Untitled genially
k.lvbkfdecbr
Created on November 3, 2020
More creations to inspire you
LAS ESPECIES ANIMALES MÁS AMENAZADAS
Presentation
WATER PRESERVATION
Presentation
BIDEN’S CABINET
Presentation
YURI GAGARIN IN DENMARK
Presentation
C2C VOLUNTEER ORIENTATION
Presentation
TALK ABOUT DYS WITH TEACHER
Presentation
CIRQUE DU SOLEIL
Presentation
Transcript
9 листопада -День української писемності та мови
Мова - то серце народу:гине мова - гине народ.
Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Завдяки величезній силі духовного спротиву українського народу наша мова не вмерла, не зникла. Вона пройшла жахливі випробування на міцність‚ довела свою велику життєспроможність і вижила. Вперше державний статус українська мова отримала 3 січня 1919 року‚ але після московсько-більшовицької окупації України його було втрачено на 70 років.
Українська мова – одна з найдавніших, найбагатших мов Европи. Її історія містить багато трагічних сторінок. До початку 1990-х років українська мова майже 375 років зазнавала утисків, заборон і жорстоких репресій у тих сусідніх країнах, до складу яких тимчасово входили українські землі.
Сьогодні українська мова – єдина державна в Україні. Цей статус вона набула 27 жовтня 1989 року внаслідок внесення змін до Конституції УРСР. Вона має статус єдиної державної мови та є обов'язковою для органів державної влади та публічних сфер на всій території України.
Групи молодих людей, які є українськомовними з дитинства, нині поповнює освічена молодь, яка раніше говорила російською. Багато з них мотивують свій вибір подіями 2014 року та військовою агресією Росії проти України.
А на москалів не вважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми по-своєму. У їх народ і слово, і у нас народ і слово. А чиє краще, нехай судять люди (Тарас Шевченко).Барвистість одвічна народної мови — це щось невимовне, прекрасне, казкове: і ласка любові, й червона калина, і пісня досвітня в гаях — солов’їна (Павло Усенко). Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить (Олександр Олесь). Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку в них відбирають мову (Ліна Костенко).
Вислови відомих українців про українську мову
Усеукраїнський радіодиктант не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови. Уперше радіодиктант пройшов 2000 року.
Усеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Лунає на Першому каналі Українського радіо в День української писемності та мови — 9 листопада.
Текст ювілейного ХХ Радіодиктанту національної єдності написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читатиме диктант акторка Римма Зюбіна. Організований Суспільним мовником спеціально до Дня української писемності та мови спецпроєкт стартує в ефірі телеканалу UΛ: ПЕРШИЙ, а також на UΛ: Українське радіо та UΛ: Радіо Культура о 9:00 (за київським часом).
Усім, хто любить українську мову та хоче вдосконалити свої знання будуть у нагоді книги з фондівнашої бібліотеки:
До Дня української писемності та мови Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара спільно з Українським радіо щороку проводить акцію "Всеукраїнський радіодиктант національної єдності". До цієї події долучаються усі небайдужі до рідного слова.