Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

14 жовтня - Свято Покрови Божої Матері День українського козацтваДень захисника України.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва бо з давніх - давен козаки вважали Божу Матір своєю покровителькою. Саме у цей день на Великій раді обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. На Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою.

Козак

Козак

Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю українців, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Козак в українській культурі – це звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї нашого народу.

Богдан Хмельницький

Петро Дорошенко

Павло Полуботок

Дмитро Байда-Вишневецький

Петро Конашевич-Сагайдачний

Козацькі вожді – видатні діячі Запорозької Січі, герої народного фольклору, мистецтва і краєзнавства.

ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ

Іван Богун

Іван Сірко

Характерники - козаки- воїни, які володіли екстрасенсорними властивостями та овіяні легендами і містичними розповідями.

Характерники

Козацтво - унікальне явище, яке не мало аналогів. Тому не дивно, що багато художників в своїй творчості зверталися до цієї теми. Зображеннякозаків прикрашають колекції багатьох музїв та приватних зібрань.

Козацтво в образотворчому мистецтві

Козацтво ніколи не було лише національною збройною силою українців. За століття свого існування воно створило значний масив фольклорного надбання.

фольклор

Козацтво та українська історія у кінематографі

У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи захищали нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі. Це свято пов’язане з розвитком війська від часів Русі. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

14 жовтня в Україні відзначається День захисника України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України № 806 від 14 жовтня 2014 року.

1. Голобуцький В. О. Запорозька Січ в останні часи свого існування, (1734-1775 рр.) / В. О. Голобуцький. - Дніпропетровськ : Січ, 2004. - 421 с. 2. Градова А. Гетьмани України: історії про славу, мудрість і відвагу / А. Градова. - Харків : Аргумент Принт, 2015. - 352 с. 3. Заржицька Е. Легенди про козаків / Е. Заржицька. - Харків : Юнісофт, 2016. - 64 с. 4. Косенко Л. О. Козаки. Лицарський орден України: факти, міфи, коментарі / Л. О. Косенко. - Харків : Школа, 2007. - 576 с. 5. Мицик Ю. А. Як козаки Україну боронили / Ю. А. Мицик. - Київ : ТОВ "Видавництво "Кліо", 2018. - 368 с. 6. Халебський П. Україна - земля козаків: подорожній щоденник / П. Халебський. - Харків : Фоліо, 2019. - 252 с. 7. Шудря М. Січ-Мати / М. А. Шудря. - Київ : ЕЛІБРЕ, 2008. - 560 с.

Книги за цією темою ви можете знайти у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара: