Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Світ української літератури

Дорогі друзі! Пропонуємо вам добірку книг надзвичайно розмаїтої та багатої української літератури.Книг, які надають нам можливість зануритись у світ української людини різних часів.Книг, які передають химерну, барвисту, драматичну, а часом навіть комічну атмосферу української минувшини, з її етнографічним колоритом і яскравими портретами.З повними текстами представлених книг ви можете ознайомитись в бібліотеках ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Вип. 3

Дізнатися про місце знаходження видань ви можете в Електронному каталозі книг ЦБС для дорослих

Ткаченко, Г. Політ ворона. Доля отамана : роман / Ганна Ткаченко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 352 с. Змалку Грицько вирізнявся серед однолітків своєю силою та нестримним бажанням верховодити. Увесь Цареборисів дивувався, що то за чоловік росте. Мав сталеву волю, гострий розум та непримиримість до несправедливості. Старі діди, бачачи щоденні Грицькові витівки, інколи казали: «Росте майбутній отаман. Справжній характерник». А коли настав час боронити рідні терени від червоних, Грицько із шаблею пішов на ворога. Він, «Чорний ворон» Теплинського лісу, той, кого не брали кулі, став страшним сном для ворогів. Невловимий, безсмертний — казали, мати заговорила його від смерті. Але погибель не завжди приходить від кулі

Лис, В. Обітниця : роман / Володимир Лис. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 352 с. Ненормативна лексика Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: «Час повертати борг» – і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, – але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра. Повертається з колонії Богдан, засуджений за вбивство, якого не чинив. Його дружина обрала щастя з іншим, а донька й не підозрює, що в неї є тато. А ще поруч сестра дружини Віка і дивачка сусідка Алевтина, про яку в Старому місті ходять моторошні чутки… Долі мешканців вулички з символічною назвою Обітниця переплітаються в тугий вузол, де свої драми і щемливі стосунки, давні й теперішні почуття. Кожен з них давав свою обітницю. Та чи кожен дотримався її крізь час?

Готко, О. Тотем ночі / Олег Готко. – Київ : Гамазин, 2019. – 248 с. З давніх-давен вони живуть поруч. Вони поросли легендами, а ще час від часу проростають вовною. У повню. І як їх лише не називають – і вовкодлаками, і вовкулаками, і нарешті, перевертнями. Але спільними у всіх визначеннях завжди є одне – їхня здатність до перевтілення. У людей. Майже. У романі «Тотем ночі» мова йде саме про це. Майже.

Шкляр, В. Характерник : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 304 с. У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?

Лазуткіна, І. Єнотик Бо і повітряна куля : для молодшого шкільного віку / Ірина Лазуткіна ; худож. Р. Попський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 104 с. Ви колись малювали свою мрію? А от Єнотик Бо, який мріяв навчитися літати на повітряній кулі, її намалював! Велетенську повітряну кулю, якою він керує сам, а з його наплічника визирає кротик Ом. Чи встигнуть друзі повернутися до початку «Монгольф’єрії», чи пробачить єнотикові вчитель Ас, чи вдасться Бо подарувати рожеву хмаринку подрузі Аї? Читайте про захопливі пригоди повітроплавців і дізнаєтеся про все.

Мензатюк, З. Ангел Золоте Волосся : повість : для середнього шкільного віку / Зірка Мензатюк. – Київ : Знання, 2019. – 127 с. : іл. – (Скарби: молодіжна серія) Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не «круті» батьки, а головне – хвороба братика, через яку життя перетворилося на геть нестерпне. І що для цього потрібно зробити Галі? На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і часом небезпечних, мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й захопливу історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі – геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з’явиться незвичайний друг – Ангел Золоте Волосся. Він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь – уміння бути щасливою.