Want to make creations as awesome as this one?

Віртуальна виставка до 100-річчя від дня народження письменника

More creations to inspire you

Transcript

Джaнні Франческо Родарі народився в містечку Оменья (Північна Італія) у родині пекаря. Майбутній літератор рано втратив батька: власник невеликої пекарні Джузеппе помер, коли синові було близько десяти. У дитинстві Родарі часто хворів, але вже з раннього віку стало ясно, що хлопчикові подобається творчість: він із задоволенням малював, грав на скрипці, писав вірші і багато читав. У дитинстві мріяв стати художником, потім захоплювався музикою, а пізніше мріяв стати винахідником іграшок. І не звичайних, а зовсім нових, неймовірних, які б змогли бути цікавими дуже довго. Джанні три роки присвятив грі на скрипці. Грошей на навчання не було, тому Родарі навчався в духовній семінарії, так як учнів там й годували, і одягали. У 17 років почав викладати в початкових класах місцевих сільських шкіл. Йому подобалося працювати з дітьми, придумувати для своїх учнів забавні і повчальні історії. В Італії Джанні Родарі довгий час залишався невідомий як письменник, та й сам себе він сприймав лише як журналіста. Джанні Родарі був атеїстом. У 1967 році літератора визнали найкращим письменником Італії, а в 1970-му він отримав найпрестижнішу премію Ханса Крістіана Андерсена і став всесвітньо відомий. Як писав Джанні Родарі в своїй єдиній книжці для дорослих («Граматика фантазії»), «в дійсність можна увійти з головного входу, а можна влізти в неї – і це куди забавніше – через кватирку». Сам він так завжди і робив. За казками Джанні Родарі знято кілька картин і створено більше десятка мультфільмів. В останні роки свого життя, він вже нічого не писав, але продовжував активно займатися просвітницькою роботою серед дітей. Помер Джанні Родарі 1980 р. у Римі.

Літературна подорож "Казкові фантазії Джанні Родарі" до 100-річчя від дня народження італійського письменника-казкаря.

Італійська кухня – одна з найулюбленіших в світі. І не дарма. Її відрізняє не тільки вишуканість і смак страв, але і душевність. Для будь-якого італійця кожен прийом їжі – це не необхідність, це справжнє задоволення. Що характерно для італійської кухні? Звичайно ж, це всі види пасти. Паста дійсно є основою італійської кухні. При чому, це не тільки спагетті і пенне, а більше декількох десятків різновидів макаронних виробів всіляких форм і розмірів. Пасту подають з різними соусами, м’ясними, рибними або овочевими. Найбільш відомими в світі рецептами є болоньєзе, карбонара і прімавере.

Італія – найпопулярніша країна Європи серед туристів.

Італія — держава на півдні Європи в центрі Середземномор’я, розташована здебільшого на Апеннінському півострові. Країна також займає невелику (північно-західну) частину Балканського півострова, Паданську рівнину, Південні Альпи та ряд великих і дрібних островів Середземного моря, серед яких Сицилія і Сардинія. Італія на північному заході межує з Францією, на півночі — зі Швейцарією та Австрією, на північному сході — зі Словенією. Держава також має внутрішні кордони з Ватиканом і Сан-Марино. Це країна з найбільшою культурною, історичною та художньою спадщиною, колиска однієї з найбільших імперій в історії людства та епохи Відродження.

Італія - це одне з найбільш унікальних і чарівних місць у світі. Вона має найбільшу у світі чисельність скарбів історії, культури та мистецтва,На початку 12 століття в італійському місті Піза, на самій його околиці почалося будівництво собору Вознесіння Богоматері, і був би він одним із сотні інших, безсумнівно, прекрасних, але маловідомих італійських соборів, якщо б не його знаменита на весь світ дзвіниця або, як її частіше називають, Пізанська вежа.Ось в ній-то все незвичайне і видатне, адже недарма вона знаходиться на Площі Чудес. По-перше, вона чи не єдина в світі дзвіниця, яка стоїть в деякій віддаленості від самого собору, хоча це швидше пояснюється проектом забудови площі. По-друге, в її зовнішньому оформленні деякі фахівці простежують мусульманські мотиви, знаходячи якусь, нехай і віддалену схожість каплиці з мінаретом. Але, все ж таки, вона є не просто однією зі складових ансамблю християнського собору, але і головною його прикрасою

Родарі Дж. Пригоди Цибуліно : повість-казка /Джанні Родарі ; пер. з італ. А. Іллічевського. - К. : Національний книжковий проект, 2009. - 288 с. : іл. - Дитячий світовий бестселер. Цибуліно! Принц Лимон! Барон Апельсин! Ці казкові герої впродовж уже кількох десятиліть вчать юних читачів розпізнавати добро і зло. А прийшли вони до нас з чудової книжки, яку подарував дітям усього світу відомий письменник з Італії Джанні Родарі.

Родарі Дж. Подорож Голубої Стріли / Джанні Родарі ; пер. з італ. І.Корунця. - К.: Махаон-Україна, 2010. - 176 с. : іл. Відома повість-казка Джанні Родарі "Подорож Голубої Стріли" про пригоди іграшок, які втекли від своєї бездушної хазяйки - різдвяної феї. Іграшки вирішили потрапити до тих бідолашних хлопчиків та дівчаток, чиї батьки через бідність не можуть купити своїм дітям подарунків, які, за звичаєм, кожен одержує в Різдвяну ніч.

Родарі Дж. Торт у небі : казкова повість і казки / Джанні Родарі ; пер. з італ. А. Собуцький, В. Чайковський ; худож. В.Челак. - К. : Махаон-Україна, 2010. - 112 с. : іл. - Казкові повісті. Якось рано-вранці у квітні на околиці Рима, у містечку Трулло, сталось щось неймовірне - на пагорб приземлився дивний круглий величезний предмет. У передмісті здійнявся жахливий переполох! Невже космічні прибульці навідались у гості? Та виявилось, що це...торт - найсправжнісінький, з вершками, шоколадом, мигдальними горішками. Казочки про Алісу познайомлять дітей з маленькою витівницею, яка весь час кудись потрапляє - то в чорнильницю залізе, то в книжку з малюнками, а якось їй довелося побувати навіть у мильній бульбашці!

Піца — одна серед найпопулярніших страв у світі і є італійською національною стравою, а саме, корж зазвичай круглої форми, який покривається томатною пастою та сиром і запікається. У піцу додають чотири сири, яловичину, салямі, морські продукти, овочі, фрукти, гриби, зелень та інші. Для виготовлення піци використовують дріжджове тісто.

Італія відома як світовий виробник оливкової олії, різних видів сиру та винограду.

Італія з усіх сторін, окрім півночі, омивається водами Середземного моря Атлантичного океану, на північному заході Лігурійським, на заході Тирренським, на південному сході — Іонічним, на сході — Адріатичним морями. Загальна довжина морського узбережжя 7600 км.

Держа́вний пра́пор Іта́лії — один з офіційних символів Італії. Офіційно затверджений 16 червня 1946 року. Прапор є прямокутним полотнищем з трьома рівномірними вертикальними смугами зеленого, білого та червоного кольору. Сьогодні не існує однозначної відповіді на запитання про значення кольорів італійського прапора.