Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Warto być wysportowanym.

Justyna Osipowicz

Witajcie, jak się macie ? Czy na nowe zadania z niecierpliwością czekacie? Pewnie się zastanawiacie, o czym będziemy rozmawiać w tym tygodniu. A będziemy rozmawiać o sporcie.

Zaczniemy od gimnastyki

Po odsłuchaniu wiersza kliknij na znak zapytania :)

"Sport to zdrowie” Sport, to zabawa sport, to bardzo ważna sprawa, bo kto sportu nie uprawia zdrowia, siły nie posiada. Sportów wiele znamy przecież, więc do dzieła drogie dzieci: piłka, narty, deskorolka, to nie ważne. Ważny ruch jest moi mili, byśmy wszyscy zdrowi byli!

  • Każdy z nas na pewno słyszał powiedzenie: ,,Sport to zdrowie” Posłuchajcie wiersza , którego autorem jest M.Dobosz ,, Sport to zdrowie”

Po obejrzeniu kliknij na ikonkę poniżej

Jestem pewna, że znasz bardzo dużo dyscyplin, a teraz zobacz, jakie jeszcze są.

No właśnie. Najlepszą formą spędzania wolnego czasu jest aktywność fizyczna, czyli ćwiczenia i zabawy ruchowe, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Na pewno wiecie, że z powodu pandemii musicie zachować zasady bezpieczeństwa podczas pobytu na dworze. Porozmawiajcie o tym ze swoimi Rodzicami. Pamiętajcie również , że długie spędzanie czasu przed komputerem lub telewizorem, jest bardzo niezdrowe.

Wstańcie teraz i zabawcie się do naszej piosenki:

Teraz będą dwa ćwiczenia dla 6- latków. Dzieci 5-letnie, jeżeli potrafią czytać, to też zachęcam do wykonania ćwiczenia.

Adam biega po boisku z bratem. Filip gra w tenisa z Karolem. Julka trenuje pływanie.

Posłuchajcie ciekawostek na temat kół olimpijskich

A teraz poćwicz dodawanie

A teraz poćwiczcie Swoją pamięć- dobierzcie obrazki do pary.

Otwórzcie swoje książki

Zadanie dla chętnych: Wykonajcie flagę olimpijską

Dziękuje za Waszą pracę i pozdrawiam!