Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

А ви думали, що Україна так просто ? Україна - це супер! Україна - це ексклюзив. Ліна Костенко

 • Помаранчева революція 2004 року (Майдан) - кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших акцій громадянської непокори в Україні, що були викликані масовими фальсіфікаціями президентських виборів на користь провладного кандидата Віктора Януковича.
 • Ці події отримали назву за кольором, який використовували прибічники кандидата в президенти Віктора Ющенка й опозиційної партії “Наша Україна”.
 • Для захисту своїх демократичних прав до Києва приїхали сотні тисяч людей зі всієї України. Основною ареною народного невдоволення став майдан Незалежності. Основними гаслами були: “Ющенко - Так!”; “Закон один для всіх!”; “Схід і захід разом!”; “Свободу не спинити!”.
 • Громадська думка західних країн була переважно на боці української опозиції.
 • Основним результатом революції було призначення Верховним судом повторного другого туру президентських виборів, та після перемоги Віктора Ющенка - переорієнтація внутрішнього і зовнішньополітичного курсу країни.

Революція Гідності

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на евроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Европейським Союзом. Попрання законодавчо закріпленних пріорітетів зовнішньої політики, зневага до прав людини, тотальна корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії та терор змусили українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України. Події розгорталися стрімко і драматично - від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих ( “Небесна сотня” ) і понад 2 тисячі поранених за три місяці. Злочинна влада, падаючи, зробила все, аби потягти за собою у небуття і Україну, віддавши її на поталу “ великому брату” - анексований Крим, війна на Донбасі, шалений супротив корумпованого чиновництва всередині країни - все це реалії сьогоднішньої України. Але варто також пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний.

Віталій Марків

 • Міланський суд відмінив вирок бійцю Національної гвардії України Віталію Марківу, який раніше отримав вирок - 24 роки ув’язнення за обвинуваченням у вбивстві журналістів під час війни на Донбасі у 2014 році.
 • Цей вирок викликав хвилю обурення в Україні: для багатьох Марків - справжній патріот. Маючи італійський паспорт, він приїхав захищати ідеали демократії на Евромайдан, а потім пішов добровольцем на війну на Донбасі.
 • Для супротивників офіційного Києва ця справа була цінною тим, що вперше суд европейської країни фактично визнав українських військових на Донбасі вбивцями журналістів.

 • Доля нацгвардійця була темою у перемовинах президента Зеленського з лідерами Італії та з Папою Римським.
 • 4 листопада 2020 року Марків повернувся до Києва. На літовищі його зустрічала почесна варта. Віталій вийшов з літака з українським прапором та у формі української Національної гвардії.
 • “Всією країною ми уважно стежили за справою Віталія, хвилювались. Звільнення нацгвардійця Марківа - це перемога справедливості” - сказав президент Володимир Зеленський.

 • "Історично у складні моменти українці демонструють згуртованість і єдність... Ми стоїмо один за одного незалежно від віку, статі, мови та віросповідання. Сьогодні як ніколи ми потребуємо також єдності заради захисту країни, заради нашої незалежності, заради нашої свободи і права самостійно обирати наше власне майбутнє, майбутнє країни, яку ми збираємося залишити у спадок нашим дітям. Все це повинно нас об'єднувати…У цій боротьбі, на жаль, ми сплатили найвищу можливу ціну - це людські життя…Для вшанування пам’яті кожного загиблого обов’язково треба отримати відповіді, а винні - обов’язково отримати покарання”. - сказав президент Володимир Зеленський.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»

Гідність - це поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості, а також категорія етики, що означає моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості.

Свобода - можливість чинити вибір відповідно до своїх бажань, інтересів і цілей на основі знання об’єктивної дійсності; це можливість людини поводитись відповідно до своїх волевиявлень, але тільки так, щоб вони не були заборонені законом і не спричиняли невиправданої шкоди правам і свободі інших людей. Свобода несе в собі відповідальність за прийняте рішення!

Цей день потрібно пам’ятати, адже свобода та гідність стали найціннішими для українців. За це боролися наші пращури, за це ми воюємо і сьогодні. Вшановуючи пам’ять полеглих і висловлюючи вдячність живим, усвідомлюючи непроминущість уроків обох революцій в Україні, ми мусимо завжди пам’ятати, якою ціною дістається нам свобода, мусимо прагнути до відновлення територіальної цілісності нашої держави, до подальшого зміцнення її обороноздатності, до впевненого поступу на европейському шляху, з якого не повинно бути вороття.