Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Дитинство-щаслива пора

20 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

перегляд літератури

Бачинський А. Детективи в Артеку, або команда скарбошукачів : повість / Андрій Бачинський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 191 с. «Детективи в Артеку» - історія про чотирьох героїв - Оленку, Антона, Сашка і Сергія, які під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря ­випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захоплюючих пригод. Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?..

Стронг Джеремі. Гармидер у школі : повість / Джеремі Стронг ; [пер. з англ. А. Поритко]. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 187 с. Як?! До Вашої школи ще й досі не завітала міс Гармидер? Спробуйте попросити про це ва­шого директора – адже міс Гармидер зазвичай працює вчителем на підміну. Ніхто зі школярів не відмовився би від такої вчи­тельки! Бо з нею уроки перетворюються на саме задоволення: веселощі, гру, розважан­ня, рейвах, тарарам, одним словом – суцільний гармидер!

Несбіт Е. Діти залізниці : роман / Едіт Несбіт ; [пер. з англ. Олени Ломакіної]. – К. : Знання, 2016. – 207 с. Юні герої роману “Діти залізниці” відомої англійської письменниці Едіт Несбіт (1858-1924) навчаються в школі та мріють про пригоди. Загадкові обставини змусили їхню сім’ю переселитися із садиби у передмісті Лондона до сільського будинку поблизу залізниці. Розпочалося нове життя, сповнене несподіваних пригод і таємниць. Кмітливість, винахідливість, налаштованість на добрі справи допомагають дітям запобігти аварії поїзда, погасити пожежу, врятувати пораненого хлопчика, стати надійними помічниками дорослим і знайти серед них багато справжніх друзів.

Роздобудько І. В. Арсен : роман / Ірен Роздобудько ; художн.-.оформлювач В. М. Карасин. – Харків : Фоліо, 2017. – 155 с. 13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди… Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.

Кокотюха А. А. Таємниця козацького скарбу : детективна повість / Андрій Кокотюха. – К. : А-БА- БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. – 224 с. : іл. Перед тобою, любий читачу, справжній детектив, у якому беруть участь твої ровесники – тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою... Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб – бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці... Пан чи пропав, втікати чи залишатися, жити чи вмерти – ось такі непрості дорослі запитання постають перед відважними школярами...

Есаулов О. Ю. Державна справа. Справа № 9 / Олександр Бачинський ; [пер. з рос. С . Андрійовича]. – Львів : Теза, 2016. – 154 с. У цій справі все справжнє: і пригоди, і небезпеки, і дружба… Несправжні тільки гроші. Фальшиві гроші, що раптом з’явилися в містечку, в якому живуть юні детективи Льоха Холмс і Миха Ватсон. Звісно, що хлопці хочуть з’ясувати, хто виготовляє і розповсюджує підроблені купюри. Мусять з’ясувати, інакше за ґратами опиниться ні в чому не винна людина.

Рутківський В. Сторожова застава : повість із життя Київської Русі / Володимир Рутківський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 303 с. Нова повість неперевершеного майстра українського дитячого історичного роману Володимира Рутківського присвячена героїчним і маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого. П’ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями Іллею Муровцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі, тобто землі Руської.

Нестлінгер К. Конрад, або дитина з бляшанки / Кристина Нестлінгер ; [пер. з нім. Е. Попович]. - Вінниця : Теза, 2016. – 188 с. Конрад — незвичний хлопчик. І навідь не тому, що до пані Барлотті його приніс поштар у здоровезній бляшанці. А через те, що Конрад занадто чемний, слухняний, страшенно нудний і зовсім не має друзів. Тож пані Бартолотті та її сусідка дівчинка Кіті конче мають перетворити ідеальну дитину на нормального хлопчика. Хоча б для того, щоб Конрада не віддали іншим батькам...

Ознайомитися з літературою детальніше, ви зможете , завітавши до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Наша адреса: м. Полтава, вул. О. Гончара, 25а.