Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

Гі де Мопассан

170 років від дня народження

Міська бібліотека ім. М. Горького

Гі де Мопассан (Guy de Maupassant) народився в 1850 році в Нормандії в сім'ї зубожілих дворян. Після народження брата Мопассана мати розійшлася з батьком і забрала синів собі. До підліткового віку діти знали лише свободу: ходили під вітрилом, бродили по лісах, ловили рибу.

Ранні роки

Геній - це людина, яка народжується в провінції, щоб померти в Парижі.

У 13 років Мопассана віддали до семінарії, але він не виніс суворих звичаїв цього закладу і вступив в руанський ліцей. У цей час юнак подружився з Флобером і, порадившись з ним і матір'ю, відправився в Париж, щоб вивчати юриспруденцію. Однак Франко-прусська війна порушила плани Мопассана: в 1870 році студент пішов на фронт, а після повернення не зміг отримати вищої освіти, так як сім'я його сильно збідніла.

Для майбутнього письменника наступили голодні роки, і йому довелося зайнятися ненависної роботою в міністерстві. Мопассан зневажав чиновників і згодом висміяв бюрократичні інтриги в новелі «Спадщина». Письменник трагічно помер від мозкового паралічу в 1893 році.

Людина часто робить помилки. Більш того, він все життя тільки й займається тим, що робить помилки.

Мопассан прославився в 1880 році після виходу новели «Пампушка». Своїми вчителями в літературну майстерність письменник вважав Толстого і Тургенєва. Найвідоміші твори письменника, «Життя» і «Милий друг», наповнені тонким психологізмом і реалізмом, до якого прагнув Мопассан. Художник слова докладно розповідав про життя, побут і звичаї людей. Мопассана хвилювали зовсім різні соціальні класи і типажі, їх проблеми та переживання, які він розкривав з усією чесністю, без прикрас.

Літературна творчість

Ми знаємо, що любов сильна, як смерть; зате тендітна, як скло.

ГІ ДЕ МОПАССАН

Роман, який сам письменник визначав як "бачення життя жахливою, ніжною і повної відчаю". Любов салонного художника і світської красуні графині де Гільруа, здавалося б, витримала випробування часом. Але ...

Сильна як смерть

гі де мопассан

"Життя" — перший роман французького письменника Гі де Мопассана, написаний у 1883 році. Твір, над яким автор працював протягом шести років.

Життя

Через історію Жоржа Дюруа, розкриваються справжні звичаї вищого французького суспільства, дух продажності, що панує у всіх його сферах, сприяє тому, що пересічна і аморальна особистість, якою є герой Мопассана, легко домагається успіху і багатства ...

Милий друг

гі де мопассан

дебютна новела 29-річного Гі де Мопассана, яка в 1880 році висунула його в число перших письменників Франції.

Пампушка

Гі де мопассан

З іншими творами талановитого автора можна ознайомитись, завітавши в бібліотеку. Запрошуємо Вас!

т. (06192) 507 59

б-р 30 років Перемоги, 7

міська бібліотека ім. М. Горького

Адреса: