Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Troska o wspólnotę Kościoła

Kościół to nie tylko budynek.Kościół to przede wszystkim wspólnota.

W miejscach, w których przebywasz:w domu, w szkole, na ulicy, możesz zobaczyć osoby troszczące się o drugiego człowieka.

Rodzice dbają o swoje dzieci, by były bezpieczne i szczęśliwe.

Rodzeństwo pomaga sobie nawzajem.

Troska o innych to znak naszej miłości i odpowiedzialności.

Jako osoby wierzące powinniśmy troszczyć się także o wspólnotę Kościoła.

Troska o wspólnotę Kościoła to także dbanie o Kościół-budynek.

Za chwilkę zobaczysz w jaki sposób możesz aktywnie uczestniczyć w naszej wspólnocie parafialnej.Pogłębisz odpowiedzialność za swój kościół parafialny.

Schola parafialna.

Liturgiczna służba.

Szkolne KołoCaritas.

Akcje SKC

Uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach Koła Szycia,na którym nauczysz się szyć ręcznie z filcu piękne ozdoby.Potem naukę rozszerzam o kurs szycia na maszynie.Na samym końcu nauczę Cię robić na drutach piękne ubrania dla lalek lub dla potrzebujacych dzieci w Afganistanie.Czy wiesz, że nasza szkoła przekazała ponad 3000 zrobionej gotowej odzieży dla dzieci z Afganistanu.Oraz ponad 150 kg wełny!!!

Otul Afganistan

W szkole często zbieramy bandaże, gazy i plastry dla Fundacji RM.

Zbieraliśmy koce, termosy i skarpetkidla bezdomnych.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Ciasta,babeczki i ozdoby filcowe

Pamiętasz pyszne ciasta i babeczki sprzedawane przez nasze dzieci w szkole? Ja robiłam ozdoby z filcu na sprzedaż.Pieniądze ze sprzedaży zostały wykorzystane na:-adopcję pięcioosobowej rodziny z Syrii-zakup wełny na akcję Otul Afganistan-zakup różańcy dla Hospicjum Palium-zakup prezentów dla potrzebujacych dzieci z naszej szkoły.

Co miesiąc wpłacamy pieniądze dla naszej zaadoptowanej Rodziny z Syrii.Poniżej krótki opis,komu pomagamy. Tayssir Gergi Makhoul oraz jego żona Vivian Beniamine Hajjar mieszkają w Aleppo. Mają 3 dzieci. Ojciec ma bardzo niestabilną pracę, przez co rodzina ma problemy finansowe, szczególnie w okresie zimowym oraz we wrześniu przed powrotem dzieci do szkoły. Rodzina należy do kościoła katolickiego.

W okresie Bożego Narodzenia dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców przygotowujemy piękne prezenty dla dzieci z naszej szkoły.Opisane dary można przynosiś do szkoły do 20 grudnia.

Wraz z uczniami co roku przygotowujemy jasełka.Z naszym przedstawieniem zawsze odwiedzamy Dom Opieki Pielęgniarskiej w Czapurach,oraz Hospicjum Palium.Nasze piękne jasełka można było również zobaczyć na spotkaniu opłatkowym organizowanym dla Koła Emerytów i Rencistów w Daszewicach.

Piszemy kartki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Piszemy kartki dla dzieci z oddziału onkologicznego.

W szkole zbieraliśmy mydła i szampony dla osób bezdomnych.Caritas zorganizował dla nich Wigilię na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Dla podopiecznych Hospicjum Palium zbieraliśmy różańce i książeczki do modlitwy.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że podczas Mszy na ołtarzu palą się świece i są pięknie ułożone świeże kwiaty.Wokół Kościoła zawsze panuje porządek.Każdego dnia ktoś dba o naszą światynię.Nasza modlitwa, udział w SKC, w służbie ołtarza czy śpiew w scholi parafialnej to wyraz naszej troski o innych.Pamietaj o składaniu datków na tacę podczas Mszy Świętej.Liczy się otwarte serce.

Jezus Chrystus

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili."

POMYŚLW CZYM MOŻE SIĘPRZEJAWIAĆ TWOJA TROSKA O WSPÓLNOTĘ KOŚCIOŁA?

Z PANEM BOGIEM!