Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

ADWENT 2020

29.11

30.11

1.12

2.12

3.12

9.12

8.12

7.12

6.12

5.12

4.12

10.12

17.12

16.12

15.12

14.12

13.12

12.12

11.12

20.12

19.12

18.12

24.12

23.12

22.12

21.12

29 XI

I Niedziela Adwentu

Zapraszam Cię do wspólnego przeżywania Adwentu. Każdego dnia będziesz mógł odkryć kolejną gwiazdkę, która prowadzić nas będzie do betlejemskiego żłóbka. Po drodze odkryjesz zadania oraz spotkasz przyjaciół, którzy chcą nam towarzyszyć podczas tegorocznych rorat.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Marka.Jezus powiedział do swoich uczniów:«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!». Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojego serca!

A może razem z całą rodziną weźmiesz udział w adwentowych rekolekcjach? Wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, spotkania online, roraty, zadania i ... konkurs z nagrodami :) Szczegóły tutaj -->> Rodzinne rekolekcje

30 XI

Cud nad cudami Tegoroczne spotkania adwentowe z Małym Gościem Niedzielnym przybliżą nam tajemnicę Mszy Świętej. Kliknij na ikonkę YouTube i posłuchaj adwentowej piosenki - spróbuj nauczyć się ją zaśpiewać- to nasze pierwsze adwentowe zadanie !

poniedziałek I tygodnia AdwentuAndrzeja Apostoła

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, Jezus ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi». Oni natychmiast, zostawiwszy sieci, poszli za Nim. A idąc stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojego serca!

1 XII

wtorekI tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według świętego Łukasza. Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić». Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli». Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojego serca!

Wieczorem przytul się do rodziców i szepnij, że bardzo ich kochasz. Podziękuj za dar życia.

Zapoznaj się z życiorysem św. Joanny, której relikwie znajdują się w naszym kościele. Kliknij tutaj -->> FILM Kliknij tutaj -->> Czego nas uczy święta Joanna?

2 XII

środaI tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Choć dziś środa to na roratach usłyszymy o Dniu Pańskim czyli o niedzieli :)

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego nóg, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela.Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu, na pustkowiu, weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?» Jezus zapytał ich: «Ile macie chlebów?». Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek». A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojego serca!

Dzisiaj spróbuj ułożyć puzzle, które przypomną Ci co jest najważniejsze w świętowaniu niedzieli Kliknij tutaj -->> PUZZLE

Dlaczego niedziela dla chrześcijan jest dniem świętym? Jak Ty świętujesz niedzielę? Swoje przemyślenia możesz przesłać swojemu katechecie :)

3 XII

czwartekI tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Carlo Acutis, 15- letni błogosławiony - Święty od Internetu..Rysował komiksy, kochał PlayStation, uwielbiał koty i grę na saksofonie. Pokazał, że współczesne technologie nie muszą stać się przeszkodą na drodze przyjaźni z Jezusem .

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojego serca!

Zagraj z rodzicami lub rodzeństwem w Twoją ulubioną grę planszową.

Błogosławiony Carlo Acutis był najlepszy w szkole z informatyki. Komputer to była jego pasja. Jako 10- latek układał programy informatyczne a jako nastolatek budował strony internetowe. Do dziś istnieje strona o cudach eucharystycznych, którą założył. Jest ona przetłumaczona również na język polski. Zajrzyj na tę stronę, poczytaj informacje o Carlo, 15 letnim nastolatku, który w październiku został ogłoszony błogosławionym. Kliknij tutaj -->> STRONA (znajdziesz tam też odnośnik do innych stron związanym z naszym dzisiejszym bohaterem) a tutaj -->> ARTYKUŁ ... krótki o Carlu (Karolu)

4 XII

piątekI tygodnia Adwentuśw. Barbary

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Msza Święta - Eucharystia - spotkanie z żywym Chrystusem.Pamiętaj! Jeśli nie możesz w niedzielnej Mszy Świętej uczestniczyć w kościele - poszukaj transmisji online!

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.Gdy Jezus przechodził, ruszyli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno wołali: «Ulituj się nad nami, Synu Dawida!». Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: «Wierzycie, że mogę to uczynić?». Oni odpowiedzieli Mu: «Tak, Panie!».Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: «Według wiary waszej niech wam się stanie».I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: «Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie!». Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojego serca!

Czas pomyśleć jak przygotować się na dzień Świętego Mikołaja. On lubi, gdy inni Go naśladują i także dają sobie prezenty. Przygotuj drobne upominki dla Twoich bliskich.

Czas pomyśleć o miłej niespodziance dla Twoich bliskich, już niedługo przychodzi święty Mikołaj! Pomyślałeś już jak Mu pomożesz? Najwyższy czas! Zrób to dzisiaj.

5 XII

sobotaI tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Jak przygotowujesz się do niedzielnej Eucharystii?

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości. A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo». Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszelkie choroby i wszelkie słabości.Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: «Idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojego serca!

Posprzątaj dzisiaj swoje zabawki, zanim rodzice Ci o tym przypomną.

Zrób porządki na swoim biurku. Wyrzuć to co niepotrzebne, poukładaj zeszyty i podręczniki. Przygotuj się do poniedziałkowych lekcji, tak aby jutro móc odpocząć od szkolnej pracy. Powodzenia :)

6 XII

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Święty Mikołaj - patron daru człowieka dla człowieka (JPII)

II Niedziela Adwentu

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według świętego Marka. Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza:«Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: «Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojej Rodziny!

Posłuchaj historii o świętym Mikołaju Kliknij tutaj -->> O Świętym Mikołaju a może zaśpiewasz piosenkę? Kliknij tutaj -- >> PIOSENKA

Czy udało Ci się sprawić dzisiaj niespodziankę Twoim bliskim? Pamiętaj, że dobro to nasz skarb, którym zawsze możemy dzielić się z innymi. Podziękuj w czasie modlitwy za wszystkie dobre rzeczy, które Cię spotykają

7 XII

poniedziałek II tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli tam też faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i z Jeruzalem. A była w Nim moc Pańska, tak że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś mężczyźni, niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc w żaden sposób go przenieść z powodu tłumu, weszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem na sam środek, przed Jezusa. On, widząc ich wiarę, rzekł: «Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy». Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić: «Kimże on jest, że wypowiada bluźnierstwa? Któż może odpuścić grzechy prócz samego Boga?». Lecz Jezus przejrzał ich myśli i w odpowiedzi na nie rzekł do nich: «Co za myśli nurtują w sercach waszych? Cóż jest łatwiej powiedzieć: „Odpuszczone są ci twoje grzechy”, czy powiedzieć: „Wstań i chodź”? Otóż żebyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» – rzekł do sparaliżowanego: «Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu!». I natychmiast wstał wobec nich, wziął łoże, na którym leżał, i poszedł do swego domu, wielbiąc Boga. Wtedy zdumienie ogarnęło wszystkich; wielbili Boga i pełni bojaźni mówili: «Przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojej Rodziny!

Posłuchaj jak dzieci w Tanzanii śpiewają modlitwę Ojcze nasz Kliknij tutaj -->> OJCZE NASZ

Popatrz na dzisiejszy roratni obrazek (tło dzisiejszego dnia) i spróbuj przetłumaczyć co oznaczają widoczne tam słowa. Odpowiedź prześlij swojemu katechecie

8 XII

wtorek II tygodnia AdwentuUroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego ŁukaszaBóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?». Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego».Wtedy odszedł od Niej anioł.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojej Rodziny!

Maryja od pierwszej chwili swego życia pod serduszkiem swojej mamy, była pełna miłości tzn. Niepokalanie Poczęta. Ona nigdy nie miała i nie popełniła żadnego grzechu. Pan Bóg dał Maryi taki wielki dar, bo jest Matką Syna Bożego. Pokoloruj obrazek, pamiętając, że niebieski i biały to kolory Matki Bożej. Kliknij tutaj -->> KOLOROWANKA

Papież Pius IX 8 grudnia 1854 r. ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Oto jego treść: „Najświętsza Maryja Dziewica od pierwszej chwili swego poczęcia, przez łaskę i szczególny przywilej Boga Wszechmogącego, na mocy przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego, została zachowana nienaruszona od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego” (KKK 491). Pomyśl o swoim życiu. Zrób dziś rachunek sumienia, zaplanuj przedświąteczną spowiedź.

9 XII

środa II tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

In nomine Patris et Filii, et Spiritus Sancti. Amen(znak krzyża w j. łacińskim)

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Jezus przemówił tymi słowami: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojej Rodziny!

ZADANIE NA DZIŚ: Słuchaj dziś uważnie na lekcjach, pracuj aktywnie. Nie zapomnij powiedzieć "DZIĘKUJĘ" na koniec zajęć :)

Zakręć kołem i wylosuj cytat- niespodziankę. Zapisz go pięknie w zeszycie KLIKNIJ TUTAJ -->> KOŁO https://wheelofnames.com/view/3mv-p3p/ Wheel of NamesThe page is slow to load and there may have been an error. To fix it, please try this: Try a hard reload: If you are using a Windows, Linux or...WheelofnamesAutor koła: Małgorzata Niemiec

10 XII

czwartek II tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Ach żałuję za me złości,jedynie dla Twej miłości.Bądź miłościw mnie grzesznemu,dla Ciebie odpuszczam bliźniemu.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść.Kto ma uszy, niechaj słucha!».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojej Rodziny!

Ułóż puzzle i zastanów się komu trzeba powiedzieć słowo, które zobaczysz na obrazku. Kliknij tutaj -->> PUZZLE

Podczas wieczornej modlitwy pomyśl, kogo powinieneś / powinnaś przeprosić... i zrób to przy najbliższej okazji. Najlepiej od razu, na przykład jutro

11 XII

piątek II tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Boga" (św. Hieronim)

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Jezus powiedział do tłumów: «Z kim mam porównać to pokolenie? Podobne jest do przesiadujących na rynku dzieci, które głośno przymawiają swym rówieśnikom: „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wy nie zawodziliście”. Przyszedł bowiem Jan: nie jadł ani nie pił, a oni mówią: „Zły duch go opętał”. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije, a oni mówią: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojej Rodziny!

Wieczorem przeczytaj sam lub poproś kogoś z dorosłych i przeczytajcie razem jeden, wybrany fragment z Biblii.

Przeczytaj uważnie dzisiejszy fragment Ewangelii. (znajdziesz go, jak każdego dnia, nad zadaniami pod ikonką otwartej księgi)

12 XII

sobota II tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Miał trzy miłości:góry, ubogichi miłość najważniejsza - Pan Bóg! Pier Giorgio Frassati

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa: «Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?». On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i wszystko naprawi. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy ma od nich cierpieć». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu do mojej Rodziny!

Zaprojektuj własną kartkę świąteczną Kliknij tutaj -->> KARTKA (pomysł i przygotowanie zadania s. Emanuela Tomczyk)

Zadzwoń do bliskiej Ci osoby, z którą dawno już nie rozmawiałeś. Opowiedz co u Ciebie i posłuchaj co słychać u niej. Może to będzie babcia, ciocia lub wujek albo koleżanka czy kolega...

13 XII

III Niedziela Adwentu

Gaudete - Niedziela Radości

Zadanie dla każdego :)Przeżyj dzisiejszą niedzielę w wielkiej radości. Zrób coś szalonego, co sprawi, że na twarzach Twoich bliskich pojawi się uśmiech :)

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Jana.Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości. Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem». Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?». Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?». Odparł: «Nie». Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?». Powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz». A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zaczęli go pytać, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?». Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu z Twoją radością!

14 XII

poniedziałekIII tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

"On (Chrystus) wam pomoże. Wprawdzie nie spełni wszystkich waszych ziemskich życzeń, nie odejmie wszystkich waszych cierpień, ale wam pomoże.... (ks. Jan Macha)

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza. Gdy Jezus przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: „Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę?” Jezus im odpowiedział: „Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię. Skąd pochodzi chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi?” Oni zastanawiali się między sobą: „Jeśli powiemy: "z nieba", to nam zarzuci: "Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?" A jeśli powiemy: "od ludzi", boimy się tłumu, bo wszyscy uważają Jana za proroka”. Odpowiedzieli więc Jezusowi: „Nie wiemy”. On również im odpowiedział: „Więc i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię”. Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu z Twoją radością!

Przygotuj ozdoby świąteczne. Zajrzyj tutaj -->> DEKORACJE może znajdziesz pomysł, który będziesz mógł wykonać w domu.

Dziś zrób coś dobrego dla siebie, np. zachwyć się pięknem nocnego nieba...

15 XII

wtorekIII tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

Credo - wyznanie wiary

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?». Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu z Twoją radością!

Wieczorem pomódl się za swoją rodzinę. Może spróbujesz zaprosić do wspólnej modlitwy Twoich bliskich?

Przypomnij sobie modlitwę Wierzę w Boga i odmów ją wieczorem.

16 XII

środaIII tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

"Ofiaruję Ci moją noc i mój dzień, moją pracę i mój sen, wszystko co drogie mi, Panie ofiaruję Ci."

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza.Jan przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów i posłał ich do Jezusa z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: «Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» W tym właśnie czasie wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i uwolnił od złych duchów; oraz wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. Odpowiedział im więc: «Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu z Twoją radością!

Zrezygnuj dzisiaj z ulubionej słodkości, przekąski. Oddaj ją rodzeństwu lub rodzicom.

Zastanów się z jakiej przyjemności możesz dzisiaj zrezygnować i spróbuj to zrobić. Czas, który w ten sposób zyskasz poświęć na pomoc rodzicom.

17 XII

czwartekIII tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

I antyfona "O Sapientia"O Mądrości, która wyszłaś z ust Najwyższego, Ty obejmujesz wszechświat od końca do końca i wszystkim rządzisz z mocą i słodyczą, przyjdź i naucz nas dróg roztropności"

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama. Abraham był ojcem Izaaka; Izaak ojcem Jakuba; Jakub ojcem Judy i jego braci; Juda zaś był ojcem Faresa i Zary, których matką była Tamar. Fares był ojcem Esrona; Esron ojcem Arama; Aram ojcem Aminadaba; Aminadab ojcem Naassona; Naasson ojcem Salmona; Salmon ojcem Booza, a matką była Rachab. Booz był ojcem Obeda, a matką była Rut. Obed był ojcem Jessego, a Jesse był ojcem króla Dawida.Dawid był ojcem Salomona, a matką była dawna żona Uriasza. Salomon był ojcem Roboama; Roboam ojcem Abiasza; Abiasz ojcem Asy; Asa ojcem Jozafata; Jozafat ojcem Jorama; Joram ojcem Ozjasza; Ozjasz ojcem Joatama; Joatam ojcem Achaza; Achaz ojcem Ezechiasza; Ezechiasz ojcem Manassesa; Manasses ojcem Amosa; Amos ojcem Jozjasza; Jozjasz ojcem Jechoniasza i jego braci w czasie przesiedlenia babilońskiego.Po przesiedleniu babilońskim Jechoniasz był ojcem Salatiela; Salatiel ojcem Zorobabela; Zorobabel ojcem Abiuda; Abiud ojcem Eliakima; Eliakim ojcem Azora; Azor ojcem Sadoka; Sadok ojcem Achima; Achim ojcem Eliuda; Eliud ojcem Eleazara; Eleazar ojcem Mattana; Mattan ojcem Jakuba; Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.Tak więc w całości od Abrahama do Dawida jest czternaście pokoleń; od Dawida do przesiedlenia babilońskiego czternaście pokoleń; od przesiedlenia babilońskiego do Chrystusa czternaście pokoleń.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu i naucz nas dróg roztropności!

Podziękuj wieczorem Jezusowi za to co dobrego Cię dziś spotkało. https://youtu.be/-ki96A1FH78

Dziś w Ewangelii czytamy rodowód Jezusa. Porozmawiaj dzisiaj z rodzicami, dziadkami o swoich przodkach.

18 XII

piątekIII tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

II antyfona "O Adonai"O Adonai, Wodzu Izraela, Tyś w krzaku gorejącym objawił się Mojżeszowi i na Syjonie dałeś mu Prawo, przyjdź nas wyzwolić swym potężnym ramieniem.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy: Bóg z nami.Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu i wyzwól nas swoim potężnym ramieniem!

Popatrz uważnie na dzisiejszy obrazek roratni a następnie posłuchaj rozmowy pewnej pandy z jej przyjacielem - ojcem Tomaszem. https://www.youtube.com/watch?v=zZ23Gj4FKKg

Napisz do wybranej osoby (np. sms-a lub na Messengerze) życząc jej dobrego dnia https://youtu.be/nYXwP4RUONo

19 XII

sobotaIII tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

III antyfona "O Radix"O Korzeniu Jessego, który się wznosisz jako znak dla narodów, przed Tobą zamilkną królowie, a ludy będą się modlić do Ciebie przyjdź nas wyzwolić już dłużej nie zwlekaj.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza.Za czasów Heroda, króla Judei, żył pewien kapłan, imieniem Zachariasz, z oddziału Abiasza. Miał on żonę z rodu Aarona, a na imię było jej Elżbieta. Oboje byli sprawiedliwi wobec Boga i postępowali nienagannie według wszystkich przykazań i przepisów Pańskich. Nie mieli jednak dziecka, ponieważ Elżbieta była niepłodna; oboje zaś byli już posunięci w latach.Kiedy Zachariasz według wyznaczonej dla swego oddziału kolei pełnił służbę kapłańską przed Bogiem, jemu zgodnie ze zwyczajem kapłańskim przypadł w udziale los, żeby wejść do przybytku Pańskiego i złożyć ofiarę kadzenia. A cały lud modlił się na zewnątrz w czasie ofiary kadzenia.Wtedy ukazał mu się anioł Pański, stojący po prawej stronie ołtarza kadzenia. Przeraził się na ten widok Zachariasz i strach padł na niego.Lecz anioł rzekł do niego: «Nie bój się, Zachariaszu! Twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu cieszyć się będzie z jego narodzin. Będzie bowiem wielki w oczach Pana; wina i sycery pić nie będzie i już w łonie matki napełniony zostanie Duchem Świętym. Wielu spośród synów Izraela nawróci do Pana, ich Boga; on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych do rozwagi sprawiedliwych, by przygotować Panu lud doskonały». Na to rzekł Zachariasz do anioła: «Po czym to poznam? Bo ja sam jestem już stary i moja żona jest w podeszłym wieku».Odpowiedział mu anioł: «Ja jestem Gabriel, stojący przed Bogiem. I zostałem posłany, aby mówić z tobą i oznajmić ci tę radosną nowinę. A oto będziesz niemy i nie będziesz mógł mówić aż do dnia, w którym się to stanie, bo nie uwierzyłeś moim słowom, które się spełnią w swoim czasie».Lud tymczasem czekał na Zachariasza i dziwił się, że tak długo zatrzymuje się w przybytku. Kiedy wyszedł, nie mógł do nich mówić, zrozumieli więc, że miał widzenie w przybytku. On zaś dawał im znaki i pozostał niemy.A gdy upłynęły dni jego posługi kapłańskiej, powrócił do swego domu. Potem żona jego, Elżbieta, poczęła i kryła się z tym przez pięć miesięcy, mówiąc: «Tak uczynił mi Pan wówczas, kiedy wejrzał łaskawie i zdjął ze mnie hańbę w oczach ludzi».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu nas wyzwolić i dłużej nie zwlekaj!

Pomóż dzisiaj przy przygotowaniu obiadu lub kolacji.

Pomóż rodzicom w świątecznych porządkach. Nie zapomnij również o przygotowaniu swojego serca na przyjście Pana Jezusa. Dziś w naszej parafii odbywa się spowiedź adwentowa...

20 XII

IV Niedziela Adwentu

Zadanie dla każdego!To już ostatnia niedziela Adwentu. Pamiętajcie o niedzielnej Mszy Świętej - w kościele lub online!

IV antyfona "O Clavis"O Kluczu Dawida i Berło domu Izraela, Ty , który otwierasz, a nikt zamknąć nie zdoła, zamykasz, a nikt nie otworzy, przyjdź i wyprowadź z więźienia człowieka, pogrążonego w mroku i cieniu śmierci.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza.Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?». Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego». Wtedy odszedł od Niej anioł.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu uwolnij człowieka pogrążonego w mroku i cieniu śmierci!

21 XII

poniedziałekIV tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

V antyfona "O Oriens"O Wschodzie, Blasku światłości wieczystej i Słońce sprawiedliwości, przyjdź i oświeć żyjących w mroku i cieniu śmierci.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza.W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu oświeć wszystkich, którzy są w ciemnościach!

Czas najwyższy, by przypomnieć sobie ulubione kolędy :) A może zdążysz nauczyć się nowej pastorałki? Posłuchaj i zaśpiewaj :) https://youtu.be/lhE1jT2F3Sw A może kolędowe karaoke? :) https://youtu.be/LOsQPGECwlM

Najstarsza polska kolęda to Zdrów bądź, królu anielski z 1424 roku. Najsłynniejszą kolędą jest Cicha noc, którą przetłumaczono na ponad 300 języków. Znasz inne ciekawostki o kolędach i pastorałkach? A może posłuchasz i nauczysz się kolędy w innym języku? Kliknij tutaj-- >> KOLĘDY

22 XII

wtorekIV tygodnia Adwentu

Zadanie dla młodszych

Zadanie dla starszych

VI antyfona "O Rex"O Królu narodów przez nie upragniony, kamieniu węgielny Kościoła, przyjdź zbaw człowieka, którego utworzyłóeś z prochu ziemi..

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza.W owym czasie Maryja rzekła:«Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a Jego imię jest święte. Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, którzy się Go boją. Okazał moc swego ramienia, rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich. Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych. Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił. Ujął się za swoim sługą, Izraelem, pomny na swe miłosierdzie. Jak obiecał naszym ojcom, Abrahamowi i jego potomstwu na wieki». Maryja pozostała u Elżbiety około trzech miesięcy; potem wróciła do domu.Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu i zbaw wszystkich ludzi, których stworzyłeś!

Dziś czeka na Ciebie gra związana z Bożym Narodzeniem :) Powodzenia! Kliknij tutaj -->> GRA

Dziś na roratach patronuje św. Siostra Faustyna Kowalska. Przypomnij sobie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odmów ją wieczorem w intencji tych, którzy zwlekają z przystąpieniem do sakramentu pokuty i pojednania. Kliknij tutaj -->> KORONKA

23 XII

środaIV tygodnia Adwentu

VII antyfona "O Emmanuel"O Emmanuelu, nasz Królu i prawodawco, oczekiwany zbawicielu narodów, przyjdź, aby nas wybawić, nasz Panie i Boże.

Zadanie dla każdego!To już ostatnie chwile tegorocznego Adwentu. Pomyśl jak ten czas przeżyłeś.Postaraj się dzisiaj być szczególnie dobry. Odłóż telefon. Pomóż w przygotowaniach do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza. Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał jej tak wielkie miłosierdzie, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Ale matka jego odpowiedziała: «Nie, natomiast ma otrzymać imię Jan». Odrzekli jej: «Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię». Pytali więc na migi jego ojca, jak by chciał go nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: «Jan będzie mu na imię». I zdumieli się wszyscy. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał, i mówił, błogosławiąc Boga. Wtedy strach padł na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. A wszyscy, którzy to słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: «Kim będzie to dziecię?». Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu i zbaw nas, nasz Boże!

24 XII

czwartekIV tygodnia AdwentuWIGILIA

Zadanie na dziśBądź dziś grzeczny i pomocny. Przed wieczerzą wigilijną, wspólnie z rodziną weź udział we wspólnej modlitwie. Zaproponuj, że to Ty przeczytasz fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa -->

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza.Zachariasz, ojciec Jana, został napełniony Duchem Świętym i zaczął prorokować, mówiąc:«Błogosławiony Pan, Bóg Izraela,bo lud swój nawiedził i wyzwolił,i wzbudził dla nas moc zbawcząw domu swego sługi, Dawida:jak zapowiedział od dawnaprzez usta swych świętych proroków;że nas wybawi od naszych nieprzyjaciółi z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą;że naszym ojcom okaże miłosierdziei wspomni na swe święte przymierze –na przysięgę, którą złożyłojcu naszemu, Abrahamowi.Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani,służyć Mu będziemy bez trwogi,w pobożności i sprawiedliwości przed Nimpo wszystkie dni nasze.A ty, dziecię, zwać się będziesz prorokiem Najwyższego,gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogi;Jego ludowi dasz poznać zbawienie,przez odpuszczenie grzechów,dzięki serdecznej litości naszego Boga,z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce,by oświecić tych, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają,aby nasze kroki skierować na drogę pokoju».Oto słowo Pańskie. Przyjdź Panie Jezu i zamieszkaj w moim domu!

25 XII

Boże Narodzenie

Na czas Bożego Narodzenia przyjmijcie życzenia zdrowych i radosnych świąt. Niech ten czas przyniesie nam wytchnienie. Niech przyniesie nadzieję, która z optymizmem pozowoli patrzeć na nadchodzący rok.Niech Boże Dziecina błogosławi Was i Wasze rodziny.

SŁOWO NA DZIŚ ! Słowa Ewangelii według Świętego Jana.Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga, Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o Światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz posłanym, aby zaświadczyć o Światłości. Była Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego, którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: „Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział. Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył. Oto Słowo Boże Przyjdź Panie Jezu i zamieszkaj w moim domu!