Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

ZNAJDŹ SWOJE HOBBY

21 maja 2020

CO TO JEST HOBBY?

Hobby (pasja, potocznie: konik) – jest to czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

ZAŚPIEWAJ https://www.youtube.com/watch?v=VR1Tc1khYI0 Fasolki „Hobby mniam, mniam” Jeden lubi kopać piłkę albo grządki. Drugi woli zbierać znaczki lub pamiątki. Trzeci może przez dzień cały siedzieć w ciemni. Zaś czwartemu, kiedy czyta jest przyjemnie. Ref. A ja lubię pokucharzyć, upitrasić, coś usmażyć. Ugotować, panierować, pogrillować. Koglić-moglić, makaronić, I dosłodzić i dosolić, Smakołyki najpyszniejsze wyczarować. A ja lubię pokucharzyć, Zjeść i o jedzeniu marzyć, W kuchni ciepłej i przytulnej pobuszować. Koglić-moglić, makaronić, Pocytrynić, frytkę złowić, Smakołyki najpyszniejsze wyczarować. Kiedy w kuchni jestem królem, czarodziejem, Cały świat się pełnym brzuchem do mnie śmieje. I szczęśliwa z mego hobby jest rodzina, Bo co zrobię to z radością zaraz wcina. Ref. Bo ja lubię pokucharzyć, upitrasić, coś usmażyć. Ugotować, panierować, pogrillować. Koglić-moglić, makaronić, I dosłodzić i dosolić, Smakołyki najpyszniejsze wyczarować. Bo on lubi pokucharzyć, Zjeść i o jedzeniu marzyć, W kuchni ciepłej i przytulnej pobuszować. Koglić-moglić, makaronić, Pocytrynić, frytkę złowić, Smakołyki najpyszniejsze wyczarować.

Klika pomysłów na hobby, których możesz spróbować:Czytanie Fotografia Gry komputerowe Gra na instrumencie Kolorowanki - rysowanie Oglądanie seriali lub filmów Pisanie listów Słuchanie muzyki, podcastów lub audiobooków Spacerowanie Śpiewanie Gotowanie Hodowla pszczół Makijaż Pieczenie Reperowanie, przeróbki, renowacje Robienie przetworów. Sprzątanie Upcycling – czyli robienie rzeczy z odpadów. Uprawa ogrodu/roślin domowych. Zielarstwo Sport Taniec Wędkarstwo Decoupage Dzierganie, robienie na drutach Florystyka/układanie Haftowanie – tradycyjnie haftuje się ręczne Kaligrafia – czyli sztuka pięknego pisania! Lepienie z masy solnej/plasteliny/modeliny Malowanie Origami/kirigami Majsterkowanie – to bardzo pojemne zajęcie, które sama interpretuję jako robienie solidnych użytkowych rzeczy, na przykład z drewna czy metalu. Modelarstwo/tworzenie makiet – to mogą być zupełnie różne zajęcia, ale połączyłam je razem, bo oba polegają na odtwarzaniu czegoś jak najwierniej w mniejszej skali. Mój dziadek na przykład ma samodzielnie zrobioną szopkę betlejemską z fontannami i obracającymi się figurkami, którą z roku na rok coraz bardziej rozbudowuje. Robienie własnych kosmetyków/świec Szycie Szydełkowanie Tkanie – na przykład dywanów, ozdób ściennych… Tworzenie biżuterii Wikliniarstwo/wyplatanie Aktorstwo/stand upy/zajęcia z improwizacji Grafiki komputerowe/animacja/modelowanie 3D Blogowanie – czy wiesz, że w Polsce mamy parę milionów założonych blogów? To bardzo dużo, ale myślę, że prowadzonych systematycznie będzie jakoś kilkaset tysięcy. Do tego dochodzą jeszcze konta na Instagramie czy na Facebooku, które też można uznać za mikro-blogi. Można powiedzieć, że jest od kogo się uczyć :) Kręcenie i montaż filmów, miksowanie muzyki Pisanie wierszy/książek – hobby stare jak świat i mam nadzieję, że nie do końca zapomniane! Programowanie Gra w szachy, karty, gry planszowe Nauka języka Puzzle Rozwiązywanie krzyżówek Zwiedzanie/odkrywanie nowych miejsc, Obserwowanie dzikiej przyrody Żonglowanie

POZNAJCIE HANIĘ I JEJ HOBBY

https://www.youtube.com/watch?v=u_YroojxPVM

A JAKIE JEST TWOJE HOBBY?

ZASTANÓW SIĘ CO LUBISZ ROBIĆ, CO SPRAWIA CI PRZYJEMNOŚĆ?

PRZEDSTAW NA RYSUNKU SWOJE ZAINTERESOWANIA

POWODZENIA :)