Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Dzień pluszowego misia

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

Wszyscy kochamy misie. Nawet kiedy są głupiutkie, niefrasobliwe i okrąglutkie.

Prezydent kazał natychmiast uwolnić schwytanego niedźwiadka. Świadkiem zdarzenia był karykaturzysta "Washington Post", który narysował tę scenę i opublikował ją w czasopiśmie.

Historia pluszowego misia rozpoczęła się w listopadzie 1902 r.Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie, w trakcie którego jeden z myśliwych przypadkowo postrzelił niedźwiadka.

Teddy's Bear

Uszycie misia Morris powierzył żonie. Zrobiła to bardzo szybko - już następnego dnia rano miś siedział na wystawie sklepowej z karteczką "Miś Teddy'ego" (zdrobnienie imienia Roosvelta)

W tym samym czasie właściciel sklepiku ze słodyczami na nowojorskim Brooklynie, Morris Michtom, szukał pomysłu na nowy towar.Zobaczył rysunek karykaturzysty Clifforda Berrymana i postanowił go wykorzystać

Zaskoczony prezydent zgodził się, chociaż wątpił, ze pomoże to w sprzedaży."Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan uzywać" - napisał w liście do Michtoma.

Ku zaskoczeniu sklepikarza misia kupował każdy, wchodzący do sklepu, klient. Zachwycony Morris wysłał, zrobionego przez żonę, misia do Białego Domu z prośbą o nadanie pluszowym misiom imienia Teddy.

Miś przyniósł mu szczęście i wygraną.Od tej pory miś podbił serca dzieci i dorosłych na całym świecie.

Dwa lata później, skuszony wielką popularnością misia Roosevelt, wykorzystał go na maskotkę kampanii, w której walczył o reelekcję.

Sławne misie

Back

Kubuś Puchatek - mieszkający w Stumilowym Lesie miś o bardzo małym rozumku.

To ja, Twój ulubiony miś.Poćwicz ze mną.

Winnie the Pooh

W 1921 r. Alexander Alan Milne kupił na pierwsze urodziny swojego syna pluszowego misia.Kilka lat później zabrał Krzysia do zoo, w którym zachwycił się niedźwiedzicą Winnie.Po powrocie do domu chłopiec nadał swojemu misiowi imię Winnie.Zabawa syna z misiem stała się inspiracją dla pisarza.14 października ukazała się powieść dla dzieci "Winnie- the - Pooh".

Posłuchaj mnie

Kubuś Puchatek

Jak myślicie, dlaczego polski miś nazywa się Kubuś Puchatek?Tak ... macie rację. Polska tłumaczka Irena Tuwim nie była w stanie dosłownie przetłumaczyć angielskiego odpowiednika. "Imię Winnie bowiem mogło się kojarzyć z niedżwiedzicą. Z tego powodu wymyśliła dla niego imię, które będzie się dobrze kojarzyć. Czy dobrze zrobiła? Oceńcie sami ...

Colargol - niebieskooki niedźwiadek, pragnący śpiewać i otrzymujący od króla ptaków piękny głos.

Obejrzyj mnie

Miś Colargol

W połowie ubiegłego wieku francuska pisarka Olga Pauchne stworzyła serię książeczek, których bohaterem był Colargol.Zainteresował się nimi producent Albert Barille, który postanowił pokazać przygody misia na ekranie. Zadania podjęło się łódzkie studio Filmowe Se-Ma-For. Powstał 53-odcinkowy serial z misiem z charakterystycznymi niebieskimi oczkami w roli głównej. Inspiracją wizerunku był 5-letni syn twórcy Tadeusza Wilkosza - Jaś.

Posłuchaj mnie

Miś Colargol

Colargola odtwarzało 130 lalek. Każda z nich miała 130 cm wzrostu, oczka z koralików, nosek i łapki ze skóry, a brzuch i plecy z futerka.

Back

Po - ciamajdowaty panda z Doliny Spokoju, który został ...

Obejrzyj film ze mną

Kung Fu Panda

Premiera filmu "Kung Fu Panda" odbyła się w 2008 r. w Cannes.Film zarobił ponad 600 milionów dolarów, doczekał się swojego serialu oraz kolejnych filmów.Jaki z tego wniosek? Wszyscy kochamy misie nawet te czarno-białe i mało atrakcyjne. :)

Zagraj

Kung Fu Panda

Bohater filmu miał 25 lat , mieszkał w Dolinie Spokoju, pracował w barze z kluskami (nie była to jego praca marzeń) i śnił o zostaniu Smoczym Wojownikiem. Niestety nie miał do tego predyspozycji ...

Uszatek - zazwyczaj stateczny i odpowiedzialny miś z oklapniętym lewym uszkiem i gronem lojalnych przyjaciół.

Posłuchaj mnie

Obejrzyj mnie

Miś Uszatek

Polskie dzieci poznały misia z oklapniętym uszkiem 6 marca 1957 r. Jego kariera medialna rozpoczęła się w czasopiśmie "Miś".Ogromną popularność przyniósł Uszatkowi 104-odcinkowy serial.

Muzeum Dobranocek

Miś Uszatek

Na potrzeby produkcji wykonano sto 18-centymetrowych misiów, do dziś ocalały tylko cztery z nich.Możecie je zobaczyć w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie oraz w wytwórni Se-Ma-For.

Back

Miły i grzeczny Paddington.

Obejrzyj film ze mną

Paddington

Miś Paddington początkowo mieszkał w Peru z ciocią i wujkiem. Jest sierotą - rodziców stracił podczas tragicznego trzęsienia ziemi, co spowodowało, że uzależnił się od marmolady z pomarańczy.Niestety wkrótce ciocia zamieszkała w domu dla emerytowanych niedźwiedzi i Paddington wyruszył w podróż do Londynu schowany w szalupie ratunkowej.

Miś

Paddington

Posłuchaj mnie

Po kilku tygodniach podróży dotarł na dworzec kolejowy Paddington, gdzie przygarnęła go rodzina Brownów. Opiekunowie kupili mu niebieską budrysówkę i parę kaloszy.Szarmancki i wciąż wpadający w kłopoty miś szybko zyskał sympatię dzieci.

Przedsiębiorczy łowca kanapek i postrach turystów odwiedzających park narodowy Yellowstone.

Obejrzyj mnie

Miś Yogi

Miś Yogi miał być postacią drugoplanową w serialu "Pies Huckleberry". Ale przecież wszyscy kochamy misie! Telewidzowie tak polubili Yogiego, że wytwórnia została zasypana listami z prośbami złodziejaszka koszy piknikowych turystów odwiedzających park narodowy Yellowstone.

Miś Yogi

Nasz bohater imię otrzymał na cześć czołowego bejsbolisty la 50. - Yogiego Barry'ego.Do Polski zaprosił misia Michał Sumiński, prowadzący program "Zwierzyniec". Sumiński każdy odcinek opowieści o zwierzętach kończył się nową przygodą Yogiego.

Prezentację opracowała Agnieszka Jachimowska-Wiślak

Thank you!