Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Maryja uczy nas słuchać Boga

START

modlitwa

dziecka

Odmów "Zdrowaś Mario".

Dzisiaj na lekcji bedziemy się zastanawiać czego możemy nauczyć się od Maryi?Przypomnisz sobie najważniejsze wydarzenia z jej życia oraz powtórzysz słowa, które czasami sparwaiają ci trudność

niepokalane poczęcie

Rodzice Maryi to Anna i Joachim.Maryja od pierwszej chwili swego życia pod serduszkiem swojej mamy, była pełna miłości tzn. Niepokalanie Poczęta. Ona nigdy nie miała i nie popełniła żadnego grzechu. Nie miała skłonności do czynienia zła, bo została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego.

ZWIASTOWANIE

Pamiętasz z jaką wiadomością przyszedł do Maryi Archanioł Gabriel?

VIDEO

Przypomnijmy sobie ten moment.

ofiarowanie

Zgodnie z nakazami prawa, każdy pierworodny żydowski chłopiec miał być w Świątyni ofiarowany Bogu. Nie oznaczało to poświęcenia chłopca na służbę kapłańską.Był to gest symboliczny poświęcenia Bogu tego, co było dla rodziców największą wartością. W zamian (ofiarowano parę synogarlic lub 2 młode gołębie (por. Łk 2, 24). W ewangelicznej scenie biorą udział (oprócz Jezusa – Dziecięcia): Maria, Józef, starzec Symeon i prorokini Anna.

Znalezienie 12 letniego jezusa w świątyni

Znalezienie Jezusa w świątyni

Cud w Kanie Galilejskiej

Śmierć Pana Jezusa

Pan Jezus gdy umierał na krzyżu powiedział do św. Jana "Oto matka Twoja".W ten sposób oddał Maryję każdemu wierzącemu za swoją Mamę.Każdy z nas jest Jej dzieckiem.

IV

III

ŚmierćPana Jezusa

Ofiarowanie

Cud w Kanie Galilejskiej

Niepokalane Poczęcie NMP

II

Zwiastowanie

Powtórzenie wiadomości

Maryja, uczy nas troski o drugiego człowieka, byśmy dostrzegali potrzeby bliźnich. Ukazuje nam również wartość zaufania, i posłuszeństwa Synowi – Jezusowi Chrystusowi. Maryja Matka Kościoła troszczy się o Kościół i wskazuje na Jezusa.

czas na zadania

zadania dla chętnych

ułóż puzzle

zaśpiewaj

Z Panem Bogiem!