Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Get started free

Wszystkie Dzieci Nasze Są

annaherdzik

Created on May 27, 2020

Prezentacja świetlicowa SP20 w Gdyni - tydzień dziesiąty

Start designing with a free template

Discover more than 1500 professional designs like these:

Transcript

Piątek

Środa

WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ

Czwartek

Prezentacja świetlicowa - tydzień dziesiąty

Wtorek

Poniedziałek

Powrót

CzytamyDla Was

Poniedziałek

Zajęcia plastyczne

Zajęcia relaksacyjne

Cicha opowieść

Zaśnij - obudź się

Balonowe pieczątki

Pompowanie balonu piętą

Rozpędzanie chmurek

Świetlica proponuje:

Poniedziałek

Zajęcia relaksacyjne:

Powrót

Powrót

W pierwszej kolejności zapraszamy do zabawy „Rozpędzanie chmurek”. Do zabawy zaproś rodzeństwo, rodzica. Włącz proponowaną muzykę relaksacyjną,lub taką, którą sam wybierzesz. 1. Połóż się wygodnie na plecach na podłodze. (nogi ugięte w kolanach, swobodnie, oparte całymi stopami o podłogę, ręce leżą wzdłuż ciała) 2. Teraz wciągaj powietrze nosem, płynnym kolistym ruchem unieś ręce – „rozpędzając chmurki”i kładąc je na podłodze za głową. 4. Ręce jeszcze nie rozpędziły chmurek, dlatego przy powrocie rąk do pozycji wyjściowej pomóż sobie dmuchaniem „rozpędzić chmurki”, wydychając powietrze. 5. Jeśli masz ochotę powtórz to ćwiczenie kilka razy. Mamy nadzieję, że kolejna zabawa również się Wam spodoba 😊.

Rozpędzanie Chmurek:

Powrót

Zaproś koniecznie kogoś do zabawy, tak żeby stworzyć parę😊 1. Jedno z Was jest balonem i siada na podłodze. 2. Druga osoba staje za osobą siedzącą na podłodze i będzie „pompować balon piętą”. 3. Osoba pompująca przy wydechu pochyla się i wypuszcza powietrze, a następnie piętę przyciska delikatnie do ziemi. 4. Kiedy się odpręży, podnosi piętęi bierze głęboki wdech (dobrze jest dołączyć efekty dźwiękowe np. syczenie przy wydychaniu powietrza) 5. Osoba, która jest balonem, nabiera stopniowo powietrza, napręża się, po czym wypuszcza je powoli, a ciało staje się rozluźnione😊 Życzymy dobrej zabawy! Trzecia zabawa będzie również związana z balonami,ale będzie polegać zupełnie na czym innym 😊

Pompowanie Balonu Piętą:

Balonowe Pieczątki

Powrót

dalej

  • balon, lub kilka balonów,
  • flamastry (nie mogą być permanentne),
  • duża kartka z bloku,
  • spokojna muzyka.

Potrzebne Będą:

Powrót

1. Nadmuchujemy balon.2. Wsłuchujemy się w muzykę. 3. Na balonie malujemy wyraźnie flamastrem jakiś wzór. 4. W rytm spokojnej muzyki odciskamy go na dużej kartce papieru (to nasza balonowa pieczątka). Kto wie może uda Wam się połączyć pieczątki w jeden spójny obrazek, a następnie go pokolorować? 😊 Zapraszamy! Bawcie się dobrze!

Przebieg Zabawy:

Powrót

Zaproście do zabawy kogoś z domowników 😊 1. Każda osoba, biorąca udział w zabawie niech usiądzie przy innym stoliku, na kanapie itp.(można też połączyć - po dwie osoby w jednym miejscu) 2. Dla każdego miejsca ustalony zostaje czarodziejski dźwięk, po którym śpiąca osoba będzie się powoli budziła: wciskanie długopisu, brzęk, pęku kluczy, rozcinanie papieru nożyczkami, zasuwanie zamka błyskawicznego, przewracanie strony w książce, odgłos wydawany przy ostrzeniu ołówka temperówką. 3. Wszyscy uczestniczy kładą ramiona na stole i chowają w nich swoje twarze. 4. Oznacza to, że zasnęli, dlatego panuje cisza jak makiem zasiał. 5. Gdy tylko grupa, lub osoba siedząca przy jednym stole usłyszy swój czarodziejski dźwięk, budzi się: wszyscy podnoszą głowy. 6. Aby pozostałe osoby przy innych miejscach, stołach wiedziały, kiedy mogą się obudzić, musi nadal panować cisza. 7. Na koniec wszyscy są obudzeni. Jeśli usłyszą swój dźwięk jeszcze raz, znowu zasypiają. Udanej zabawy! 😊

Zaśnij- Obudź się:

Powrót

1. Usiądźcie przy stolikach, lub na podłodze. 2. Mama, tata, bądź inna osoba, która bierze udział w zabawie, opowiada historyjkę, a wy dodajecie do niej głosy stukając palcami albo wydając różne dźwięki 3. Tekst opowiadania: „Kropi deszcz, z rynny na dachu spływają kropelki. Myszka wystawiła głowę ze swojej norki i porusza noskiem, wyłapując dolatujące do niej zapachy. Biegnie szybko do domku, gdzie wyczuła jedzenie. Tam sprawnie rozłupuje znalezione ziarenko słonecznika. Widzi to kot i miękkimi krokami podkrada się bliżej. Myszka chrupie ziarenko swoimi ostrymi ząbkami. Nagle obok przejeżdża rowerzysta. Myszka odwraca się, zauważa kota i biegnie małymi kroczkami do norki. Kot wraca miękko i posuwiście na swoje legowisko. Układa się na nim i głośno woła: miau!".

Cicha Opowiedź:

Kolorowa łąka

Kolorowe drzewo

Świetlica proponuje:

Poniedziałek

Zajęcia plastyczne:

Powrót

Kolorowe Drzewo

Powrót

dalej

  • drobne gałązki
  • tekturka lub kartka z bloku technicznego
  • biała i różowa bibuła
  • zielona kartka papieru
  • nożyczki
  • klej (na gorąco lub introligatorski)

Potrzebne Będą:

Powrót

LiNK do Strony ŹródłowEJ

1. Przyklej klejem gałązki do kartki (jeśli używasz kleju na gorąco - poproś o pomoc kogoś starszego).2. Potnij bibułę na mniejsze kawałki, a następnie lekko zgniatamy. 3. Z zielonej kartki wycinamy listki. 4. Przyklejamy kwiaty i liście do gałązek, nadając wszystkiemu kształt drzewa. I tyle, gotowe! 😊

Jak Wykonać pracę?

Kolorowa Łąka

Powrót

dalej

  • kartka A4 (granatowa lub czarna)
  • farby (czerwona, różowa, biała, czarna, zielona, jasno-zielona)
  • patyczki do uszu
  • pędzel

Potrzebne Będą:

Filmik Instruktażowy

Powrót

1. Używając pędzla i zielonych farb, malujemy na kartce źdźbła trawy.2. Następnie, używając kolorowych farb i naszych palców, odbijamy farbkę na kartce, tworząc kwiaty. 3. Wykorzystując czarną farbę i patyczek do uszu, stawiamy czarne kropki na środku czerwonych stempli - powstają nam maki! I tyle, gotowe! 😊

Jak Wykonać pracę?

Część 1

W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani Dominiki Gałki "Sklep z babciami".Zapraszamy! :)

Powrót

Poniedziałek

Czytamy Dla Was

Gry i Zabawy

Klub Mądrej Sowy

Powrót

CzytamyDla Was

Wtorek

Kółko i krzyżyk

Ćwiczenia na myślenie

Ukryte obrazki

Świetlica proponuje:

Wtorek

KlubMądrej Sowy

Powrót

Poszukiwania z rozwianą grzywą

Porządkowe poszukiwania

Warsztatowe poszukiwania

Powrót

Czy pamiętacie to ćwiczenie? Na rysunku (do wydrukowania) trzeba odnaleźć obrazki, które znajdują się poniżej. Powodzenia!

Ukryte Obrazki:

Znajdź 15 różnic

Znajdź 10 różnic

Zagadki logiczne

Znajdź ścieżkę

Powrót

Ćwiczenia tu zaproponowane dobrze usprawniają pracę naszego mózgu. Znajdziecie tu labirynty, zagadkii szukanie różnic :). Powodzenia!

Ćwiczenia na Myślenie:

Kółko i krzyżyk online

Powrót

Tę grę zna każde dziecko. Dziś możesz zagrać w nią online z komputerem lub z innym graczem (znalezionym wśród Twoich domowników). Możesz również wybrać poziom trudności. Życzymy dobrej zabawy!

KółkoI Krzyżyk:

Akronim

Autoportret

Ciupy

Puzzle w 3D

Kapsle

Wzajemne karmienie

Berek

Świetlica proponuje:

Wtorek

Gry i Zabawy:

Powrót

Zwierzaczki w 3d

dalej

Powrót

  • rolki papierowe w dowolnej ilości
  • kredki, mazaki lub farbki
  • ostre nożyczki

Czego potrzebujesz?

Powrót

  1. Na rolkach rysujemy zwierzaki, ozdabiamy, kolorujemy jak chcemy.
  2. Następnie tniemy rolki z obrazkami na części, tak jak na zdjęciu.
  3. Części mieszamy ze sobą, a następnie przystępujemy do układania.
  4. Możemy układać na czas,lub tworzyć zupełnie nowe zwierzaki np. łącząc głowę pieska z łapkami kotka.

Jak wykonać Pracę?

Berek ranny

Berek drewniany

Berek kucany

Berek zaczarowany

Powrót

Wiemy, że wszyscy znają tą zabawę, ale czy wiecie, że są różne warianty berka? Oto one: zaczarowany, kucany, drewninany lub ranny. Wybierzcie berek przy pomocy wyliczanki: Raz, dwa, trzy, cztery, Jedzie kareta, dzwonek dzwoni, nasza mama robi sery, Policz panie, ile koni? tata strzela z broni, Raz, dwa, trzy … a ostatni goni. Gonisz ty!

Berek:

Powrót

Czyli inaczej gra kamieniami 😊 W grze bierze udział dwóch lub więcej uczestników. Niezbędnym atrybutem jest 5 płaskich kamieni. Gra polega na podrzucaniu jednego kamienia i zgarnianiu z ziemi pozostałych. Najłatwiejszy wariant gry polega na tym, że gracz podrzuca jeden kamień, zgarnia z ziemi jeden i łapie w powietrzu podrzucony wcześniej kamień. Kiedy ma w garści dwa kamienie, znów podrzuca jeden z nich, zgarnia z ziemi kolejny i łapie podrzucony. Kolejne warianty gry polegają na łapaniu odpowiednio dwóch, trzech i czterech kamyków przy podrzucaniu zawsze jednego. Wygrywa ten, kto przejdzie przez wszystkie warianty gry. Udanej zabawy! 😊

Ciupy:

Powrót

Zwane także wyścigiem pokoju. Kapsle przemieszcza się pstryknięciami po torze narysowanym kredą lub patykiem, a im dłuższy i bardziej skomplikowany tor, tym lepsza zabawa. No i ma się rozumieć, że kapsel nie może wyskoczyć poza linię.

Kapsle:

Powrót

Zadanie jest proste, z liter imienia kolejnych członków rodziny robimy akronim (skrótowiec). Mogą to być cechy charakteryzujące daną osobę lub opisujące , np.: • M – miła • A – aktywna • R – rozweselona • T – towarzyska • A – ambitna Lub • J – jeżdżący na rowerze(czasem trzeba wykazać się kreatywnością) • A – atletyczny • K – koleżeński • U – uczony • B – bardzo fajny Te „cechy” możemy później do czegoś wykorzystać. A jeśli zrobiliśmy to na kartkach, to powieśmy to w jakimś widocznym miejscu, tak żeby się utrwaliło. Udanej zabawy! 😊

Akronim:

Powrót

Przygotujcie duże arkusze szarego papieru. Układacie się na swoim arkuszu, mama lub tata obrysuje twoją postać kredkami. Następnie każdy kończy swój autoportret poprzez domalowanie szczegółów.

Autoportret:

Powrót

Ta zabawa wymaga dużego poczucia humoru i specjalnego stroju. Dobierzcie się w pary. Zabawa polega na tym, że jedna osoba karmi drugą (np. lodami, kisielem), przy czym uczestnicy zabawy mają przewiązane oczy opaskami. Gwarantowana dobra zabawa i mnóstwo śmiechu! Pamiętajcie wcześniej, aby zabezpieczyć ubrania przed zabrudzeniem.

Wzajemne Karmienie:

Część 2

W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani Dominiki Gałki "Sklep z babciami".Zapraszamy! :)

Powrót

Wtorek

Czytamy Dla Was

Film

Zajęcia Plastyczno-Techniczne

Powrót

CzytamyDla Was

Środa

Bocian

Pan Piłka

Kwiat Słonecznika

Świetlica proponuje:

Wtorek

Zajęcia Plastyczno-Techniczne

Powrót

Kwiat Słonecznika

dalej

Powrót

  • papierowy talerzyk
  • 2 lub 3 żółte kartki papieru-
  • ołówek
  • nożyczki
  • klej
  • ziarna słonecznika

potrzebujesz:

Powrót

LiNK do Strony ŹródłowEJ

  1. Z żółtej kartki wytnij płatki słoneczka - pamiętaj, że muszą być one duży :)
  2. Doklej płatki do papierowego talerzyka
  3. Posmaruj klejem środek słonecznika i przyklej w nim ziarna. Mogą być też same łupiny. Możesz też nie kleić ziaren i wykorzystać stworzony talerz, jak ozdobny talerz na ziarna, kupione przez mamę, czy tatę :)

Jak wykonać Pracę?

Pan Piłka

Powrót

dalej

  • piłeczka tenisowa
  • flamaster
  • oczy (gotowe lub można zrobić z filcu)
  • pompon (nosek)
  • bawełniany sznurek
  • klej na gorąco
  • nożyczki
  • guziki

Potrzebne Będą:

Powrót

LiNK do Strony ŹródłowEJ

  1. Doklejamy sznurek na czubku piłki, tworząc tym samym jej zabawną czuprynę.
  2. Doklejamy oczy, nos.
  3. Dorysowujemy brwi, uśmiech.
  4. Wycinamy uśmiech nożyczkami - otrzymujemy buzię.
  5. Możemy "nakarmić" naszą piłkę guzikami wykorzystując do tego narzędzia, które nam to trochę utrudnią np. pałeczki chińskie, penseta.

Jak wykonać Pracę?

Bocian

dalej

Powrót

  • kartki (biała i czerwona)
  • czarny mazak
  • nożyczki
  • klej
  • ołówek

Potrzebne Będą:

Filmik Instruktażowy

Powrót

  1. Przygotowujemy pasy, różnej szerokości (wąskie, szerokie) z białej i czerwonej kartki.
  2. Zwijamy wąskie białe pasy w rulonik (to będzie szyja bociana).
  3. Wycinamy z białej i czerwonej kartki serduszka - z nich będą piórka na ogon, oraz "stopy" naszego bociana.
  4. Składamy pozostałe białe pasy w łezkę, zaklejając je na końcu. Do jednego z nich podklejamy serduszka. Wcześniej, na jednym z pasów, rysujemy oczy naszego bociana.
  5. Z białej kartki wycinamy skrzydła naszego bociana - na końcu kolorujemy je czarnym markerem, na wzór prawdziwych piór.
  6. Z jednego z czerwonych pasów wycinamy dziób.
  7. Teraz, gdy mamy już wszystkie elementy naszego bociana, należy go skleić :) Jeśli masz z czymś trudności - odsyłamy Cię do filmiku :)

Jakwykonać Pracę?

Filmy Edukacyjne

Filmografia Dziecięca

Świetlica proponuje:

Wtorek

Film

Powrót

Dzieci Świata

Z wizytą w afrykańskiej szkole

Powrót

Tymi filmami chcemy przybliżyć sytuację dzieci na innym Świecie :) Zapraszamy!

FilmyEdukacyjne:

Powrót

Nasze Propozycje:

Część 3

W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani Dominiki Gałki "Sklep z babciami".Zapraszamy! :)

Powrót

Środa

Czytamy Dla Was

Zajęcia Muzyczne

Zajęcia Czytelnicze

Powrót

CzytamyDla Was

Czwartek

Śpiewaj z Nami - Majka Jeżowska

Fotograf

Muzyka barwna, jak motyle

Malarz

Świetlica proponuje:

Wtorek

Zajęcia Muzyczne:

Powrót

Cztery pory RokuCz. 4

Cztery pory RokuCz. 3

Cztery pory RokuCz. 2

Cztery pory RokuCz. 1

Wersja Trzecia

Wersja Druga

Wersja Pierwsza

Dzisiaj chciałybyśmy zaproponować Wam zabawę muzyczno-plastyczną - „Malarz”. Celem tej zabawy jest uwrażliwienie na artykulację muzyki. Będziecie mieli możliwość improwizacji składającej się z fragmentów wykonanych staccato (to tak jak stukali byście w klawiaturę😊) i legato (długie ciągle linie). Proponujemy Wam, aż trzy wersje tej zabawy. Zapraszamy!

Powrót

Malarz:

Podkład Muzyczny

Wersja Druga

Drugą zabawą, którą chcemy Wam zaproponować jest zabawa „Fotograf”. Proponujemy Wam, dwie tej zabawy. Zapraszamy!

Wersja Pierwsza

Fotograf:

Powrót

Powrót

dalej

Kolejną zabawą muzyczno- plastyczną jest zabawa „Muzyka barwna jak motyle”. Potrzebne Ci będą: 1. Wydrukowane kontury motyli 😊 (znajdziesz je na następnej stronie).2. Flamastry, farby lub kredki. 3. Muzyka „Cztery Pory roku” – Antonio Vivaldi.

Muzyka BarwnaJak Motyle:

Motyle - kontury

Cztery pory RokuCz. 4

Cztery pory RokuCz. 3

Cztery pory RokuCz. 2

Cztery pory RokuCz. 1

1. Wsłuchaj się w cztery fragmenty utworu Vivaldiego (Wiosna, Lato, Jesień, Zima). Najlepiej, żeby osoba włączająca muzykę nie mówiła, który fragment włącza, żeby nie sugerować pory roku. 2. W każdym z czterech motyli zilustruj wysłuchany fragment (dobierz kolory z jakimi Ci się kojarzy, możesz zilustrować czymś charakterystycznym dla danej pory roku, lub wykorzystać tylko kształty, albo skupić się na kolorach). 3. Kiedy skończysz, sprawdź czy udało Ci się zinterpretować odpowiednio wysłuchany fragment (odgadnąć jaki fragment kryje, która porę roku, jaki ma nastrój, z jakimi kolorami Ci się kojarzy), jak kompozytor Vivaldi. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Bawcie się dobrze!

Powrót

Podkład muzyczny "Wszystkie Dzieci"

Tekst "Wszystkie Dzieci..."

Podkład muzyczny "Kolorowe Dzieci"

Tekst "Kolorowe Dzieci"

W związku z tym, że w tym tygodniu „Dzień Dziecka”, może będziecie mieli ochotę pośpiewać z Panią Majką Jeżowską. Proponujemy Wam dwie prawdziwie dziecięce piosenki: "Kolorowe dzieci", oraz "Wszystkie dzieci nasze są". Bawcie się dobrze! :)

Powrót

ŚpiewajZ Nami:

"Bajka o niebieskim smoku"

Bibliografia Dziecięca

Czytamy dla Was

Świetlica proponuje:

Wtorek

Zajęcia Czytelnicze:

Powrót

Powrót

Nasze Propozycje:

Bajka

Powrót

Czwartek

Bajka o Niebieskim Smoku

Część 2

Część 5

Część 3

Część 4

Część 1

Powrót

W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani Dominiki Gałki "Sklep z babciami". Może zgadniecie, która z pań czyta dla Was w tym tygodniu? ;) Zapraszamy! :)

Czytamy Dla Was:

Część 4

W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani Dominiki Gałki "Sklep z babciami".Zapraszamy! :)

Powrót

Czwartek

Czytamy Dla Was

Doniczka

CzytamyDla Was

Kolorowanki

Eksperyment

Żelowy Gniotek

Piątek

Powrót

Filmik Instruktażowy

Żelatynowy Gniotek Antystresowy

Powrót

1. przezroczyste balony,2. kolorowe cekiny lub brokat, 3. żelatynę, gorącą wodę, 4. miseczkę z łyżeczką, (w której wymieszacie wodę z żelatyną), 5. butelkę do przelania żelatyny oraz lejek. Obok znajdziesz filmik z instrukcją krok po kroku😊 Zapraszamy do zabawy!

Będziesz potrzebować:

Eksperyment

Eksperyment

Powrót

Kochani, Znowu mamy coś dla młodych naukowców. Kolejne doświadczenie, spowoduje, że wykonacie ekspresowe lody. Powodzenia! 😊 Zapraszamy do zabawy!

EkspresoweLody:

Weronika i dżdżownica

Jakub dwoneczek

Zabawny Klown

Dziewczynka i antylopa

Śpiewające dzieci

Powrót

Zapraszamy Was do prawdziwie odprężającej zabawy - kolorowania. I to w dodatku - interaktywnego :) Bawcie się dobrze!

Interaktywne Kolorowanki:

Doniczki

Powrót

dalej

  • plastikowa butelka
  • farbki akrylowe
  • pędzel
  • ołówek
  • nożyczki
  • mocny klej
  • czarny mazak
  • miska do mieszania farb
  • wstążki

Potrzebne Będą:

Filmik Instruktażowy

Powrót

  1. Przy użyciu markera, odrysowujemy z butelki wybrany kształt, pamiętając, że dno butelki, to dno naszej doniczki, a raczej takiej specjalnej osłonki na doniczkę :).
  2. Wycinamy kształt, który wcześniej narysowaliśmy.
  3. Kolorujemy butelkę na wybrany kolor.
  4. Gdy farbka wyschnie, możemy dorysować na naszej butelce, oczy, czy nosek - tworząc np. zwierzątko.
  5. I tyle! Praca gotowa! Teraz możecie umieścić w waszej osłonce wybraną doniczkę z kwiatem :).

Jak WykonaćPracę?

Część 5

W tym tygodniu czytamy dla Was książkę pani Dominiki Gałki "Sklep z babciami".Zapraszamy! :)

Powrót

Piątek

Czytamy Dla Was