Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Світ української літератури

Дорогі друзі!Пропонуємо вам добірку книг української класичної літератури, які варто читати і перечитувати. Наша добірка про книжки, які можна перечитати вп’яте, але однаково знайти в них для себе щось нове. Вловити потрібний настрій, наново переосмислити героїв, нагадати собі про вічні речі, які губляться за турботами. Саме такі книжки проходять з читачами крізь роки змін та стають класикою. З повними текстами представлених книг ви можете ознайомитись в бібліотеках ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Вип. 4

Дізнатися про місце знаходження видань ви можете в Електронному каталозі книг ЦБС для дорослих

Шевченко, Т. Кобзар : повна ілюстрована збірка / Тарас Шевченко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 720 с. : іл. Найновіше видання «Кобзаря» укладене й підготовлене до друку за сприяння Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України. Тексти творів подані за оригіналами рукописів і першодруків, що дозволило усунути неточності, допущені у пізніших виданнях. Книгу прикрашають репродукції картин та замальовок Шевченка, які супроводжуються мистецтвознавчим коментарем.

Українка, Л. Лісова пісня. Бояриня / Леся Українка. – Київ : Знання, 2018. – 190 с. – (Скарби). Драма-феєрія «Лісова пісня» Лесі Українки (1871-1913) – глибоко символічний твір, що є шедевром світового значення. Це поетична і водночас трагічна історія про чисте кохання, одвічний потяг людини до прекрасного та до гармонії з природою, а також про невичерпний конфлікт між високими мріями й зашкарублою буденністю. Драматичну поему «Бояриня» Леся Українка написала всього за три дні, проте через цензурні заборони її не було на­друковано за життя авторки. Це єдиний твір письменниці, побудований на історичному матеріалі. Він має глибокий патріотичний підтекст, а порушені в ньому проблеми є наболілими та актуальними.

Коцюбинський, М. Тіні забутих предків. Дорогою ціною / Михайло Коцюбинський. – Київ : Знання, 2018. – 223 с. «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського (1864-1913) – шедевр української літератури. Серед таємничої природи Карпат розгортається історія кохання юних Івана та Марічки. Ні ворожість сімей, ні життєві випробування, ні навіть смерть не змогли стати на перешкоді цьому почуттю. У повісті «Дорогою ціною» відтворено долю закоханих, які у пошуках волі та кращого життя тікають за кордон. Обидві повісті мають цікавий драматичний сюжет і належать до творів, що залишають глибокий слід у серцях читачів. До книги також увійшли оповідання М. Коцюбинського з кримськотатарського циклу.

Винниченко, В. Намисто / Володимир Винниченко. – Київ : Знання, 2019. – 271 с. – (Скарби: молодіжна серія) Дитячий світ у збірці «Намисто» Володимира Винниченка (1880-1951) щільно переплітається зі світом дорослих. Їхні турботи і проблеми маленькі персонажі оповідань відтворюють в іграх, змушуючи батьків, дідусів і бабусь замислюватися над своїми вчинками та діяти відповідально, адже діти вміють тонко відчувати добро і зло, справедливість і кривду. Письменник майстерно відтворює дитячу безпосередність і романтичну небуденність, що не залишать байдужими ні юних, ні дорослих читачів.

Нечуй-Левицький, І. Микола Джеря / Іван Нечуй-Левицький. – Київ : Знання, 2019. – 191 с. – (Скарби) Повість Івана Нечуя-Левицького (1838-1918) «Микола Джеря» – справжня енциклопедія українського життя XIX століття. Микола Джеря шукає правди і справедливості, завжди стає на захист принижених. Разом з героєм, змушеним утікати від розправи, ми мандруємо Україною, стаючи очевидцями різноманітних, часто несподіваних та напружених подій. Навіть повернувшись через двадцять років додому вже сивим дідусем, Микола не втратив почуття людської гідності, невгасимої гордості, сміливості та прагнення до волі.

Вовчок, М. Інститутка. Народні оповідання / Марко Вовчок ; худож. С. Ф. Адамович. – Київ : Знання, 2017. – 239 с. – (Скарби). «Інститутка» Марка Вовчка (1833-1907) – перша в українській літературі реалістична соціально-побутова повість, яку Іван Франко назвав найкращою перлиною української літератури. Майстерно поєднавши напружений драматизм подій та внутрішні переживання героїв, авторка надзвичайно правдиво показала, яких меж може сягати людське свавілля. Манірна легковажна панночка, що повернулася після навчання в Інституті шляхетних дівчат у маєток своєї бабусі, згодом стає жорстокою повелителькою людських доль, що призводить до гострого соціального конфлікту. До збірки також увійшли оповідання з народного життя, сповнені щирого смутку, викликаного людською недолею, та гуманного співчуття до гноблених і поневолених.