Want to make creations as awesome as this one?

Prezentacja świetlicowa - SP20 w Gdyni - tydzień dziewiąty

More creations to inspire you

Transcript

W rodzinie Siła

PONIEDZIAŁEK

PONIEDZIAŁEK

PIĄTEK

PIĄTEK

PIĄTEK

PIĄTEK

CZWARTEK

CZWARTEK

CZWARTEK

Prezentacja Świetlicowa - tydzień dziewiąty

ŚRODA

ŚRODA

CZWARTEK

ŚRODA

ŚRODA

WTOREK

WTOREK

WTOREK

WTOREK

Drogie Świetliczaki! Witamy w kolejnym tygodniu, zapraszamy Was do zapoznania się oraz podziałania trochę razem z nami w temacie „W rodzinie siła” .

Powrót

Czytamy dla Was

Zajęciarelaksacyjne

Poniedziałek

Zajęciaplastyczne

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w zajęciach relaksacyjnych, które na pewno odprężą Was po ciężkim dniu, pełnym nauki. Nie zapomnijcie też zajrzeć do zajęć plastycznych, we wtorek jest Dzień Matki, może zainspirujemy Was do ciekawej laurki? :)

Powrót

Zajęcia relaksacyjne

ZabawyOddechem

Techniki Relaksacji Jacobsona

Bajka Relaksacyjna

ZaczarowanyLas

Do działania potrzebujemy pozytywnej energii a, żeby ją mieć potrzebny nam jest w pierwszej kolejności RELAX! Dlatego zaczynamy od zabaw relaksacyjnych J ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY UDANYCH WRAŻEŃ!!

Powrót

Zabawy Oddechem

1. Wyobraź sobie, że chłodzisz gorącą zupę na talerzu: ułóż dłonie na kształt głębokiego talerza i dmuchaj, naśladując chłodzenie zupy. 2. Dmuchaj ciągłym strumieniem na różne lekkie przedmioty i wprawiaj je w ruch np.: wiatraczek, piłeczka pingpongowa, watka, piórko. 3. Wyobraź sobie, że dmuchasz na zmarznięte dłonie. 4. Ćwicz siłę i długość wydechu: spróbuj zgasić świecę z bliska i z większej odległości, lekkie dmuchanie powodujące drganie płomienia świecy.

5. Naśladuj odgłosy: wiatru – www…, szumu liści – szszsz…, warkotu silnika – wrr….., lokomotywy – puf, puf, 6. Spróbuj wymawiać: samogłoski na długim wydechu (aaaa…, ooo.., iii….., uuu…, yyy…, eee…), ciąg samogłoskowy na jednym wydechu (aeiouy), sylaby na długim wydechu(mamamama.., babababa.., tatatata..itd.) 7. Wypuszczaj powietrzę z balonika, piłki, dętki (długie sss..) 8. Wyobraź sobie, że nadmuchujesz balonik lub papierową torebkę. 9. Ćwicz oddech podczas mówienia, np. wyliczanie wron (jedna wrona bez ogona, druga wrona bez ogona, trzecia…itd.).

Kochani zapraszamy do zabawy z własnym oddechem😊 Będziecie mogli na chwilę zamienić się w mima (wyobrazić sobie i pokazać różne przedmioty, bez ich używania) Spróbujcie bawić się razem z rodzeństwem, rodzicami😊 Zapraszamy!!! Bawcie się dobrze!!!

Powrót

Techniki Relaksacji Jacobsona

Ta technika relaksacji polega na wykonywaniu przez Was celowych ruchów wymagających przeplatania dwóch stanów: napinania i rozluźniania mięśni w czasie zabawy w tzw. „silnego i słabego”.

1. Połóż się wygodnie na dywanie. 2. Nogi wyciągnięte swobodnie. 3. Głowa złożona na małej poduszce, ramiona wyciągnięte wzdłuż tułowia tak, aby się nie dotykały. 4. Włącz w tle spokojną, relaksacyjną muzykę. 5. Przygotuj również klocek. 6. Poproś kogoś dorosłego, aby czytał Tobie co po kolei masz robić. Dobrej zabawy! 😊

Przebieg Zabawy

Przebieg zabawy:

 1. Zegnij prawe ramię tak, aby naprężyć biceps. Jesteś silny, bardzo silny, naprężaj go mocno.(przez kilka sekund) Czujesz, jak bardzo napięte są twoje mięśnie?
 2. A teraz jesteś słaby, rozluźnij napięte mięśnie, połóż z powrotem rękę na podłodze. Teraz wyraźnie czujesz, jak rozluźniły się twoje mięśnie.
 3. To samo, tylko z lewą ręką.
 4. Naciśnij, jak możesz najsilniej, pięścią prawej ręki na klocek położony po twojej prawej stronie – jesteś silny, twoje mięśnie są napięte.
 5. A teraz rozluźnij mięśnie, jesteś znowu słaby, nie naciskaj już, czujesz ulgę, mięśnie się rozluźniły.
 6. To samo, tylko z pięścią lewej ręki.
 7. A teraz odpocznij chwile, leż i oddychaj spokojnie, równo, ręce twoje odpoczywają.
 8. A teraz silna i słaba będzie twoja prawa noga. Weź klocek pod kolano i mocno ściśnij nogę w kolanie, a teraz noga słabnie, rozluźniasz mięśnie, wypuszczasz klocek.
 9. To samo ćwiczenie, tylko z lewą nogą.
 10. A teraz zobaczymy, czy masz tyle siły, by napełnić powietrzem swój brzuszek. Wciągnij mocno powietrze w płuca i napnij brzuszek jak balon, mocno, a teraz wypuść powietrze, rozluźnij mięśnie, czujesz ulgę.
 11. Naciskaj mocno głowę na poduszę, na której leżysz, głowa jest bardzo silna, naciskasz mocno, a teraz rozluźnij mięśnie, głowa już nie naciska na poduszkę, odpoczywa, czujesz ulgę.
 12. Jesteś niezadowolony i groźny, ktoś zniszczył twoją budowlę z klocków. Marszczysz mocno czoło, jeszcze mocniej, a teraz rozluźnij mięśnie, niech odpoczną, czoło jest już gładkie.
 13. Twoje oczy też możesz mocniej i słabiej zaciskać powiekami. Spróbuj teraz zacisnąć mocno powieki, jeszcze mocniej, a teraz rozluźnij je, odpocznij.
 14. A teraz zaciśnij mocno szczęki, zęby dotykają zębów. I górna i dolna szczęka jest silna, zęby mocno naciskają na siebie. A teraz rozluźnij szczęki, czujesz ulgę.
 15. Ułóż wargi taj, jakbyś chciał powiedzieć „och” i napnij mocno mięśnie ust, a teraz rozluźnij mięśnie.

Powrót

Zaczarowany Las

To taniec z kartką papieru: Do tej zabawy zapraszamy rodzeństwo i rodziców!

1. Kładziemy kartkę na prawej dłonii robimy duże ruchy (razem z kartką). Fruwamy po niebie, oglądamy skrzydła, lewe, prawe, robimy klucz ptaków pod chmurami. 2. Wymieniamy się swoimi kartkami tak, żeby nie spadły. Łączymy skrzydła u góry, z przodu, z boku. Uspokajamy lot, wykonujemy wolne ruchy. 3. Kartka na nos, głowa w sufit. 4. Kartka na klatkę piersiową, głowa do brody, odpoczynek.

Powrót

Bajka Relaksacyjna

Poproś rodziców lub rodzeństwo o przeczytanie tekstu, a ty wsłuchaj się w niego uważnie i spróbuj poczuć to,co bohater bajki 😊

Bajka

Bajka do wydrukowania

Bajka relaksacyjna: „Mały zajączek Tomcio postanowił zrobić marchewkowe zapasy na zimę. Przez cały dzień zbierał marchewki i na wieczór poczuł się już bardzo, bardzo zmęczony. Jego łapki poruszały się wolno, powieki stawały się coraz cięższe, a oczy same się zamykały. Głowa była tak ciężka, że zajączek nie miał już siły iść dalej. Resztkami sił poruszał bardzo zmęczonymi łapkami, oddychał wolno i z trudem dotarł do swojej norki. Po ciężkiej pracy nareszcie poczuł pod łapkami ciepłe, pachnące i mięciutkie jak pierzyna sianko. Zajączek postanowił trochę odpocząć. Położył się więc powoli na brzuchu, a sianko delikatnie otulało jego zmęczone i malutkie ciało. Poczuł świeży zapach siana oraz soczyście smaczny zapach zbieranych marchewek. Z zewnątrz norki dobiegał do niego dźwięk grających koników polnych oraz kojący śpiew zasypiających ptaków. Leżąc na plecach, przez dziurkę w norce obserwował niebo pełne złotych gwiazd. Po niebie bardzo wolno poruszały się białe, puszyste chmurki, które przypominały mu pyszną watę cukrową. Zamknął zmęczone oczy i wyobrażał sobie, jak leży na takiej miękkiej chmurce i tylko wyciąga łapkę, aby skosztować jej słodkiego, cukrowego smaku. Tomcio oddychał bardzo powoli. Wciągał powietrze nosem, a wypuszczał ustami. Gdy nabierał powietrza, jego miękki brzuch unosił się do góry, kiedy wypuszczał powietrze, jego brzuszek opadał w dół. Pomału wciągał powietrze i je wypuszczał, wciągał i wypuszczał. Nagle poczuł, jak malutki motylek delikatnie połaskotał go po nosie. Tomcio otworzył powoli oczy i poczuł się lekki jak piórko. Nie był już zmęczony, jego łapki miały siłę, by kicać, a oczy były szeroko otwarte. Zajączek poczuł się odprężony, wypoczęty i gotowy do przeżywania nowych przygód. Pamiętaj, że zawsze kiedy jesteś zmęczony, możesz powrócić na mięciutkie sianko i razem z Tomciem odpocząć po ciężkim dniu”.

Powrót

Drzewo Genealogiczne

Portret Mamy

Zajęcia plastyczne

Przyjaciel Domu

KoloroweCudaki

Powrót

Drzewo Genealogiczne

Potrzebne będą: • kartka z bloku A3 • kolorowe kartki (brązowa i dwie pomarańczowe)• farby, kubeczek, pędzel, wacik • gruba marchewka i ostry nóż • nożyczki • klej np. magic • czarny mazak

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

1. Malujemy tło białą i niebieską farbą, u dołu kartki używamy farby zielonej. 2. Marchewką wykonujemy stemple na pomarańczowych kartkach w kształcie serca - malujemy odcięty koniec marchewki na czerwono i odciskamy na kartce. 3. Wycinamy jabłuszka.

4. Z brązowego papieru wycinamy pień oraz gałęzie drzewa. Przyklejamy na przygotowane tło. 5. Ponownie wykorzystujemy marchewkę na zasadzie stempla – tym razem odciskamy listki na tle, mocząc marchewkę w zielonej farbie. 6. We właściwe miejsca przyklejamy jabłuszka, pisząc na nich imiona członków naszej rodziny. 7. I tyle! Gotowe :)

Link do Strony Źródłowej

Powrót

Portret dla Mamy

Potrzebne będą: • kartka z bloku technicznego (biała) • cienkopis • kredki• klej• farby • pędzel• materiały dodatkowe (plastelina, koraliki, guziki, pomponiki, popcorn)

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

1. W zależności od tego, którą z prac zdecydujesz się wykonać, takie materiały będą Ci potrzebne. 2. Portret zaczynamy od naszkicowania buzi, oczu, nosa, ust, policzków i brwi. Następnie kolorujemy kredkami usta, policzki, oczy. Ostatnim krokiem jest doklejenie elementów włosów, koczyków oraz bluzki. Wybór należy do Ciebie. 3. Pamiętaj, że do wykonania pracy możesz wykorzystać własny pomysł :)

Powrót

Przyjaciel Domu

Potrzebne będą:• białe i kolorowe kartki z bloku technicznego formatu A4 • stara gazeta • papierowe talerze • marker • farby plakatowe • klej, pędzelek i nożyczki • ew. ruchome oczka

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

Piesek nr 1: Z gazety wycinamy kształt psa. Malujemy mu oczy, nos. Możemy namalować mu farbką łatki. Piesek nr 2: Kolorujemy odpowiednio talerz papierowy. Doklejamy uszy z papieru. Dorysowujemy oczka i nos. Piesek nr 3: Kartkę zaginamy w kwadrat, następnie w trójkąt, załamujemy uszy, pyszczek i gotowe. Dorysopwujemy nosek, łatki i oczy.

Link do Strony Źródłowej

Powrót

Kolorowe Cudaki

Potrzebne będą: • biały karton lub brystol • farby wodne np. plakatowe lub akrylowe • pędzel • pojemnik na wodę • czarny flamaster

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

1. Każdy z członków rodziny przy pomocy pędzla nakłada na dłonie farbę w odpowiednim kolorze i odciska ją na płaszczyznę kartki. 2. Następnie stylizuje kształt odciśniętej rączki przeobrażając ją np. w kwiatek z łodygą i listkami, motyla, do którego dorysuje flamastrem tułów i czułki.

3. Z odcisków można stworzyć również inne zwierzęta jak: sowę, kaczkę, bociana lub żyrafę wystarczy, że dorysujesz flamastrem oczy, a pędzlem domalujesz nóżki, głowę, czy też dziób. 4. Z kilkukrotnie odbitych obok siebie rąk w tym samym kolorze możecie stworzyć gąsienice czy też uśmiechające się słoneczko. Odciskając zaś stopę i dwie dłonie w kolorze czerwonym może stworzyć kształt raczka.

Filmik z Instruktażem

Powrót

Czytamy Dla Was

Część 1

Kochani,W tym tygodniu czeka na Was kolejna książka.Tym razem są to "Opowieści z Bajkolandii" autorstwa Zbigniewa Żakiewicza.Może zgadniecie kto w tym tygodniu dla Was czyta? :)Jak zawsze wszystkie części znajdziecie w czwartkowych zajęciach czytelniczych :)

Powrót

Wtorek

Zapraszamy Was na prawdziwe rozgrywki umysłowe z Klubem Mądrej Sowy, a do tego na świetne rodzinne zabawy w dziale "gier i zabaw"! :)

Klub Mądrej Sowy

Czytamy dla Was

Gryizabawy

Powrót

Rozgrywki Umysłowe

Klub Mądrej Sowy

Sudoku

InteraktywnePuzzle

Rodzinna Krzyżówka

Powrót

Rozgrywki Umysłowe

Warcaby

Szachy

Zapraszamy do interaktywnej gry w warcaby lub szachy. Możesz zagrać z komputerem lub zaprosić kogoś ze swojej rodziny.

Powrót

Sudoku

Sudoku, to jedna z najpopularniejszych gier logicznych wszechczasów. Opiera się na logicznym rozmieszczeniu liczb. Celem jest wypełnienie siatki 9x9 liczbami, tak aby każdy wiersz, każda kolumna i sekcja 3x3 zawierały wszystkie cyfry od 1 do 9. Jako logiczna łamigłówka to także doskonała gra ćwicząca mózg. Jeśli będziesz codziennie grać w Sudoku, zaczniesz szybko dostrzegać poprawę swojej koncentracji i ogólnej sprawności mózgu. Rozpocznij grę już teraz! :)

Sudoku

Powrót

Rodzinna Krzyżówka

Spróbujcie razem zaprojektować krzyżówkę z podanym hasłem. Może być ona wykonana w formie tradycyjnej lub obrazkowej. Życzymy miłej zabawy!

Krzyżówka

Powrót

Puzzle

Kot Modniś (poziom trudny)

Kotki (poziom łatwy)

Domowe Pupile (poziom łatwy)

Wycieczka do Zoo (poziom łatwy)

Powrót

Gry i Zabawy

PlanszówkaKowalskich

W DomowegoBalona

Co tu się zmieniło?

Godni Zaufania

Wielki Rodzinny Rysunek

Dom

Powrót

Planszówka Kowalskich

Na dużym kartonie narysujcie węża lub dżdżownicę. Podzielcie planszę na małe kawałki i ustalcie, co stanie się z graczem, gdy trafi na dane pole. Zadania mogą być miłe (dostanie całus od mamy), trudne (zje plasterek cytryny) lub śmieszne (będzie udawał na dywanie płynącą rybkę).Po ustaleniu zasad czas na grę. Ważne, by wszyscy członkowie rodziny świetnie się bawili. :)

Powrót

Zdrobienie w domowego balona

To zabawa, w której trzeba być sprytnym i należy się szybko ruszać. Możecie się bawić za równo w domu, jak i na dworze. Do dzieła!Do nogi każdej osoby przywiążcie na niezbyt długiej nitce nadmuchany balonik. Gra polega na tym, żeby zdeptać balony przeciwników, ale też oszczędzić własny. Zadbajcie o wolną przestrzeń, a świetny ubaw gwarantowany!

Powrót

Co tu się zmieniło?

Teraz sprawdzicie pamięć i spostrzegawczość wszystkich członków rodziny. Kto będzie najlepszy? Znacie wasze mieszkanie, ale czy pamiętacie, gdzie co w nim się znajduje? Jedna osoba wychodzi z pokoju, a reszta coś zmienia (chowa wazon, zdejmuje obraz) i zaprasza "wygnańca" z powrotem. Czy odgadnie, co się zmieniło?

Powrót

Godni Zaufania

Zabawa polega na tym, żeby przeprowadzić jedną z osób przez dom (w ciepłe dni możemy to zrobić też na podwórku). Osoba ta musi mieć zawiązane oczy.Niech dotyka rękami ścian, przedmiotów, zgaduje, w którym jest pokoju. Potem zamieńcie się rolami. To świetna nauka odpowiedzialnościza drugą osobę.

Powrót

Dom

Możecie wykazać się wyobraźnią i umiejętnościami plastycznymi. Przygotowujemy dowolny materiał plastyczny (pudło kartonowe lub na duży arkusz papieru) i tworzymy swój dom (mieszkanie). Rysujemy, malujemy lub wycinamy i naklejamy różne elementy. Twórzcie meble, wyposażenie domu (sprzęty, ozdoby), wszystkie pomieszczenia. Nie zapomnijcie o mieszkańcach.

Powrót

Wielki Rodzinny Rysunek

Do tej zabawy potrzebujecie wielkiego kawałka papieru (podłużmy albo np. metr na metr). Podzielcie go, po równej części dla każdego członka rodziny. A potem wymyślcie temat, np. „moje największe marzenie”. Taki rysunek będzie po latach wspaniałą pamiątką, więc koniecznie go odłóżcie w bezpieczne miejsce.

Inną wersją zabawy może być poproszenie każdego członka rodziny o wykonanie rodzinnego portretu. Na koniec przyrówanjcie je i sprawdźcie, komu najlepiej udało się odwzorować rzeczywistość.To doskonały sposób na sprawdzenie jak widzę nas inni, i jak my widzimy kolejnych członków rodziny.

Powrót

Czytamy Dla Was

Część 2

Kochani,W tym tygodniu czeka na Was kolejna książka.Tym razem są to "Opowieści z Bajkolandii" autorstwa Zbigniewa Żakiewicza.Może zgadniecie kto w tym tygodniu dla Was czyta? :)Jak zawsze wszystkie części znajdziecie w czwartkowych zajęciach czytelniczych :)

Powrót

Środa

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w zajęciach plastyczno-technicznych, może spodoba Wam się jakaś praca? Do tego, nie zapomnijcie o dobrym filmie, zaproponowałyśmy kilka pozycji, dla całej rodziny! :)

Zajęcia plastyczno-techniczne

Czytamy dla Was

Film

Powrót

Zajęcia plastyczno-techniczne

Kwiaty dla Mamy

Breloczek dla Taty

Portretw drewnie

Korale

Powrót

Kwiaty dla Mamy

Dalej

Potrzebne będą: • kolorowe kartki • nożyczki • klej • ołówek

Powrót

Filmik z Instruktażem

Jak wykonać pracę?

1. Składamy zieloną kartkę na pół. 2. Nacinamy w równych odstępach kartkę od złożonej strony, zostawiając 1/3 kartki. 3. Zwijamy kartkę w rulonik, rozkładamy „listki”. 4. Wycinamy kwiaty i przyklejamy je do listków.

Powrót

Breloczek dla Taty

Link do Strony Źródłowej

Potrzebne będą: • kawałki filcu w różnych kolorach • klej na gorąco lub introligatorski • nożyczki • kółko z łańcuszkiem

1. Wycinamy z filcu samochód, okna, koła i lampy. 2. Przyklejamy wszystko odpowiednio (pamiętajcie o tym, że klejem na gorąco można się poparzyć – poproście o pomoc rodzica, lub kogoś starszego). 3. Przebijamy filc, a następnie przewlekamy przez nią kółkood łańcuszka.

Powrót

Portret w drewnie

Dalej

Potrzebne będą: • krążki drewna • kredki • kolorowa włóczka • klej typu wikol lub magic

Powrót

Jak wykonać pracę?

1. Na płaskim krążku z drewna rysujemy twarz. 2. Kolorową włóczkę tniemy na kawałki i przyklejamy jako włosy. Należy użyć kleju do drewna wikol lub magic, aby włóczka dobrze się przykleiła. 3. Przygotowane portrety mogą być ułożone jako drzewo genealogiczne, a także służyć jako upominek dla Babci, Dziadka, Taty czy Mamy.

Powrót

Dalej

Naszyjnik dla Mamy

Potrzebne będą: • barwniki spożywcze • plastikowy pojemnik lub miseczka • łyżeczka • ocet • blacha do pieczenia, na której będziesz suszyć makaron • różne rodzaje makaronu z dziurkami • nożyczki • nitka

Powrót

Jak wykonać pracę?

Link do Strony Źródłowej

1. Najpierw musimy zabarwić makaron - do miseczki wsyp trochę barwnika spożywczego i dolej około łyżeczkę octu. Wrzucić makaron. 2. Wyjmij makaron na blachę. Włóż ją do piekarnika z termoobiegiem na 30 min w 50-60 stopniach. 3. Teraz wystarczy tylko przewlec nitkę przez makaron, tworząc naszyjnik. Pamiętaj zawiązać ją na końcu, gdy ustalisz odpowiednią długość :)

Powrót

Film

Filmografia dziecięca

Zapraszamy Was do spotkania się z Rodziną Muminków, ale też do zapoznania z Rodziną Treflików. Zapraszamy też do filmowych propozycji dla całej rodziny!

Rodzina Treflików

Kometa nad Doliną Muminków

Powrót

Nasze propozycje:

Powrót

Czytamy Dla Was

Część 3

Kochani,W tym tygodniu czeka na Was kolejna książka.Tym razem są to "Opowieści z Bajkolandii" autorstwa Zbigniewa Żakiewicza.Może zgadniecie kto w tym tygodniu dla Was czyta? :)Jak zawsze wszystkie części znajdziecie w czwartkowych zajęciach czytelniczych :)

Powrót

Czwartek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt

Zajęciaczytelnicze

Zajęciamuzyczne

Czytamy dla Was

Powrót

Zajęcia muzyczne

Szklana Orkiestra

Kolorowe Rytmy

Figurki

Walk OffThe Earth

Kochani w tym tygodniu zagłębimy się w temacie „W rodzinie siła”. W związku z tym, zapraszamy Was do zabaw, w których będziecie mogli pobawić się z rodziną 😊

Powrót

Szklana Orkiestra

To bardzo prosta do wykonania zabawa, wspiera zmysł słuchu oraz koordynację ruchową 😊.Potrzebne Ci będą: Kilka szklanek – najlepiej takie same, ale jak będą różne to też powinno się udać, woda, łyżeczki, sznureczek, taśma. Ważne aby wybrać odpowiednie miejsce do zabawy, bo może się trochę nachlapać 😉

1. Aby pobawić się w grające szklanki nalewamy do szklanek różne ilości wody, spróbujcie ponalewać ją samodzielnie lub poprosić o pomoc rodziców. 2. Do łyżeczki na końcu przyklejamy taśmą sznureczki. Zabawa polega na pokazaniu, że szklanki w zależności od tego jaka jest w nich ilość wody wydają różne dźwięki. 3. Trzymając łyżeczki za sznureczki delikatnie uderz o brzegi szklanek i nasłuchuj jakie dźwięki się wydobywają. Zauważ, że dźwięk zależy od ilości wody 😊 Spróbuj odpowiedzieć na pytanie, która szklankama wysoki dźwięk a która niski i dlaczego?

Powrót

1. W rytm muzyki tańcz po pokoju. 2. Gdy muzyka zostanie zatrzymana, osoba prowadząca (np. mama) mówi „Figurki, figurki zamieńcie się w.....” − tutaj pada nazwa przedmiotu, zwierzęcia lub rośliny, w zależności od wyobraźni. 3. Następnie prowadzący (np. mama) liczy głośno do trzech, a pozostałe osoby biorące udział w zabawie, muszą zastygnąć bez ruchu, przybierając wymienioną postać. 4. Najładniejsza i co ważne nieruchoma figurka zostaje wybrana i staje przy osobie prowadzącej. 5. Ta osoba, która wygrała pierwszą rundę, może poprowadzić dalszą część zabawy aż do momentu, w którym będzie nowa figurka. POWODZENIA! 😊

Figurki

To jeszcze nie koniec!!! Kolejna zabawa to „Figurki” Potrzebne Wam będą: 1. Dobry humor, 2. Ktoś do wspólnej zabawy, 3. Dynamiczna, ulubiona muzyka.

Powrót

Zabawa w kolorowe rytmy

Potrzebne Ci będą: 1. Kolorowe chusty, duże arkusze kolorowego papieru, szalik (ważne aby każda z rzeczy była w jednolitym kolorze). 2. Muzyka, którą lubicie.

Zasady zabawy:1. Tańczycie między kolorowymi matami w rytm wesołej muzyki. 2. Gdy muzyka cichnie, prowadzący (mama, siostra, brat) prosi uczestników zabawy, aby weszły na matę oznaczoną np. kolorem czerwonym i liczy do trzech. 3. Osoba, która nie zdąży w tym czasie znaleźć się na kolorze, odpada z gry.

Powrót

Walk Off The Earth

W tym tygodniu proponujemy dwie piosenki zespołu „Walk off the earth”. Pierwsza z nich to: HAPPY - Walk off the Earth Ft. Parachute z wesołym i pozytywnym przesłaniem, i pozdrowieniami😊Drugi utwór to: Hello - Walk off the Earth + Myles & Isaac (Tap Dance Cover) 😊Zapraszamy! Życzymy Wam wspaniałej zabawy! 😊

Happy

Hello

Powrót

Zajęcia czytelnicze

Kochani! Zapraszamy Was do zapoznania się z propozycjami literatury, jakie dla Was przygotowałyśmy! :)

Bibliografia dziecięca

Czytamy dla Was

Bajka -Urodziny Oli.

Powrót

Urodziny Oli

Czy zdaża się, że kłócicie się ze swoją siostrą, czy bratem? A może z najlepszą przyjaciółką,czy najlepszym przyjacielem? Jak sobie wtedy radzicie? Czy zdażyło Wam się keidyś pokłócić z kimś bliskim o urodziny? Ta bajka może wam pomóc w rozwiązaniu pewnych sporów. Zapraszamy! :)

Bajka

Powrót

Czytamy dla Was

Kochani, W tym tygodniu czeka na Was kolejna książka. Tym razem są to "Opowieści z Bajkolandii" autorstwa Zbigniewa Żakiewicza.Może zgadniecie kto w tym tygodniu dla Was czyta? :)

Część 5

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Powrót

Nasze propozycje:

Powrót

Czytamy Dla Was

Część 4

Kochani,W tym tygodniu czeka na Was kolejna książka.Tym razem są to "Opowieści z Bajkolandii" autorstwa Zbigniewa Żakiewicza.Może zgadniecie kto w tym tygodniu dla Was czyta? :)Jak zawsze wszystkie części znajdziecie w czwartkowych zajęciach czytelniczych :)

Powrót

Eksperymentujemy

Piątek

Drzewko Szczęścia

Mandale

Kolorowanki

Czytamydla Was

Powrót

Eksperymenty

Super Slime

SłabeWięziCząsteczek

Kochani! Zapraszamy Was do wykonania zaproponowanych przez nas doświadczeń :).

Powrót

Super Slime

Zapraszamy Was do wykonania SUPER SLIME'A!Potrzebne Ci będą: 1. Mąka (2 łyżki stołowe) 2. ½ łyżki kremu do rąk 3. Około 1,5 łyżki płynu do mycia naczyń 4. Opcjonalnie barwnik😉 (farbka, barwnik spożywczy).

Filmik Instruktażowy

Powrót

Filmik z Instruktażem

Drzewko Szczęścia

Drzewko szczęścia z drucików i koralików to pomysł na prezent dla bliskiej osoby(np. dla mamy na Dzień Matki ) oraz… sposób na kolorowe i pracowite popołudnie! Zbierzcie potrzebne materiały i do dzieła! Co potrzebujemy, żeby zrobić drzewko szczęścia: – druciki – kolorowe koraliki lub kolorowa plastelina

Jak zrobić drzewko szczęścia: 1. Druciki skręcamy tak, by powstałą pętelka. To będzie później podstawa drzewka.2. Rozkładamy pętelkę tak, by powstała podstawa w kształcie kwiatka. 3. Teraz możemy już nawlekać koraliki na druciki znajdujące się po drugiej stronie od podstawy drzewka czyli w jego koronie. Zamiast koralików na pętelki możemy przylepiać kolorowe kawałki plasteliny.

Powrót

Dalej

Instruktażze zdjęciami

Mandale

„Mandale” – to świetny sposób na odprężenie się i wyciszenie. Podczas kolorowania ćwiczymy także nasze paluszki :).Przedstawiamy kilka propozycji mandali do pokolorowania lub ozdobienia. Możemy użyć nie tylko kredek czy pisaków ale także plasteliny, bibuły oraz farbek.A może chcecie zostać projektantami szablonów mandali? To nic prostszego, udostępniamy Wam pusty szablon mandali do zaprojektowania.

Mandala - szablon

Mandala nr 1

Mandala nr 2

Mandala nr 3

 1. Najpierw za pomocą ołówka naszkicuj wzory
 2. Następnie popraw je czarnym cienkopisem i gotowe!

Powrót

WYZWANIE

Zachęcamy Was do wykonania niezwykłych mandali z użyciem owoców lub skarbów przyrody znalezionych podczas wiosennego spaceru. Potrzebne będą kartka lub okrągły talerzyk (jeżeli to mandala owocowa lub warzywna, którą chcesz później zjeść), klej - jeżeli chcesz na stałe przykleić jej elementy (najlepiej wikol) oraz dużo, dużo wyobraźni :). *Oczywiście jeżeli coś już przyklejamy to tego nie zjadamy! :)

PODEJMIJ WYZWANIE! ZAPROJEKTUJ WŁASNY SZABLON MANDALI LUB STWÓRZ WŁASNĄ MANDALĘ Z NIETUZINKOWYCH MATERIAŁÓW (owoce, kwiaty, warzywa itp.) I PRZEŚLIJ DO NAS JEJ ZDJĘCIE!

Powrót

Kolorowanki

MójDom

MiastoNocą

Mała Wioska

Moja Młodsza Siostra

Słodka Delicja

MojaRodzina

Powrót

Czytamy Dla Was

Kochani,W tym tygodniu czeka na Was kolejna książka.Tym razem są to "Opowieści z Bajkolandii" autorstwa Zbigniewa Żakiewicza.Może zgadniecie kto w tym tygodniu dla Was czyta? :)Jak zawsze wszystkie części znajdziecie w czwartkowych zajęciach czytelniczych :)

Część 5