Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

House &Does a kangaroo have a mother, too?

Biedronki & Kaczuszki & Jeżyki

Na początek krótka powtórka z poznanego słownictwaKOŁO FORTUNYSprawdźcie, jaki numer wylosowaliście, a następnie nazwijcie obrazek z tym samym numerem w języku angielskim

Spin the wheel!

Filmik edukacyjny

Posłuchaj i powtórz

It's a ...

It's a ...

It's a ...

Kliknij w obrazek, a następnie spróbuj dopasować słowa wypowiadane przez lektora do obrazków (słowo można usłyszeć po kliknięciu w białe ramki z wyrazami)

Za chwilkę posłuchacie odpowiedzi na pytania dotyczące zwierzątek. Czy zwierzątka mają swoje mamusie?

kangaroo – kangur

lion – lew

giraffe – żyrafa

penguin – pingwin

swan – łabędź

fox – lis

dolphin – delfin

sheep – owca

bear – niedźwiedź

elephant – słoń

monkey – małpka

Tłumaczenie

Does a kangaroo have a mother too? Czy kangur też ma mamę? Yes! A kangaroo has a mother! Tak! Kangur ma mamę! Just like ma and you. Tak, jak ja i ty.

WSKAZÓWKA

Włączamy dziecku nagranie kilka razy. Za pierwszym razem dziecko tylko ogląda i słucha. Po wysłuchaniu pytamy dziecko, czy zrozumiało o czym jest książeczka. W razie potrzeby tłumaczymy tekst. Za drugim razem zatrzymujemy nagranie po każdym pytaniu „Does a kangaroo/ lion/ giraffe/ penguin (etc.) have a mother too?” i prosimy, aby dziecko samo odpowiedziało na każde z nich „Yes! A kangaroo/ lion/ giraffe/ penguin (etc.) has a mother too!”. Możemy też spróbować zamienić się rolami – dziecko pyta, rodzic odpowiada.

Does a kangaroo have a mother, too?

Does a kangaroo have a mother, too?

Słuchamy bajeczki drugi raz

„My own book” – wykonanie własnej książeczkiW załączniku znajduje się książeczka „Does a kangaroo have a mother too” w wersji czarno-białej do samodzielnego zaprojektowania. Życzę dobrej zabawy

Wystarczy kliknąć "Print this book", czyli wydrukuj książkę

Bye, bye