Want to make creations as awesome as this one?

kl. I

Transcript

1

2

3

4

5

Przykazanie miłości

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na początku naszej lekcji zamknij oczy i pomyśl o osobach, które bardzo kochasz. A teraz.... Pomódl się za nich słowami modlitwy: Zdrowaś Mario

Już od kilku miesięcy na lekcji religii staramy się dowiedzieć, co zrobić aby być dobrym chrześcijaninem. Posłuchaj Gienka, który wyruszył w podróż aby zapytać ludzi, jak rozpoznać dobrego chrześcijanina...

Okazuje się, że dobrym chrześcijaninem wcale nie jest ten, kto nie popełnia grzechów lub błędów. Dobry chrześcijanin wcale nie musi mieć grubego portfela ani pięknego pokoju z licznymi zabawkami ale musi mieć wieeeeelkie...

Bardzo dawno temu martwili się o to także ludzie, którzy obserwowali dobre serce Pana Jezusa, dlatego pewnego dnia zapytali Go o to, co jest najważniejsze w stawaniu się dobrym chrześcijaninem. Posłuchaj, co odpowiedział Pan Jezus.

Słowa Pana Jezusa o miłości do Boga i drugiego człowieka nazywamy PRZYKAZANIEM MIŁOŚCI. Posłuchaj jeszcze raz jak ono brzmi i postaraj się nauczyć go na pamięć.

Miłość do Pana Boga przejawia się w codziennej modlitwie, uczestnictwie we Mszy Świętej, przestrzeganiu przykazań i czytaniu Pisma Świętego.

Miłość do bliźniego możemy wyrażać poprzez modlitwę za te osoby oraz dobre uczynki. Powinniśmy kochać drugiego człowieka tak mocno, jak kochamy siebie.

Na koniec pomyśl, co mógłbyś dzisiaj zrobić dobrego dla osób, które kochasz i które kochają Ciebie. Pomódl się za swoich bliskich i nie zapomnij powiedzieć im, że ich kochasz.

Zaśpiewaj piosenkę o przykazaniu miłości. Pomoże Ci nauczyć się go na pamięć