Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

ŚWIETLICA

Propozyje zabaw i gier

Środa

Wtorek

08-10.06

Poniedziałek

Poniedziałek KONKURS Samorząd Szkolny wraz z wychowawcami świetlicy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. ,,PORWANI PRZEZ KSIĄŻKĘ" Zasady Konkursu są proste!1. Przebierz się za ulubioną postać z książki.2. Zrób sobie zdjęcie w przebraniu tej postaci, tak żeby książka której bohaterem jest postać również znalazła się na zdjęciu (np. Twoja postać może czytać tę książkę lub wychodzić z niej).3. Wyślij zdjęcie (każdy uczestnik może przesłać max.2 zdjęcia) na adres pp@sprzepiennikstrzyzewski.edupoczta.pl w tytule wpisując KONKURS imię i nazwisko uczestnika, w treści wiadomości podać tytuł książki, autora i imię postaci z bajki. 4. Czekaj na wyniki Konkursu Zgłoszenia przyjmujemy w dn. 08.-15.06.2020, a wyniki ogłosimy 18.06.2020. Przebrania będą oceniane według podziału na kategorie wiekowe : klasy 0-3 i 4-8. 2. Przebrania będą oceniane według następujących kryteriów:  pomysłowość ,  estetyka wykonania zdjęcia,  wkład pracy Cele konkursu:  rozbudzanie zamiłowania do sięgania po książki i do czytania,  rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka,  pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych,  pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu dzieła,  integracja środowiska lokalnego. Postanowienia końcowe 1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody przez prawnego opiekuna uczestnika konkursu na wykorzystanie danych osobowych i wizerunku uczestnika w celu wyłonienia zwycięzcy konkursu i przyznania nagrody. 2. Opiekun prawny uczestnika konkursu wyraża zgodę na umieszczenia danych osobowych i wizerunku uczestnika w materiałach publikowanych przez organizatora i na stronie internetowej organizatora.

Środa Nowy tydzień zakończymy aktywnie ćwiczeniami, które można wykonać w domu: https://www.youtube.com/watch?v=QhOmBWBS2_s A może nauczymy się wspólnie tańczyć? https://www.youtube.com/watch?v=HPbZTS2Zxnc A dla starszych uczniów Waka - Waka Shakiry https://www.youtube.com/watch?v=oDwK324I0A8

Wtorek Dziś poćwiczymy umysł! Zapraszamy do wspólnych zabaw: Na początek prosta matematyka: https://www.matzoo.pl/klasa2/odejmowanie-w-zakresie-50-test_7_198 Odejmowanie w zakresie 50 - TESTDlaczego taki sposób przyswajania wiedzy jest efektywniejszy od tradycyjnego nauczania? - w grach ciągle coś się dzieje, zmienia się, jest kolorowo,...Matzoo Czy są tu mistrzowie ortografii? https://klikankowo.jimdofree.com/kodowanie/c-kodowanie-on-line-ćwiczenia/14-dyktanda-graficzne/ dyktanda graficznejestem administratorem Klikankowa, autorem większości zasobów interaktywnych Aleksandra Schoen-Kamińska...klikankowoA może lubicie eksperymentować? HODOWLA KRYSZTAŁKÓW CUKRU - SMACZNY EKSPERYMENT Czy można wyhodować sobie własny kryształ? W dodatku piękny, kolorowy i jadalny? Odpowiedź brzmi TAK! Potrzebujesz słoika lub kilku słoików (zależy to tylko od tego, ile kryształów chcesz otrzymać). Wsyp do nich lub wlej odrobinę barwnika spożywczego. W rondelku trzeba gotować wodę dodając do niej cukier w proporcji 1:3, czyli np. 1 szklankę wody i dodawać do niej stopniowo 3 szklanki cukru. UWAGA! Tę czynność wykonują dorośli!! Ty możesz np. obtaczać patyczki w cukrze, wsypywać barwnik do słoików itp. Miksturę trzeba mieszać tak długo, aż cukier całkowicie się rozpuści! Musi się gotować na małym ogniu przez ok. 10 minut. Gorącą miksturę trzeba przelać do słoików, delikatnie mieszając aby barwniki się rozpuściły. Kiedy mikstura nieco ostygnie (ale jest dalej mocno ciepła) a patyczki z cukrem są już suche, delikatnie włóż je do słoików tak, żeby nigdzie nie stykały się z ich ściankami i dnem. Przymocowuj je za pomocą zwykłych klamerek. Teraz czekaj cierpliwie. Kryształki będą gotowe po około tygodniu (oczywiście można zostawić je w słoikach dłużej lub krócej – będą wtedy większe lub mniejsze). Codziennie obserwuj co się dzieje w słoiku! Źródło: kreatywnieaktywnie.pl Want to make creations as awesome as this one?