Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych3 grudnia 2020 r.

W 1992 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ustanowiło szczególne święto – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, przypadający na 3 grudnia.

3 grudnia 2020 r.

Dziś swoje święto mają...

OSOBY Z AUTYZMEM

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ NARZĄDU SŁUCHU To osoby, które mają uszkodzony słuch. Często noszą aparat słuchowy, który pomaga im słyszeć. Niektórzy mówią i odczytują mowę z ust, inni posługują się językiem migowym. Kliknijcie na nutki i zobaczcie jak śpiewa przy użyciu języka migowego grupa składająca się z osób niesłyszących: "Młodzi migają muzykę"

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ NARZĄDU RUCHU Niepełnosprawność ruchowa występuje w wielu różnych formach. Może dotyczyć całego ciała lub poszczególnych jego części (rąk, nóg, kręgosłupa). A jak się zachować wobec takich osób? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć filmik.

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

A teraz czas na sprawdzenie swojej wiedzy o osobach z niepełnosprawnościami, bo tylko posiadając taką wiedzę nie będziesz się bać podejść i pomóc, wiedza pozwala zrozumieć i nie oceniać.

Zapraszam Cię do przeczytania opowiadania napisanego przez uczennicę naszej szkoły specjalnie na tę okazję. Kliknij w książkę.

Czy nam się też nie zdarza oceniac ludzi po pozorach, jak to zrobiła Anastazja z naszego opowiadania??? Pamiętaj... Poznaj i staraj się zrozumieć3 grudnia - Międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych