Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

Wniebowstąpienie

Powrót Pana Jezusa do domu.

Mój ukochany Boże, wiem, że Ty wszystko możesz. Z serca proszę Cię całego, miej w opiece mnie i moich bliskich, naucz Nas żyć tak jak trzeba, i zaprowadź Nas do nieba. Amen.

Modlitwa

Słowo dom ma wiele znaczeń. Dom to nie tylko budynek z dachem i oknami. Dom to przede wszystkim ludzie, którzy w nim mieszkają: Mama, Tata, rodzeństwo, dziadkowie, może jakiś zwierzak. To nasza przestrzeń w której czujemy się kochani i akceptowani. Już wiesz, że przed narodzinami na ziemi Pan Jezus żył w niebie. To był jego dom.Na dzisiejszej lekcji bedziemy się zastanawiać dlaczego Jezus wrócił do swojego domu?

Posłuchajmy fragmentu z Pisma Świętego oraz historii Agatki i Filipa, mówiącego o wydarzeniu Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Uważnie słuchaj i oglądaj.

1. https://www.biblijni.pl/Mk,16,19-20

40 dni po Wielkanocy Pan Jezus odszedł do nieba. Jest to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Apostołowie nie mogli Go już zobaczyć, nie mogli z Nim rozmawiać. Byli jednak radośni, bo Pan Jezus obiecał im, że będzie z nimi zawsze.

Pan Jezus dał także rozkaz Apostołom.Żeby Jego nauka była głoszona na całej ziemi.

Pan Jezus wstąpił do nieba, gdzie dla każdego z nas przygotował miejsce, wieczne mieszkanie w domu Ojca. Słowo „dom” wyraża to, co jest najpiękniejsze w naszym życiu; dom to miłość, pokój, poczucie bezpieczeństwa; do domu się powraca, za domem się tęskni. Dlatego nasze życie to tak naprawdę wędrówka do domu Ojca w niebie.

Mamy dwa domy

Tutaj na ziemi, do którego wracamy po szkole, placu zabaw, dbamy o niego, sprzatając go i odnawiając to co zepsute.

W niebie, gdzie czeka nas życie bez chorób, śmierci i zła. Nasza dusza jest tam cały czas czysta i przebywa z naszymi zmarłymi z rodziny, aniołami, Maryją, świętymi i naszym kochanym Bogiem w Trójcy Świętej.

Start

https://www.youtube.com/watch?v=6PcBClrQIeM

Szczęść BożeKliknij start

Start

To już tyle na dziś