Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Instrukcja do escape roomu

Ta, która odkrywa nowe sposoby opowiadania o świecie...

Wędrując przez Wikipedię, poznajemy polskich noblistów

Poszukaj ukrytego przejścia do pierwszego zadania. Nie klikaj na razie na symbole! Kiedy rozwiążesz zadanie, otrzymasz hasło. Hasło wynotuj sobie na kartce. Powie Ci ono, gdzie kryje się przejście do kolejnej misji. Będzie też potrzebne do uzyskania hasła kończącego zabawę.

Podsumowanie zabawy

Źródła cytatów

Źródła zdjęć

autor opracowania: Anna PająkSzkoła Postawowa Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim

Escape room przygotowany w ramach programu WikiSzkoła 2020/2021

Dziękuję za wspólną zabawę!

Podpowiedź

Teksty Olgi Tokarczuk są bardzo refleksyjne i pełne znaczenia. Pozwalają na samodzielne ich odkrywanie, poruszają serce i umysł. Poczytamy fragmenty najbardziej znanych tekstów Noblistki. Cytaty zapisane są pod cyframi.Następnie Twoim zadaniem będzie dobranie symboli - jako interpretacji, o czym jest ten tekst. Symbol, który ilustruje dwa cytaty, zawiera przejście do kolejnego zadania. Jest on też czwartym tajnym hasłem.

"Gdy przepisujemy i cytujemy, budujemy gmach wiedzy i rozmnażamy ją jak moje warzywa czy jabłonki. Przepisywanie jest jak szczepienie drzewa; cytowanie – jak wysiewanie nasion."

Poszukaj ukrytego przejścia do trzeciego zadania. Kiedy je rozwiążesz, otrzymasz kolejne hasło. Zanotuj je sobie, a następnie poszukaj przejścia do kolejnego zadania.

Przejście do podsumowania - będziesz potrzebować wszystkich pięciu tajnych haseł!

Oto ostatnie już zadanie w naszej zabawie, służącej wędrówce przez słowa. Poszukaj go na tej stronie...

„pisanie powieści jest dla mnie przeniesionym w dojrzałość opowiadaniem sobie samemu bajek. Tak jak to robią dzieci, zanim zasną. Posługują się przy tym językiem z pogranicza snu i jawy, opisują i zmyślają”

Twórczość Olgi Tokarczuk obejmuje liczne powieści, opowiadania, eseje oraz reportaże. To zadanie dotyczy właśnie twórczości pisarki.Poszukaj ukrytego przejścia do drugiego zadania. Kiedy je rozwiążesz, otrzymasz dalsze wskazówki.