezenty. Znasz odpowiedź, w nagrodę skocz na następne pole.

W czerwonym płaszczu nocą się skrada i pod choinką prezenty składa. Ma długą brodę, czapkę i laskę, odwiedza dzieci, co obchodzą Gwiazdkę. Znasz odpowiedź, w nagrodę skocz na następne pole.

Choinkowe ozdoby okrągłe jak słońce, jak ono złociste i blaskiem świecące. Znasz odpowiedź, w nagrodę skocz na następne pole.

Już słychać kolędy. Drzewka pachną wokół. Pora na kolację, najważniejszą w roku. Znasz odpowiedź, w nagrodę skocz na następne pole.