Want to make creations as awesome as this one?

Tydzień dwunasty - prezentacja świetlicowa SP20 w Gdyni

Transcript

Zabawy i zabawki dawniej i dziś.

Prezentacja świetlicowa - tydzień jedenasty

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Piątek

Czwartek

Świetliczaki - dzisiaj Święto, zajęć nie ma :)Zapraszamy już jutro! :)

Poniedziałek

Zajęcia relaksacyjne

Zajęcia plastyczne

Czytamy dla Was

Powrót

Zajęcia relaksacyjne

Moje emocje

Pantomima

Masa Balonowa

Transportna plecach

Zdrowyoddech

Powrót

Moje Emocje

W pierwszej kolejności zapraszamy do zabawy plastyczno - relaksacyjnej „Moje emocje”. Do zabawy zaproś rodzeństwo, rodzica. Włącz wybraną muzykę relaksacyjną. Potrzebne Ci będą: •sztywniejszy karton (może być również ostatnia strona z bloku 😊);• flamastry (czarny, czerwony, najlepiej grube); • nożyczki.

DALEJ

Powrót

Moje Emocje

1. Usiądź wygodnie przy stole. 2. Wszystko umieść przed sobą. 3. Włącz przyjemną, spokojną muzykę w tle. 4. Na początek powycinaj kształt głowy (mogą być większe lub mniejsze, jak wolisz). 5. Poprzecinaj te głowy na połowę (w górnej części narysuj oczy wyrażające różne emocje), a w dolnej części usta (wyrażające różne emocje) - złość, smutek, strach, lęk itp. 6. Następnie możesz pobawić się w dopasowywanie buziek do oczu i odwrotnie (to może być świetna okazja do wyrażenia swoich emocji w danym dniu, momencie). 7. Obok znajdziesz filmik instruktażowy. Mamy nadzieję, że kolejna zabawa również się Wam spodoba😊

Filmikinstruktażowy

Powrót

Patomima

Zaproś koniecznie kogoś do zabawy, im Was więcej, tym zabawa będzie ciekawsza😊 1. Podzielcie się na przynajmniej dwie grupy dwuosobowe, bądź większe. 2. Każda grupa losuje po dwie wcześniej przygotowane sytuacje do przedstawienia pantomimicznego (należy określić konkretny czas np. 30 sekund). 3. Grupy naradzają się, w jaki sposób wspólnie przedstawią zapisaną sytuację. 4. Po przedstawieniu scenki przez grupę, pozostali próbują odgadnąć, co zostało przekazane. 5. Przykładowe sytuacje, które możesz pokazać, znajdziesz obok.Życzymy dobrej zabawy! 😊

Sytuacje do przedstawienia

Powrót

Przykłady sytuacji do pokazania:

 1. Przechodzenie przez strumyk po kamieniach.
 2. Niesienie tacy ze szklankami pełnymi wody.
 3. Chodzenie po oblodzonej drodze.
 4. Wspinanie się na skałę.
 5. Otwieranie paczki po kryjomu.
 6. Rozpakowywanie prezentu.
 7. Dekorowanie tortu.
 8. Budowanie domku z kart.
 9. Odbijanie piłki.

Transportna plecach

Potrzebne Ci będą: kartki, flamastry 1. Zaproś do zabawy rodzinę, znajomych, kuzynostwo. 2. Usiądźcie jeden za drugim tak, aby każdy mógł swobodnie dosięgnąć rękami pleców swojego poprzednika. 3. Osoba siedząca na samym końcu rysuje na kartce „poufną wiadomość” : symbole, cyfry, litery itp., a następnie odkłada ją w takie miejsce, gdzie nikt nie będzie mógł jej podejrzeć. 4. Osoba siedząca z przodu również otrzymuje kartkę i ołówek. 5. Teraz ostatni uczestnik, autor „poufnej wiadomości”, rysuje ją na plecach swojego poprzednika. Ten przekazuje ją rękami dalej na plecy następnej osoby – powtarza się to tak długo, aż wszyscy dostaną wiadomość. 6. Osoba siedząca z przodu zapisuje na kartce, co otrzymało. Na koniec porównujemy wyjściową informację oraz to, co dotarło do pierwszej osoby z rzędu. 7. Na koniec zabawy możecie porozmawiać o tym jak czuliście się w trakcie tego transportu? Czy było to nieprzyjemne mieć kogoś za plecami i nie wiedzieć, co on robi?

Powrót

Zdrowyoddech

Kolejne ćwiczenie zapewni Wam rozluźnienie mięśni szyii karku sprzyjające lepszemu oddychaniu 1. Usiądź lub stań prosto. Wyprostuj głowę, ale nie odchylaj jej do tyłu. Rozluźnij szczęki, barki, ramiona i ręce. Oddychaj rytmicznie przez nos. 2. Powoli i spokojnie obróć głowę w prawo, aż poczujesz lekki opór. 3. Następnie powtórz te czynność, obracając głowę w lewo. 4. Wróć do pozycji wyjściowej z głową zwróconą przed siebie. 5. Spleć dłonie na karku i powoli odchyl głowę do tyłu, napinając lekko mięśnie szyi. 6. Wróć do pozycji wyjściowej. Rozluźnij ramiona i ręce. 7. Powoli, spokojnie i ostrożnie pochyl głowę do przodu, dotykając głową klatki piersiowej i napinając lekko mięśnie karku. 8. Wróć do pozycji wyjściowej. 9. Odpocznij przez chwilę. Upewnij się, że oddychasz rytmicznie. 10. Powoli i spokojnie przechyl głowę w bok, dotykając prawym uchem prawego ramienia. 11. Wróć do pozycji wyjściowej. 12. Odpocznij przez chwilę. Upewnij się, że oddychasz rytmicznie. 13. Możesz kilkakrotnie powtórzyć ćwiczenia z punktów od 2. do 12. W tle niech towarzyszy Ci spokojna muzyka relaksacyjna 😊 Udanej zabawy!

Powrót

MasaBalonowa

Kolejną zabawą relaksującą, będzie zrobienie „Masy balonowej”😊 Potrzebne Ci będą: • żel do prania, • słomka, • klej szkolny - płynny, • *można dodać pianki do golenia, to balony wyjdą większe 😉 Instrukcję masy znajdziesz w filmiku obok😊 Powodzenia!

Filmikinstruktażowy

Powrót

Zajęcia plastyczne

Lody

Żabka

Rybki

Powrót

Lody

Potrzebne będą: • płatki kosmetyczne • farby • woda • pipetki • kolorowy papier techniczny • brązowa pianka • nożyczki • brokat oraz kamyki i inne ozdoby do dekoracji

Jak wykonać pracę?1. Najpierw trzeba zabarwić waciki, które będą naszymi kulkami lodów. Wystarczy odrobinę farby rozcieńczyć wodą, a następnie taką miksturą polewać waciki. 2. Tak przygotowane waciki trzeba wysuszyć. 3. Z pianki wycinamy rożki (wafelki) i naklejamy na kolorowe kartki. 4. Potem nakładamy już tylko lody i dekorujemy według smaku :)Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej!

Link do strony źródłowej

Powrót

Żabka

Potrzebne będą: • ołówek • kolorowe kartki • nożyczki • klej

Jak wykonać pracę?1. Rysujemy żabkę na kartce, wycinamy ją i ozdobiamy według uznania. 2. Doklejamy naszej żabie jęzor – zakręcamy do na ołówku. 3. Wykonujemy liść – rysujemy go na kartce, wycinamy, a następnie doklejamy długie pasy, by stworzyć coś na zasadzie ożyłkowania 4. Później, z dwóch równej szerokości pasków zrobiliśmy coś a’la łańcuch na choinkę. 5. Żabkę należy umocować na liściu właśnie dzięki temu „łańcuchowi”. Dokładną instrukcję znajdziesz obok!

Link do stronyźródłowej

Powrót

To jest właśnie "łańcuch", którym mocujemy żabkę do liścia.

Rybki

Potrzebne będą: • kolorowe łapki (pianka lub kolorowy papier) • słomka papierowa • kreatywne oczy • farba • piankowe serduszka • drewniane szpatułki • nożyczki • klej na gorąco (pamiętaj poprosić o pomoc kogoś starszego)

Jak wykonać pracę?1. Odcinamy kawałek słomki i nacinamy go tak, aby uzyskać kształt półkola. 2. Przy pomocy farby i słowmki stemplujemy łapkę tak, aby powstały łuski rybki. 3. Doklejamy oko i usta. 4. Przyklejamy łapkę do drewnianej szpatułki.Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej!

Link do stronyźródłowej

Powrót

Część 1

CzytamyDla Was

Kochani,W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani C. Lebourg - "Ptyś".Zapraszamy!

Powrót

Wtorek

Powrót

KlubMądrejSowy

GryiZabawy

Czytamy dla Was

KlubMądrejSowy

Zabawki z dawnych lat

MuzeaZabawek

HistoriaZabawek

Ciekawostki

Kolorowanki

Powrót

Zabawki z dawnych lat

StarożytnaGrecja

StarożytnyEgipt

StarożytnyMeksyk

Średniowieczne zabawki

Powrót

Zabawki Naszych Rodziców

Ciekawostki

Powrót

2

7

8

3

5

6

1

4

Żeby nie zapomnieć historii i zobaczyć jak to było kiedyś, można wybrać się do muzeum zabawek. Filmiki z wyprawy po takim Muzeum znajdziesz w Klubie Mądrej Sowy w zakładce - Muzea Zabawek :)

W starożytnym Egipcie robiono pierwsze lalki z różnych materiałów jak drewno, skóra, glina czy kamień. Egipcjanie potrafili wykonać również bardziej skomplikowane zabawki jak krokodyl z ruchomą żuchwą.

W starożytnej Grecji i Rzymie popularne były lalki i grzechotki. Głównie były wykonane z gliny lub ceramiki, wypełnione nasionami, otrębami lub kulkami glinianymi.

U rdzennych mieszkańców Ameryki odkryto podobne pozostałości zabawek, głównie drewnianych, jak opisane w punkcie 1. i 2. Drewniany jaguar z Meksyku to tylko jeden z przykładów.

W średniowieczu powstały koniki na kiju, a potem koniki na biegunach. Klasyczna zabawka znana od stuleci wciąż popularna w dzisiejszych czasach.

Pierwsze puzzle powstały dopiero w 1767 roku. Wtedy to John Spilsbury stworzył pierwsze puzzle w formie mapy Europy, które miały pomagać w nauce geografii.

Zabawki aż do połowy XIX wieku wykonywane były przez rzemieślników. Dopiero druga połowa XIX wieku zaowocowała rozwojem pierwszych zakładów produkujących zabawki na większą skalę. Pierwsze zakłady powstały we Francji i Niemczech.

Popularne misie pluszowe to wynalazek stosunkowo młody. Ma jedynie nieco ponad 100 lat, a o to kto pierwszy go wymyślił toczą spór Niemcy i Amerykanie.

Najbardziej znane zabawki jak klocki Lego, lalka Barbie czy kostka Rubika to zabawki, które powstały dopiero po drugiej wojnie światowej.

MuzeumZabawek

Powrót

Muzeum Zabaw i Zabawek w Kielcach

Muzeum Zabawek -Krynica Zdrój

Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

Muzeum Klocków Lego w Karpaczu

HistoriaZabawek

Powrót

Czym bawili się nasi rodzice i dziackowie?

HistoriaLalki

Miś Pluszowy -Teddy Bear

KlubMądrejSowy

Miś Puchateki przyjaciele

Minionki

Pokemony

Dinozaury

Robot

Powrót

GryiZabawy

Gra w butelkę

Statki

Szubienica

Podwórkowekręgle

Powrót

Graw butelkę

Zasady zabawy w butelkę pewnie wszyscy znają. Kręcimy butelką, na kogo wskaże butelka ten wykonuje zadanie. Obok znajdziecie listę proponowanych zadań.A może sami macie ciekawe pomysły?

Przykładowa lista zadań

Powrót

 • Spróbujcie zbudować wieżę z 3 jabłek
 • Połóżcie książkę na głowie i spróbujcie przejść długość pokoju. Podtrzymywanie książki rękami jest zabronione!
 • Podzielcie arbuza na części i zjedzcie go bez użycia rąk
 • Napiszcie słowo pisakiem trzymanym w ustach
 • Namaluj obraz pisakiem trzymanym stopą
 • Podnieś głowę wysoko do góry , tak abyś patrzył na sufit. Ktoś położy ci na czoło ciastko, a ty bez użycia rąk spróbuj je zsunąć do buzi i je zjeść
 • Każdy dostaje 3 balony i musi je przez minutę utrzymać w powietrzu
 • Kto dłużej utrzyma pióro w powietrzu
 • Przeturlaj ziemniaka przez długość korytarza popychając go nosem
 • Ustawcie wieżę z kubeczków plastikowych. Musicie je wszystkie strącić pistoletem na wodę lub np. pistoletu typu Nerf
 • Trąbkami urodzinowymi spróbuj strącić M&M ze stołu
 • Przeturlaj piłeczkę do ping-ponga machając kartką obok niej ( Nie wolno dotkną piłki papierem)
 • Zbuduj mini tratwę z patyków
 • Zbuduj mini wigwam z patyczków
 • Kto dłużej utrzyma hula-hop na pasie
 • Mów z wyciągniętym językiem
 • Obierz banana stopami
 • Obróć się 10 x i spróbuj natychmiast przejść po linii prostej
 • Udawaj , że jesteś gorylem i wyciągasz robaki z włosów kolegów
 • Zjedz łyżeczkę musztardy
 • Trzymaj w ręku kostkę lodu aż się rozpuści
 • Krzycz głośno na podwórku : Wierzę we wróżki! Gdzie jesteś kochany Dzwoneczku?!
 • Zagraj ulubioną scenę filmową
 • Zgaś świeczkę pistoletem na wodę
 • Wymyśl bardzo dziwne i nietypowe menu na cały tydzień. Zapisz na kartce
 • Napisz list gończy za złoczyńcą z okolicy

Statki

To strategiczna gra dla 2 osób, na pewno znają ją Wasi rodzice . Do tej zabawy potrzebujecie jedynie kartki papieru, długopisu. Każdy gracz powinien narysować szablon jak poniżej . Każdy gracz powinien mieć do dyspozycji dwa pola. Jedno do oznaczenia swoich statków, drugi do oznaczania swoich strzałów na pole przeciwnika. Rysujecie na swoich polach statki:1 czteromasztowiec, 2 trójmasztowce, 3 dwumasztowce i 4 jednomasztowce Możecie je narysować w różnych układach pionowo, poziomo lub na ukosy. Ważne jest to aby statki się nie dotykały. Pierwszy gracz strzela w pole przeciwnika wypowiadając pozycję na kartce np. A10. Jeśli nie trafił przeciwnik mówi “pudło”. Na ostrzelonym polu, atakujący stawia x, żeby drugi raz nie strzelać w puste miejsce. Jeśli uda się trafić jakąś część statku, przeciwnik mówi “trafiony”. Wtedy strzelający ma prawo strzelać ponownie aż do “pudła”. Jeśli cały statek zostaje zatopiony wtedy wypowiada się hasło “trafiony-zatopiony”. Wygrywa ten, kto jako pierwszy zatopi wszystkie statki.

Powrót

To jest plansza z rozstawionymi statkami.

To jest plansza, na której próbujesz znaleźć statki przeciwnika.

Szubienica

Szubienica, to gra słowna. Zabawa jest dla co najmniej dwóch osób. Jeden gracz wymyśla jakiś wyraz - im dłuższy, tym lepiej. Na dole kartki rysuje tyle kresek, ile wyraz ma liter. Załóżmy, że będzie to wyraz WYGŁUPY (7 liter), rysuje więc 7 kresek. _ _ _ _ _ _ _ Zadaniem drugiej osoby jest odgadnąć hasło. W tym celu wymienia litery. Za każdym razem, gdy poda właściwą literę, gracz numer 1 zapisuje ją we właściwym miejscu na kreskach. Jeśli podana została litera, której w danym wyrazie nie ma, rysowany jest 1 element szubienicy. Składa się ona z 10 elementów jak obok na obrazku.Jeśli gracz odgadnie hasło, zanim powstanie cała szubienica wygrywa :) !

Powrót

Wersją alternatywną jest ograniczenie elementów szubienicy do 5ciu - zamiast samej głowy, od razu rysujemy całego ludzika.

PodwórkoweKręgle

Masz w domu kilka niepotrzebnych puszek? Nie wiesz do czego je wykorzystać? Zrób z nich kręgle np. w stylu Angry Birds! Możesz celować do nich z procy wykonanej z patyka, lub uderzać w nie piłką. Wybór należy do Ciebie!Co nam będzie potrzebne : • puszki, • farbki, pędzle, czarny marker • piłeczka lub proca do strącania kręgli. Puszki malujemy farbką na jeden kolor (farbka plakatowa, akrylowa, ważne żeby była dość gęsta).Jak już puszki wyschną markerem czarnym rysujemy "buźki" - oczy, nos i usta. I właściwie zabawa gotowa. Puszki ustawiamy tak jak na zdjęciu, tworząc z nich "piramidkę". Celujemy do puszek z wcześnie wyznaczonej odległości.

Powrót

Część 2

CzytamyDla Was

Kochani,W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani C. Lebourg - "Ptyś".Zapraszamy!

Powrót

Środa

Powrót

Zajęciaplastyczno-techniczne

Czytamy dla Was

Zajęciamuzyczne

Zajęcia plastyczno-techniczne

Głuchytelefon

Łódeczki

Piekło-Niebo

Powrót

Głuchytelefon

Potrzebne będą: • dwa plastikowe kubeczki, lub opakowania po jogurcie, kefirze, lodach itp.• igła • cienka, mocna nitka

1. Zrób w dnie każdego z kubeczków dziurkę i przewlecz przez nią nitkę.2. Na każdym z końców nitki zawiązaż solidny supeł.3. Musisz znaleźć pratnera do rozmowy - niech jedno z Was mówi do swojego kubeczka, a drugie słucha, przykładając kubeczek do ucha. Trzeba pamiętać o tym, że to nitka przenosi drgania, więc aby telefon działał, musi być solidnie napięta i nie można jej dotykać.Obok znajdziesz link do instrukcji ze zdjęciami! :)

Powrót

PiekłoNiebo

Potrzebne będą: • biała kartka • czerwony i niebieski mazak lub kredka • nożyczki

Pewnie wielu z Was już kiedyś wykonywało Piekło-Niebo.Jeśli jednak nigdy go nie robiliście - poniżej znajdziecie filmik z instruktażem! :)

Filmik z instruktażem

Powrót

Łódeczki

Kochani,Mamy dla Was dwie wersje Waszych przyszłych łódeczek. Wybierzcie tą, która bardziej Wam się podoba! :)

Wersja nr 2

Wersja nr 1

Powrót

Wersja nr 1

Potrzebne będą: • nakrętki od butelek, • wykałaczki, • klej na gorąco (pamiętaj poprosić o pomoc kogoś starszego), • pianka kreatywna, • nożyczki.

1. Wystarczy wyciąć trójkąt z pianki kreatywnej, przebić go i przełożyć przez niego wykałaczkę. 2. W ten sposób powstaje nam żagiel, który przymocowujemy do nakrętki za pomocą kleju na ciepło, jeżeli nie posiadacie takiego kleju, można przymocować plasteliną. Piankę kreatywną można zastąpić zwykłym kawałkiem folii wyciętej np. z jakiejś dobrej reklamówki.Obok znajdziesz link do instrukcji ze zdjęciami! :)

Link do stronyźródłowej

Powrót

Wersja nr 2

Potrzebne będą: • • pokrywki od słoików • słomka • klej na ciepło • kreatywna pianka • nożyczki

1. Wystarczy wyciąć trójkąt z pianki kreatywnej, i dokleić do niego słomkę (najlepiej klejem na gorąco, ale można też użyć taśmy). 2. W ten sposób powstaje nam żagiel, który przymocowujemy do nakrętki za pomocą kleju na ciepło, jeżeli nie posiadacie takiego kleju, można przymocować plasteliną. Piankę kreatywną można zastąpić zwykłym kawałkiem folii wyciętej np. z jakiejś dobrej reklamówki.Obok znajdziesz link do instrukcji ze zdjęciami! :)

Link do stronyźródłowej

Powrót

ZajęciaMuzyczne

Kałuże

Ekspresja ruchowa i dźwiękowa

Woda

KontrolerZabawek

Zabawyz rytmem

Powrót

Ekspresja ruchowai dźwiękowa

Dzisiaj chciałybyśmy zaproponować Wam zabawę muzyczną. 1. Dobieramy się parami. 2. Jedna osoba w parze wykonuje jakieś ruchy całym ciałem, rękami, nogami. Ruchy powinny być powolne, płynne - tak by druga osoba potrafiła do tych ruchów dopasować odpowiednią ilustracje dźwiękową przy pomocy własnego głosu. 3. Trudniejsza wersja tej zabawy polega na tym,że do dźwięków podawanych przez jedną osobę, 4. Druga dopasowuje jakieś ruchy własnym ciałem. Bawcie się dobrze. Zabawa ta rozwija wyobraźnię, pomysłowość, świadomość własnego ciała 😊

Powrót

Kałuże

Serdecznie zapraszamy Was do tej zabawy. 1. Potrzebne będą szarfy (jeżeli posiadasz w domu) lub szalik, chustka, grubszy sznurek. Poukładaj wszystko w różnych miejscach, w nie za bliskich odległościach, w okręgi przypominające kałuże, o jedną mniej niż jest uczestników. 2. Jedna osoba potrzebna będzie do włączania i zatrzymywania muzyki. 3. Uczestnicy zabawy skaczą przez kałuże, tańczą w rytm muzyki. 4. W momencie gdy muzyka zostanie zatrzymana wskakujecie do pierwszej wolnej kałuży. 5. Osoba, która nie zdążyła odpada z tej rundy, a jedna szarfa zostaje zabrana, tak aby zawsze było o jedną mniej niż uczestników. Dobrej zabawy! 😊

Podkład muzyczny

Powrót

Woda

Kolejną zabawą, również wykorzystującą krzesła jest zabawa „Woda” 1. Zaproście do zabawy całą rodzinę i podzielcie się na grupy. 2. Zadaniem każdej grupy jest zaśpiewanie jak największej ilości fragmentów piosenek, w których mowa jest o wodzie, oczywiście woda może występować pod różnymi postaciami np. deszcz, rzeka, morze, łzy, itp. 3. Grupy wykonują piosenki kolejno po sobie. 4. Grupa, której repertuar się wyczerpie odpada. 5. Przy tej zabawie trzeba bardzo uważać, by nie doprowadzić do zbyt ostrej rywalizacji. 6. Można np. ustalić że członkowie grup, które odpadły przechodzą do zespołów jeszcze istniejących, można też skończyć zabawę przed wyłonieniem ostatecznego zwycięzcy. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Jesteśmy bardzo ciekawe ile piosenek uda się Wam wymyśleć. Bawcie się dobrze!!! 😊

Powrót

KontrolerZabawek

Zapraszamy Was do zabawy rytmicznej „Kontroler zabawek”: 1. Wyobraźcie sobie, że jesteście zabawkami mechanicznymi w starym magazynie. 2. Osoba prowadzący jest „kontrolerem zabawek”. 3. Przy rytmicznej, wesołej muzyce przechadza się między uczestnikami zabawy i gdy dotknie którejś z nich, zaczyna ono rytmicznie, „mechanicznie” poruszać dotkniętą częścią ciała (głową, ręką lub nogą). 4. „Kontroler” może również dotknąć kilka części ciała naraz. Gdy dotknie on ponownie ruszającej się kończyny lub głowy, ta nieruchomieje. Zabawa kończy się, gdy wszystkie dzieci ponownie stoją nieruchomo.😊

Podkład muzyczny nr 1

Podkład muzyczny nr 2

Powrót

Zabawaz rytmem

Zapraszamy Was teraz do zabawy z rytmem 😊 1. Potrzebny Wam będzie ktoś do wspólnej zabawy😊 2. Pierwsza wyznaczona osoba, do myzyki wymyśla jakieś ruchy pasujące do rytmu (wszystko to co przyjdzie Wam do głowy) .3. Następnie po kolei osoby wymyślają jakiś ruch, a inni członkowie zabawy go powtarzają. Obok znajdziecie filmik instruktażowy, żebyście zobaczyli, jak może wyglądać ta zabawa oraz muzyka do pobrania, jak już będzie czuli się na tyle swobodnie, żeby pobawić się w nią bez patrzenia na filmik.

Filmik intruktażowy

Podkładmuzyczny

Powrót

Część 3

CzytamyDla Was

Kochani,W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani C. Lebourg - "Ptyś".Zapraszamy!

Powrót

Piątek

Powrót

Film

Zajęcia czytalenicze

Czytamy dla Was

Film

Filmografia Dziecięca

Tosia i Tymek - stare zabawki

Powrót

Nasze propozycje:

Powrót

Tosia i Tymek - stare zabawki

Życzymy miłego seansu! :)

Powrót

Czytamy dla Was

Bibliografia Dziecięca

Zajęcia Czytelnicze

Niebieski Smok i Kólewska Korona

Powrót

Nasze propozycje:

Powrót

Niebieski SmokiKrólweska Korona

Bajka

Powrót

CzytamyDla Was

Część 3

Część 5

Część 4

Część 1

Część 2

Kochani,W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani C. Lebourg - "Ptyś".Zapraszamy!

Powrót

Część 4

Część 5

CzytamyDla Was

Kochani,W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani C. Lebourg - "Ptyś".Zapraszamy!

Powrót