Want to make creations as awesome as this one?

DOMOWI ULUBIEŃCY

Transcript

Pani Patrycja

WOOF

WOOF

domowiulubieńcy

START

Dzisiaj będziemy zajmowali się tematem zwierząt domowych. Zobaczycie ilustracje przedstawiające różne domowe zwierzęta, obejrzycie bajkę o schronisku, dowiecie się też jak ochronić się, kiedy zaatakuje nas pies... A z resztą zobaczcie sami. Zapraszam.

WITAJCIE :)

domowe zwierzęta

Udało się - to wspaniale, ale jeśli nie, to poproście panią o pomoc i wspólnie postarajcie się znaleźć informacje, jakie zwierzęta były pokazane na ilustracjach. Kliknijcie na psa po prawej stronie i przenieście się do quizu - Waszym zadaniem będzie rozpoznanie zwierząt.

czy rozpoznaliście wszystkie zwierzęta?

Naciśnijcie na nos psa i przenieście się do prezentacji z zadaniami :)Powodzenia.

ZADANIA

– Udało się! Udało się! – krzyknęła Zosia, wchodząc do sali. – Będę miała chomika. Rodzice się zgodzili. Dzieci od razu otoczyły ją i zaczęło się wypytywanie. A jaki, a skąd, a jakie imię. Zosia bardzo cierpliwie udzielała wyjaśnień. Dziś po powrocie z przedszkola miała iść z tatą do sklepu po tego chomika. – I on będzie na ciebie czekał, kiedy będziesz w przedszkolu? – zapytał Tup. – Pewnie będzie wtedy spał, a kiedy wrócę z przedszkola, będziemy się bawić. – Tak samo jest z moim psem – wykrzyknął Kuba. – Kiedy wracam z przedszkola, to on się przeciąga i ziewa, ale potem się tarzamy po podłodze. Tup się zamyślił. – Chyba też chciałbym mieć domowe zwierzątko, tylko nie wiem, jakie. Przecież wszystkie zwierzęta mieszkają w lesie, więc dlaczego któreś chciałoby zamieszkać u nas w domu? Sarenka na pewno nie, ani wiewiórka. One czasem wpadają do nas na podwieczorek, ale zawsze na krótko, bo już chcą pędzić na polanę albo skakać po drzewach. – To może jakieś malutkie zwierzątko, które lubi mieszkać w domu i z którym mógłbyś się umówić, że bę- dzie twoje – zaproponowała Elizka. Do końca dnia czuło się napięcie. Zosia czekała, aż przyjdzie po nią tata i pójdą kupować chomika, a Tup wciąż myślał o tym, kto może być jego domowym zwierzątkiem. Następnego dnia dzieci czekały niecierpliwie na Zosię, żeby opowiedziała, jak się miewa jej chomik. – Jest super! – wykrzyknęła dziewczynka, kiedy w końcu stanęła w drzwiach. – Tylko robi kupę w wiórki, którą muszę sprzątać. – Fuj – skrzywiła się Elizka. – Każdy robi kupę – rozstrzygnął Szczypior. – Po psie trzeba sprzątać na podwórku, przy ludziach. Ale bawiliście się ? To najważniejsze. – Cały wieczór. Ma takie fajne policzki i milutkie futerko – cieszyła się Zosia. – Ja też mam domowe zwierzątko – odezwał się nagle Tup. Dzieci spojrzały zaciekawione. – Dogadałem się z pająkiem, który mieszka za szafką. Zgodził się być moim domowym zwierzątkiem i mówi, że może czekać, dopóki nie wrócę z przedszkola. Tylko w soboty chciałby wyskoczyć do rodziny. Ale wtedy będę bawił się z siostrą. Fajnie, co nie?

"Domowe zwierzątko" Olga Masiuk

opowiadanie

+ info

1. Jakie zwierzęta miały dzieci w opowiadaniu? 2. Kto został zwierzątkiem Tupa? 3. Co to znaczy dbać o swoje zwierzęta? 4. Jak należy zajmować się swoimi pupilami?

pytania

Psy to wspaniałe zwierzęta, jednak kiedy poczują, że są w niebezpieczeństwie mogą zaatakować - więc pamiętajcie - NIGDY NIE WOLNO GŁASKAĆ OBCYCH ZWIERZĄT!!!Zobaczcie, jak zachować się, kiedy zaatakuje nas pies.

FILMIK

POZYCJA ŻÓŁWIA

POMOC W SCHRONISKUJeśli nie możesz zabrać do domu zwierzaka, lub już to zrobiłeś a nadal chcesz pomagać, zostań wolontariuszem w schronisku lub fundacji pomagającej bezdomnym zwierzętom. Jeśli chcesz po prostu pobyć z psami czy kotami, możesz je wyprowadzać na spacery, czesać albo po prostu głaskać i bawić się z nimi. Kontakt z człowiekiem umili im czas spędzony w schronisku ale też pomoże pozbyć się lęku przed ludźmi.

ADOPCJAJeśli jesteś pewny, że chcesz mieć w domu zwierzaka, a twoi rodzice zgadzają się aby pupil zamieszkał z Wami w domu, zastanów się czy naprawdę musisz go kupować. Podarowanie dobrego domu bezdomnemu zwierzęciu to najlepsze, co możesz dla niego zrobić. Adoptując ze schroniska ratujesz tak naprawdę nie jedno, ale dwa życia – dzięki temu, że zabierzesz zwierzę do domu w schronisku zwolni się miejsce dla kolejnego potrzebującego pomocy stworzenia.

POMOC BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

Naciśnijcie na kropki i rozwiążcie zadania.

Co jedzą zwierzęta

ILE WAŻĄ ZWIERZĘTA

Kliknijcie na psa i przenieście się do strony z zadaniami :)

dla bystrzaków

DZIĘKUJĘ