Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Cuda Eucharystyczne...

START

Szczęść Boże !Na początek odmówmy akt wiaryWierzę w Ciebie Boże żywy...

Z pewnością się zastanawiacie co odkrycia naukowe z dziedziny chemii i medycyny mają związek z wiarą?Otóż mają...Na kolejnych stronach postaram się to Tobie udowodnić.

Dzisiejsza lekcja dotyczy cudów eucharystycznych.

Pamiętasz wątpiącego ucznia?Pan Jezus po zmartwychwstaniu przyszedł do Apostołów.Ale Tomasz, jeden z dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».”

Kwestia prawdziwej obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie jest dla naszej religii niepodważalna. Nie da się być katolikiem i nie wierzyć, że chleb i wino stają się Ciałem i Krwią Pana Jezusa. Sa jednak osoby, które w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie wątpią. Może dlatego Bóg im daje w darze pewne szczególne znaki zwane cudami eucharystycznymi? By człowiek na własne oczy, zmysłowo - jak niegdyś niewierny Tomasz do faktu Zmartwychwstania - przekonał się, że pod postaciami chleba i wina jest obecne Ciało i Krew Chrystusa?

Dlaczego bóg dopuszcza cuda Eucharystyczne?

Na czym polega cud eucharystyczny?Chleb zamienia się w prawdziwe ludzkie Ciało, a wino w prawdziwą ludzką Krew, które świadkowie mogą zobaczyć czy zbadać. Wśród innych cudów eucharystycznych znamy na przykład przypadki krwawiących Hostii czy Hostii, które nie poddają się niszczącemu działaniu czasu. Znamy także historie wielu osób, mistyków, których jedynym pokarmem spożywanym przez kilkadziesiąt lat była przyjmowana raz dziennie Komunia Święta, a mimo to ich organizmy funkcjonowały normalnie.

Mapa miejscowości gdzie wydarzyły się niektóre cuda

cud sprzed 1300 lat

W Lanciano we Włoszech w klasztorze ojców bazylianów jeden z kapłanów dręczony był wątpliwościami co do obecności Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Wątpliwości te naszły go także podczas sprawowanej Mszy św. Wówczas, gdy kończył wypowiadać słowa konsekracji, Hostia zamieniła się w kawałek ciała, a wino w ludzką krew. Zakonnik powiadomił o tym swoich współbraci. Wieść rozniosła się też po okolicy. Wykonano specjalny relikwiarz, w którym Ciało i Krew przechowywane są do dziś. Krew zamieniła się w pięć grudek, ale Ciało pozostało nienaruszone. W 1970 roku zbadano dokładnie cudowną Eucharystię. Badacze orzekli, że Ciało to fragment ludzkiego serca, bez śladów konserwacji, a Krew ma grupę AB.

Cud eucharystyczny w Poznaniu

Profanacja i cudW 1399 r., w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 VIII) pewna uboga kobieta, skuszona hojnym wynagrodzeniem, razem z córką wykradła z pobliskiego kościoła ojców dominikanów (obecnie ojców jezuitów), znajdującego się przy dzisiejszej ul. Szewskiej, trzy święte Hostie. Świętokradcy zebrani w piwnicy domu przy ul. Żydowskiej należącego do rodziny Świdwów, który znajdował się na miejscu obecnego kościoła, położyli Hostie na stole i zaczęli kłuć nożami, by przekonać się o rzeczywistej obecności Chrystusa w Eucharystii. Z pociętych Hostii wytrysnęła krew i rozlała się na stole i ścianie piwnicy. Przy tym wydarzeniu niewidoma dziewczyna miała odzyskać wzrok.Przestraszeni profanatorzy wrzucili Hostie do znajdującej się w piwnicy studni (która zachowała się do naszych czasów), ale Hostie uniosły się nad wodą. Sprawcy wzięli Je i zawinęli w chustę, by wynieść poza mury miasta na nadwarciańskie mokradła, gdzie usiłowali Je zagrzebać w błocie. Jednak Hostie znowu się uniosły i „zawisły” w powietrzu. Przerażeni sprawcy uciekli. O wydarzeniu zrobiło się głośno za sprawą syna pasterza, który odkrył niedające się zakopać Hostie. Po powiadomieniu władz miasta Hostie w uroczystej procesji przeniesiono do jednego z poznańskich kościołów, natomiast świętokradcy zostali bardzo surowo ukarani. W celu upamiętnienia miejsca cudu poznaniacy postawili na błoniach drewnianą kaplicę.

Cud w Legnicy

mistyczka marta robin

w wyniku choroby, na którą zapadła w młodości, ponad pół wieku spędziła przykuta do łóżka, unieruchomiona w jednej pozycji! Była prostą wieśniaczką, a po rady do niej przychodziło setki ważnych i mądrych osób. Uświęcało ją cierpienie ofiarowywane za grzeszników. Przez te pół wieku męki Marta nie jadła żadnych pokarmów. Przyjmowała tylko Komunię św.

zdjęcia wykonane za pomocą mikroskopów optycznego i elektronowego transmisyjnego

badacze to niezależni lekarze z dziedziny patomorfologii

badania naukowe

jakie są wyniki badań ?Dowiesz sie na następnej stronie.

naukowcy posługują się najbardziej zaawansowanymi technologiami

została zbadana grupa krwi

Relikwie Męki

Wyniki badań naukowców.

krew

grupa krwi z Hostii pokrywa się z grupą obecną na relikwiach Męki Pańskiej.

grupa krwi AB. Jezus Chrystus jest Żydem, ta grupa krwi była bardzo popularna w Palestynie za jego czasów.

serce

w Hostii odkryto istnienie włókien mięśnia ludzkiego serca, w stanie fragmentacji, czyli w stanie agonii.

Czy nasza wiara potrzebuje dowodów?Czy jesteśmy podobni do Niewiernego tomasza?

Bóg nie jest jakimś kuglarzem, by zadziwiać ludzi swoimi sztuczkami. Bóg ma coś do przekazania człowiekowi i potwierdza prawdziwość swoich słów konkretnym przejawem swojej mocy.

Lorem ipsum dolor

"A Słowo stało sie Ciałem i zamieszkało między nami"-nie tylko w Betlejem, ale także w każdym tabernakulum. Amen.