Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Katecheza 45

Powszechne powołanie do świętości

PLAN

Modlitwa

Słowa Klucze

Cytat

Nauczanie Kościoła

Przykłady świętych

Zadania

Modlitwa

Bibliografia

mODLITWA

Powołanieświętość

Powołanie - wezwanie człowieka przez Boga do określonego sposobu życia, do wypełnienia wyznaczonych mu zadań stosownych do jego uzdolnień. Świętość - doskonałość w zjednoczeniu z Bogiem.

Cytat

"Młodzi, nie lękajcie się świętości! Wzbijajcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne synów Bożych".

przykłady świętych

Piotr Frassati ,,Życie bez Wiary, bez dziedzictwa, którego się broni, bez podtrzymywania Prawdy w nieustannej walce, to jest nie życie, lecz wegetacja. My nigdy nie powinniśmy wegetować, lecz żyć''

Bernadetta Soubirou ,,Za biedę, w jakiej żyli mama i tatuś, za to, że się nam nic nie udawało, za upadek młyna, za to, że musiałam pilnować dzieci, stróżować przy owcach, za ciągłe zmęczenie… dziękuję Ci, Jezu. Za dni, w których przychodziłaś, Maryjo, i za te, w które nie przyszłaś – nie będę Ci się umiała odwdzięczyć, jak tylko w raju. Ale i za otrzymany policzek, za drwiny, za obelgi, za tych, co mnie mieli za pomyloną, za tych, co mnie posądzali o oszustwo, za tych, co mnie posądzali o robienie interesu… dziękuję Ci, Matko. Za ortografię, której nie umiałam nigdy, za to, że pamięci nigdy nie miałam, za moją ignorancję i za moją głupotę, dziękuję Ci. Dziękuję Ci, ponieważ gdyby było na ziemi dziecko o większej ignorancji i większej głupocie, byłabyś je wybrała"

Karolina Kózka Żeby się dostać do nieba. Jakby tam było dobrze .

Dominik Savio ,,Tu, na ziemi, świętość polega na tym, aby stale być radosnym i wiernie wypełniać nasze obowiązki."

Zadania

1

2

3

3

Ułóż modlitwę, w której poprosisz Pana Boga o pomoc w realizacji powołania do świętości.

Co pomaga nam w dążeniu do świętości?

,,Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie"

1 listopad

Wszystkich świętych

,,KTO ŚPIEWA DWA RAZY SIĘ MODLi "

Bibliografiahttp://youtube.com/EvJSEhhttp://youtube.THxWDkx8http://youtube.ZCZK5NUcwpodręcznik do religii dla kl.6 ,, Wierzę w Kościół" pod redakcją Stanisława Łabendowicza, Radom 2015Biblia Tysiąclecia, Wydawnictwo Pallottinum, Poznań 2007Katechizm Kościoła Katolickiego, Wydawnictwo Pallottinum, Poznań 2002