Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Mapa Mózgu

Cechy motoryczne człowieka

SIŁA

SKOCZNOŚĆ

Wytrzymałość

Siła mięśni brzucha

To jedna z cech motorycznych

Co to jest siła mięśniowa i od czego zależy?

Siła mięśniowa to cecha, która pozwala na pokonanie oporu. Żeby siła w Tobie rosła musisz bardzo dobrze napiąć dany mięsień. Źródłem siły są skurcze. Siła może oznaczać wiele rzeczy. Wielkość siły zależy od: 1. Wieku, płci, budowy ciała. 2. Od stanu zdrowia, prawidłowego odżywiania. 3. Od warunkowań genetycznych. Ćwiczenie: Wstań z biurka. Postaraj się napiąć 5x razy mięśnie pleców przyciągając łopatki do siebie, starając się wypychnąć do przodu klatkę piersiową. Trzymaj 5s.

TEST

Zrób tylko próbę siły ramion. Przeciągnij zdjęcie na pulpit aby było bardziej widoczne.

Zadania przygotowujące do skoku

Czym jest skoczność? Jak ją wykonać?

Skoczność – jest wieloczynnikową funkcją dwóch cech podstawowych: szybkości i siły oraz budowy i proporcji ciała. Wyraża moc pracy mięśniowej i określa zdolność przemieszczania ciała w przestrzeni poprzez fazę lotu: najwyżej, najdalej bądź też zależnie od zaistniałej sytuacji ruchowej. Skok wolny z miejsca polega na odbiciu się sprzed wyznaczonej linii, stojąc na ziemi obiema nogami i oddaniu jak najdłuższego skoku, lądując na obu stopach.

TEST

Kim jest wojownik?

Dlaczego mięśnie brzucha?

Mięśnie brzucha są najważniejszym mięśniem w czasie treningu. Dlaczego? Postawa ciała zależy od równowagi siły mięśni brzucha i grzbietu. Na prawidłową postawę ciała składają się m.in. właściwe krzywizny kręgosłupa. Odpowiednie, tzn. nie za małe i nie za duże.Pozycja ta w dużej mierze zależy od równowagi napięcia mięśni brzucha i grzbietu. Mięśnie tych grup mają swoje przyczepy na kręgosłupie, klatce piersiowej, miednicy. Ich napięcie decyduje o ustawianiu się tych odcinków ciała w postawie. Nierównowaga w ich napięciu ma swoje negatywne konsekwencje. Zbyt słabe mięśnie brzucha powodują złą postawę ciała. np. że zbyt bardzo pochylasz się do przodu, albo masz źle ustawiony kręgosłup, bardziej wypchniętą klatkę piersiową lub plecy okragłe itp. Zatem ćwicz mięśnie brzucha!!!!!

TEST

Zdjęcie przeciągnij na pulpit aby było lepiej widoczne. Wszystkie cztery wyniki ćwiczeń wyślij do mnie na e-maila emiliamazgis@gmail.com

CZYM JEST WYTRZYMAŁOŚĆ

Wytrzymałość w kilku słowach.

WYTRZYMAŁOŚĆ to zdolność do kontynuowania długotrwałej pracy o wymaganej intensywności (60 – 90 %), bez obniżania efektywności działań i przy zachowaniu podwyższonej odporności na zmęczenie. Podstawą skuteczności wysiłków o charakterze wytrzymałościowym jest funkcjonalna doskonałość układu krążenia i oddychania.

TEST

Zrób tylko próbę wytrzymałości.