Want to make creations as awesome as this one?

Konkursy z okazji narodowego czytania Balladyny

Transcript

Zadania dla klas

Klasy 2 i 3

Klasa 1

Klasy 4-6

Klasy 7-8

O autorzei o "Balladynie"

Świat fantastyczny w "Balladynie" reprezentują: GOPLANA, SKIERKA i CHOCHLIK Przeczytajcie z podziałem na role poniższe fragmenty lub wysłuchajcie umieszczonych na kartach dla klas młodszych nagrań i potem wykonajcie zadania dla klas. Życzymy Wam dobrej zabawy!

https://lektury.gov.pl/lektura/balladyna

Klasa 1

Przygotujcie wianek lub opaskę z jaskółką dla Goplany - królowej wróżek z jeziora GOPŁO Gopło to piękne jezioro w Polsce, niedaleko najstarszej stolicy Polski - GNIEZNA.

Klasy2 i 3

W dowolnej technice wykonajcie pracę przedstawiającą postać Goplany - królowej wróżek z jeziora GOPŁO. Prace wezmą udział w szkolnym konkursie i zostaną pokazane na wystawie w szkole. Zapamiętaj! Gopło to piękne jezioro w Polsce, niedaleko najstarszej stolicy Polski - GNIEZNA.

Tytus Pilecki (1843 - ok.1900)

Klasy 4-6

1

2

3

4

Pod znaczkami z cyframi od 1 do 4 ukryte są rebusy. Odgadnij je i zapisz na kartce podpisanej imieniem i nazwiskiem, a potem wrzuć do skrzynki na parterze. Wyjaśnij kim lub czym są hasła i jaki jest ich związek z przeczytanym fragmentem "Balladyny". Wylosujemy 3 zwycięzców konkursu. Powodzenia!

Klasy7-8

Wybierz coś dla siebie! 1. Konkurs na przepis na potrawę, w skład której wchodzą maliny. (Przepis należy napisać lub wydrukować na kartce formatu A4 i oddać pani pedagog. Wyróżnimy najciekawsze propozycje! 2. Konkurs na rymowankę, w której wyjaśnisz, kim była Goplana lub Balladyna. (Rymowanki oddajemy do pani Hawel lub Głomb. Najbardziej oryginalne, zabawne lub poetyckie nagrodzimy.) 3. Zaprojektuj okładkę książki Juliusza Słowackiego "Balladyna". (Pamiętaj o wszystkich elementach, które muszą znaleźć się na okładce. Gotowe prace w formacie A4 lub A5 zanieś do p. M. Dudy do biblioteki. Najciekawsze prace nagrodzimy) POWODZENIA!!!! Wszystkie konkursy kończą się 11 września 2020r (w piątek)