Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

opr. J.Kotwicka

"INNYMI SŁOWY"czylisłówka z różnych stron świata

Subtitle here

Ta ikonka oznacza "więcej informacji""

W każdym języku istnieją słowa określające to, co niesamowite, to co niespodziewane,co jest częścią naszego życiai nagle staje się ważne...

"Miłość, która pozostaje", tęskonota za kimś lub czymś ukochanym, lecz utraconym.Szczęśliwe wspomnienie, które jednocześnie sprawia ból. To obecność nieobecności...

SAUDADEz j. portugalskiego

Dosł. "posiłek spożywany przed świtem, by móc usłyszeć pierwszy śpiew ptaków". Wstawanie wcześnie rano, by oglądać ptaki i podziwiać naturę.

GöKOTTAz j. szwedzkiego

Przyśpieszone tętno człowieka przed czekającą go podróżą, spowodowane zarówno niepokojem, jak i radością."Goraczka podróży"

REISEFIEBERz j. niemieckiego

Słowem hyggeligt Duńczycy opisują błogość, relaks, niespieszną radość z danej chwili.Hygge jest wszystko, co wprawia nas w dobry nastrój.

HYGGEz j. duńskiego

Słowo, które oznacza tanią innowację, sprytny sposób lub determinację, żeby załatwić sprawę za wszelka cenę, nieważne jak.To charakterystyczna dla Indii filozofia -jak najlepszego wykorzystania tego, co się ma.

JUGAADz j. hindi

Rzeczownik, który oznacza: miłość, współczucie, życzliwość, szacunek i przebaczenie. Dziś słowo to jest powszechnie używane jako powitanie.

ALOHAz j. hawajskiego

Wabi-Sabi od japońskiego słowa wabi, czyli "prostota" i sabi, czyli "piękno starości i zniszczenia" to światopogląd oparty na akceptacji przemijania i niedoskonalości.

WABI-SABIz j. japońskiego

To niekontrolowany zalew czułości, jaki ogarnia nas na widok słodkiego malucha, szczeniaczka, czy kotka.

GIGILz j. filipińskiego

Yuputka określa wrażenie, jakie nas opanowuje, kiedy czujemy czyjąś niewidzialną obecność... Wokół pusto. Jednak czujemy, że coś nie gra, że coś jest obok..

YUPUTKAz j. ulwa

„Jestem, ponieważ Ty jesteś”.Filozofia ubuntu stawia na wspólnotę,działanie dla dobra wszystkich,a nie tylko dla siebie.

UBUNTUz j. bantu

"Innymi słowy", Yee - Lum Mak, wyd. Egmont Polska Sp. z o.o., 2018"Lykke. Po prostu szczęście", Meik Wiking, wyd. Czarna Owca, 2017"Atlas szczęścia", Helen Russell, wyd. Insignis Media, 2018

Bibliografia: