Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Dalej

InstrukcjaKliknij tutaj!

Escape room

Ten, który pisał ku pokrzepieniu serc

Wędrując przez Wikipedię, poznajemy polskich noblistów.

Dalej

Źródła definicji gatunków literackich

Źródła cytatów

Źródła zdjęć, wykorzystanych w prezentacji (escape roomie)

Podsumowanie zabawy

Poszukaj ukrytego przejścia do pierwszego zadania. Kiedy je rozwiążesz, otrzymasz hasło. Hasło wynotuj sobie na kartce. Powie Ci ono, gdzie kryje się przejście do kolejnej misji. Będzie też potrzebne do uzyskania hasła kończącego zabawę.

Nasz bohater dużo podróżował po świecie. Żył w czasach, kiedy Polska była pod zaborami i wielu Polaków opuszczało - często na zawsze - swoją ojczyznę. Na szczęście Henryk Sienkiewicz mógł z podróży wracać do swego domu.Poszukaj ukrytego przejścia do piątego zadania. Zadanie będzie dotyczyć kilku wydarzeń z życia pisarza. Po rozwiązaniu zadania i otrzymaniu hasła, poszukaj przejścia do podsumowania.

Dalej

Poszukaj ukrytych przejść do trzeciego zadania. Jest ono złożone z dwóch części, ukrytych w różnych miejscach. Kiedy je rozwiążesz, otrzymasz hasło. Hasło wynotuj sobie na kartce. Będzie jeszcze potrzebne! A potem idź dalej....

Twórczość Henryka Sienkiewicza obejmuje liczne powieści, nowele oraz reportaże. Kilka jego tekstów należy do kanonu obowiązkowych lektur szkolnych.To dlatego Henryk Sienkiewicz jest bohaterem naszej zabawy :).I właśnie jego twórczości dotyczy to zadanie.Poszukaj ukrytego przejścia do czwartego zadania. Kiedy je rozwiążesz, otrzymasz dalsze wskazówki.

Poszukaj ukrytego przejścia do drugiego zadania. Kiedy je rozwiążesz, otrzymasz hasło. Hasło wynotuj sobie na kartce. Będzie jeszcze potrzebne! Obrazek, który kojarzy się z tym hasłem, kryje przejście do kolejnego zadania.

Autor opracowania: Anna PająkSzkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim

Escape room przygotowany w ramach programu WikiSzkoła2020/2021

Dziękuję za wspólną zabawę!