Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

patent na BEZPIECZNE WAKACJE

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 10 z Oddziałami IntegracyjnymiW ZAMOŚCIU

O czym powinniśmy pamiętać?

Od 26 czerwca 2020 r. oficjalnie rozpoczynamy wakacje. To czas wypełniony licznymi podróżami, spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi, a także dużą aktywnością na świeżym powietrzu. W tym roku wakacje będą zupełnie inne niż te, które spędzaliśmy do tej pory.

Drodzy uczniowie SP Nr 10 w Zamościu

Pamiętaj, że do ważnej kwestii bezpieczeństwa w czasie wypoczynku oprócz podstawowych zasad, jakich musisz przestrzegać co roku, dochodzą jeszcze wszelkie obostrzenia i ograniczenia związane z trwającą pandemią Covid-19. W związku z tym:- Unikaj dużych skupisk ludzi - zachowaj bezpieczny odstęp, ponieważ liczy się bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i pozostałych wypoczywających osób. - Zachowuj wszelkie zasady higieny (myj często ręce).- Stosuj się do aktualnie obowiązujących zaleceń wprowadzanych przez Ministerstwo Zdrowia. - Pamiętaj, że w przypadku złego samopoczucia, podwyższonej temperatury, kaszlu i problemów z oddychaniem zgłoś problem rodzicom lub opiekunom.

Covid-19

Obejrzyj video

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Bezpieczny wypoczynek w górach

Bezpieczny wypoczynek w lesie

Bezpieczeństwo na wsi

W lesie i na wsi możesz natrafić na różne gatunki zwierząt i roślin. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli spotkasz dzikie zwierzę. Najlepiej spokojnie oddalić się na bezpieczną odległość, a agresywne zachowanie zwierząt zgłosić leśnikom.

Bezpieczeństwo podczas kontaktów z dzikimi zwierzętami

Unikanie porażenia prądem

Bezpieczne korzystaniez urządzeń elektrycznych

Bezpieczeństwo w sieci

Podwórko powinno być położone z daleka od jezdni, ruin, wykopów. Bawiąc się na podwórku, nie rozmawiaj z obcymi i nie pozwól, aby wypytywali się o Twój adres. Podczas zabaw na podwórku, boisku i obiektach sportowych zwracaj uwagę na stabilność urządzeń oraz ich dobry stan techniczny.Zawsze wybieraj bezpieczne gry i zabawy, zachowując bezpieczną odległość od swoich rówieśników.

10

Zachowania na placach zabaw, boiskach i obiektach sportowych

11

Bezpieczne zachowania podczas kontaktów z osobami nieznajomymii ze zwierzętami

12

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

13

Pomoc przedmedyczna

- europejski numer alarmowy

- pogotowieratunkowe

- strażpożarna

- policja

998

112

999

997

ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI