Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

START

Witaj!!! Zapraszamy na wycieczkę do lasu . Szukaj interaktywnych miejsc, poznasz ciekawe rzeczy i sprawdzisz swoją wiedzę. Udanej zabawy! Obierz KIERUNEK ZDROWIE!!! IV C

Zdrowie – stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności

Czy wiesz, że najbardziej śmierdzącym owocem jest DURIAN. Durian, inaczej rościan, zybuczkowiec lub „król owoców”, pochodzi z obszarów tropikalnych Azji południowo-wschodniej. Owoc duriana może ważyć nawet do 4 kg i osiągnąć 40 cm wysokości. Jego skórka jest kolczasta w kolorze żółto-brązowym. Natomiast jego miąższ jest intensywnie żółty o konsystencji budyniu lub surowego ciasta. Uważany jest wręcz za przysmak. Jego wielkość oraz niepowtarzalny „zapach” i smak sprawiły, że zyskał miano „króla owoców”.

Owoce jackfruit są największymi owocami na świecie, rosnącymi na drzewie. Drzewo chlebowe rośnie do wysokości około 30 metrów, dlatego rodzi tak duże owoce. Jackfruit osiągają nawet 50 kg wagi, przeciętnie wynosi jednak około 10 kg.

Do normalnego rozwoju organizm człowieka potrzebuje nie tylko węglowodanów, białek, tłuszczy i składników mineralnych, ale również niewielkich ilości różnorodnych w swojej budowie substancji organicznych, którymi są witaminy.

Oto PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. Zwróć uwagę, że podstawą zdrowia jest aktywność fizyczna. Nie uwzględniono w niej słodyczy!!!!

Bądź ASERTYWNY!!!!

Przeczytaj jaki jest skład papierosa!!!

Doskonałym źródłem witamin i minerałów są warzywa i owoce!!!!

Asertywność – w psychologii termin oznaczający posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych osób oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych.

12345

473514

Brawo!!

Brawo!! Jesteś ekspertem ZDOWEGO STYLU ŻYCIA!

Błąd

Return

12345

OUVERT

1410

ERREUR

Jeśli korzystasz z tych kodów musisz je zgrupować z jakimś elementem. Możesz użyc kilku na 1 slajdzie.