Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

5

6

7

8

Zawody naszych tatusiów

23.06. będziemy obchodzić Dzień Ojca. Z tej okazji zapraszam Was do aktywności związanej z zawodami Waszych tatusiów.

9

Pożar, powódź, nawet dziura w dachu. Ten jegomość nie zna strachu. Gdy więc dopada ludzi klęska jakaś, wzywają na pomoc pana...

Ściga przestępców po mieście i zamyka ich w areszcie. Czasem kieruje też ruchem. Jeśli dobrze znasz przepisy, jesteś jego druhem.

Myślę czasem o tym panu, który dba o stan komina. To ciekawe, czy on także podczas pracy, ciągle się za guzik trzyma?

Ten pan ma na oku lupę i zegarów całą kupę. Ręcznych, ściennych, kolorowych. Ma też nawet i piaskowy! Bo w naprawie ich jest mistrzem. Może też zostaniesz...

W mieszkaniu lament- zgasło światło, a żyć bez prądu nie jest łatwo. Przyszedł "czarodziej" więc do domu i oczywiście zaraz pomógł.

Z rudy wydartej wnętrzu ziemi, wytapia stal najtwardszą, stoi wśród żaru i płomieni, na roztopiony metal patrząc.

Kto w autobusie nie usiądzie w tyle i choć często jeździ, nie płaci za bilet.

Z wielką torbą chodzi co dzień, przy pogodzie, niepogodzie. Czekaj go, gdy listu chcesz, kto to jest? czy wiesz?

"Murarz" Gdy już fundamenty stoją Przyszedł czas na prace moją, Bowiem to ja w pocie czoła Stawiam domy dookoła! Czy ktos sobie wyobraża, jak wyglada dzięń murarza?

"Żołnierz" Gdy mróz wielki czy upały Umundurowany cały Dzielnie broni swej ojczyzny Dla niej sznosi trudy, blizny. Krok za krokiem, lewa, prawa Służba w wojsku nie zabawa.

"Mechanik" Kiedy auto się zepsuje Wnet mechanik odnajduje, Co awarii jest powodem, skąd kłopoty z samochodem. On pojazdów zna budowę, często więc pochyla głowę I zagląda do silnika Jak z obrazka to wynika Rozmaite są powody, że się psują samochody. Dobrze jednak, że są ludzie Którzy mogą w smarze, brudzie mając przy tym sporo wprawy Wykonywać te naprawy.

"Adwokat" Oskarżonym, gdy zeznają Adwokaci się przydadzą. Część prawników będzie zatem Chciała zostać adwokatem. Każdy bowiem oskarżony. ma dziś prawo do obrony. A obrońca biegły w prawie jest przydatny na rozprawie.

Słońce go budzi, słońce żegna, gdy praca kończy się powszednia. Smak tego trudu czujesz w chlebie, ten trud dla wszystkich i dla Ciebie.

"Architekt" Nim gmach stanie okazały Projekt trzeba zrobić cały. Tym architekt się zajmuje, który kilka lat studiuje I zdobywszy wykształcenie Ma do tego uprawnienie.

"Biznesmen" Często bywa w swoim biurze, w eleganckim garniturze. Dobra teczka, krawat, buty, oto jego artybuty. Interesy ciąż prowadzi, przepytuje, radzi. jeśli przy tym jest obrotny, zysk osiąga wielokrotny.

"Dentysta" Żeby ząb był zdrowy, czysty Trzeba chodzić do dentysty. to on zajmie się leczeniem Gdy masz kłopot z uzębieniem. Stomatolog ząb naprawi kamień ściągnie, plombę wstawi. Chętnie rady Ci udzieli Jak utrzymać zęby w bieli.

"Górnik" Dzięki węgla wydobyciu Utrzymuje się przy zyciu trudny wybrał zawód sobie. Ciągle wierci, rąbie, skrobie. Wciąż pod ziemią, w wilekim mroku Kuje dzielnie krok po kroku, cały brudny, wdycha pyły. kiedy lecą węgla bryły. Jest to zawód bardzo ważny Wykonuje go odważny, Bo choć ryzykowna praca, Górnik co dzień do niej wraca.

"Informatyk" Ten o każdej niemal porze siedzi przy swym monitorze. Prawie każdą wolną chwilę Przed ekranem spędza mile. Dobrze stuka w klawiaturę, Dobrze zna programy, które Obsługuje, bądź sam tworzy, Praca stale mu się mnoży. Jego sprzęt oraz nabytek To komputer i stos płytek. na nich właśnie zapisane Są programy nam też znane. Z pracą więc informatyka Człowiek często się spotyka.

"Kelner" On przyjmuje zamówienie Na napoje, na jedzenie On tez mając wielką wprawę Wnet przyniesie nam potrawę. On zna w karcie każde danie bywa bowiem, że zostanie zapytany jak smakuje To, co gościom proponuje.

"Konduktor" Gdy zbliżają się wakacje, Oblegane wszystkie stacje. Wtedy zwykle więcej dzieci Do pociagów pędzi, leci. Każdy bilet zakupiony Przed odjazdem jest sprawdzony. Przy czym ich kontrolowanie Konduktora to zadanie. Pośród obowiązków róznych Dbać też musi o podróżnych.

"Szewc" Jesli buy Ci się zepsuje, Szewc go chętnie zreparuje. kiedy z butem masz kłopoty szewc podejmie się roboty. Pochylony w swym zakładzie Wciąż pod młotek buty kładzie zdarte fleki, obcas cały. zmienia gdy się zestarzały. Buyów stale mu przybywa jedne klei, inne zszywa. A, że radość mu to sprawia buty czasem sam wyrabia.

"Weterynarz" Gdy Ci zwierze zachoruje Wiedz, że człowiek się znajduje, co wybierał zawód taki, w którym leczy się zwierzaki. On przez lata swej praktyki Podpatrywał ich nawyki I zdobywał doświadczenie Jak wygląda ich leczenie. Teraz szczepi, bada, radzi Co kto tylko przyprowadzi Koty, ptaki, psy, gryzonie Z przyjemnością bierze w dłonie.

"Rybak" Czasem wpada w sieć rybaka rybka mała, byle jaka. Wtedy szczęście ma, bo z sieci, Znów do wody pewnie wleci. Gdy zaś wpadnie spora sztuka, taka, w jakiej rybak szuka, ' Wówczas sprawa przesądzona, ryba będzie wnet zjedzona.

"Piekarz" Sen snisz jeszcze kolorowy kiedy chleb juz jest gotowy Senne zbudzi się wnet miasto, gdy już w formie wlane ciasto. Piekarz sie uwija żywo W sklepie czeka już pieczywo. zawsze samczne, chrupkie, zdrowe za to piekarz daje głowę.