Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

TOP LISTANAJCHĘTNIEJWYPOŻYCZANYCHGIER PLANSZOWYCHW KSIĄŻNICY KOPERNIKAŃSKIEJ

7 cudów świata

Wsiąść do pociągu. Europa

Pędzące żółwie

Detektyw - kryminalnagra planszowa

Zamki Burgundii

Królestwo królików

Pięć Klanów

Puerto Rico - gra planszowa

T.I.M.E Stories

7 cudów świata - pojedynek

Wyspa skye

Terraformacja Marsa

GRY DLA AMBITNYCH

Eksplodujące kotki

CVlizacje

Carcassonne

Dixit

Kolejka

Azul

Takenoko

Splendor

Monopoly - edycja Toruń

GRY RODZINNE

Klask

Kurnik

Pszczółki

Dzieci z Carcassonne

Loopin' Louie

Tańczące jajeczka

Dzielne myszki

Wsiąść do pociągu.Pierwsza podróż

Icecool

GRY DLA DZIECI

INDEX

INDEX

DLA DZIECI

NAJCZĘŚCIEJ WYPOŻYCZANYCHGIER PLANSZOWYCH

TOP LISTA

INDEX

WIEK: 5+ LICZBA GRACZ: 2-5CZAS: 20 minut

Żółwie to sympatyczne zwierzątka, które całymi dniami drepczą bez pośpiechu z miejsca na miejsce. Jednak gdy na horyzoncie pojawi się świeża sałata, zaczynają energiczniej przebierać łapkami. Każdy żółw bez namysłu stanie do wyścigu i popędzi w kierunku grządki z sałatą. Jednak natury nie da się oszukać. Żółwie nie lubią biegać, ale są za to bardzo sprytne. Wykorzystają każdą okazję, aby wdrapać się na skorupę innego żółwia i przebyć w ten sposób choć część trasy!

PĘDZĄCE ŻÓŁWIE

INDEX

WIEK: 6+LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 30 minut

Pierwsza gra, gdzie pionki się ślizgają, chyboczą, a nawet podskakują! Pingwiny biegają po szkolnych, oblodzonych korytarzach, w poszukiwaniu przepysznych ryb. Nie podoba się to niestety woźnemu, który próbuje zabrać legitymacje wszystkim delikwentom. Przekonaj się jak niesforne potrafią być pingwiny! W każdej rundzie, jedno z Was zostaje woźnym (Łapaczem). Jego celem jest złapanie pozostałych pingwinów (Biegaczy), które chcą zebrać znajdujące się nad drzwiami pomieszczeń ryby.

ICECOOL

INDEX

WIEK: 6+LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 15-30 minut

,,Wsiąść do pociągu: Pierwsza podróż” to gra przeznaczona dla dzieci, która stanowi idealne wprowadzenie do "dorosłej" serii gier ”Wsiąść do pociągu”. Dzięki tej prostszej wersji, początkujący oraz najmłodsi gracze, mogą stawiać pierwsze kroki podróżując i odwiedzając miasta naszego kontynentu. Pomimo tego, że zasady zostały odrobinę zmienione, a cele w postaci kart biletów są łatwiejsze do wykonania, to gra pozostaje wierna mechanice, charakterystycznej dla całej serii - gracze ścigają się w zajmowaniu tras na planszy.

WSIĄŚĆ DO POCIĄGU. PIERWSZA PODRÓŻ

INDEX

WIEK: 4+LICZBA GRACZY: 2-4 CZAS: 20-30 minut

Dzielne myszki wyruszyły na wyprawę do krainy, w której wszystko jest zrobione z sera. Im bliżej celu dotrą, tym więcej przysmaku zdobędą. Jest tylko jeden problem. Wielki, głodny i kudłaty problem, który ruszył ich tropem. Spieszcie się! Wygra misia rodzinka, która zdobędzie najwięcej sera!

DZIELNE MYSZKI

INDEX

WIEK: 5+LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: ok. 10 minut

Rzuć kostką i jak najszybciej wykonaj zadanie, które na niej wypadnie! Zagdakaj jak kura, zapiej jak kogut, albo złap kostkę lub jedno z jajeczek! Jeśli uda Ci się być najszybszym w nagrodę otrzymujesz jajko, jednak nie kładziesz go przed sobą, a ponownie rzucasz kostką, aby określić w jakim miejscu musisz je trzymać przez resztę zabawy. Zgięcie łokcia, między kolanami, czy pod pachą? A może pod brodą, albo przytrzymując brodą na barku? Kolejne zadania stają się coraz trudniejsze wraz ze wzrostem ilości posiadanych jajek.

TAŃCZĄCE JAJECZKA

INDEX

WIEK: 4+ LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 15 minut

Louie utracił kontrolę nad samolotem - zatacza pętle i nurkuje w powietrzu, będąc postrachem wszystkich kurczaków! Podrzuć Louiego i chroń swoją farmę, bo inaczej złapie wszystkie Twoje kurczaki - i jest po Tobie. Gracz z ostatnim kurczakiem przy życiu wygrywa!

LOOPIN' LOUIE

INDEX

Co roku, 14 lipca, Francuzi obchodzą swe narodowe święto. W Carcassonne mieszkańcy upamiętniają ten dzień wypuszczając owce, kury oraz krowy z zagród. Cały dzień dzieci z miasteczka świetnie się bawią łapiąc zwierzęta i prowadząc je z powrotem do zagród przed zapadnięciem zmierzchu. Ta bardzo uproszczona wersja hitu Carcassonne daje małym dzieciom okazję do doskonałej zabawy wraz z rodzinami. Podczas rozgrywki nie liczy się punktów, a zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy wykorzysta wszystkie posiadane pionki.

WIEK: 4+ LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 30 minut

DZIECI Z CARCASSONNE

INDEX

WIEK: 4+ LICZBA GRACZY: 2-5 CZAS: 15-20 minut

Sześć kolorowych pszczółek ukryło się w ulach pełnych miodu. Spostrzegawczość i świetna pamięć są kluczem do ich odnalezienia. "Pszczółki" to idealna propozycja dla dzieci i ich opiekunów. Trenuje pamięć, uczy spostrzegawczości i nazw kolorów. Niewątpliwą przewagą "Pszczółek" nad wieloma innymi grami pamięciowymi są plastikowe figurki, które mogą służyć również zabawie.

PSZCZÓŁKI

INDEX

Sądzisz, że zbieranie jajek w kurniku to prosta sprawa? Kury nie ułatwią Ci zadania - wszystkie wyglądają jednakowo, często zmieniają gniazda i co najważniejsze, postanowiły znosić jajka w różnych kolorach. Staraj się zapamiętać, w jakich kolorach wysiaduje jajka każda z nich. Wygra osoba, która zbierze najwięcej jajek w kurniku.

WIEK: 4+ LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 20 minut

KURNIK

INDEX

WIEK: 8+ LICZBA GRACZY: 2CZAS: 10 minut

Klask to wyjątkowa zręcznościowa gra magnetyczna. Łączy elementy golfa, cymbergaja i piłkarzyków. Zasady są proste, dlatego rozgrywce mogą brać udział osoby w każdym wieku. Konieczne są jednak refleks i precyzja! Celem gry planszowej Klask jest umieszczenie kulki w bramce rywala. Nie ma w niej konkretnych tur. Gracze przesuwają swoje trzymacze, by popychaczami trafiać w pomarańczową kulkę i przemieszczać ją po planszy. Ale ostrożnie - utrata kontroli nad popychaczem lub trafienie nim do bramki rywala przyniesie mu dodatkowe punkty.

KLASK

INDEX

RODZINNYCH

NAJCZĘŚCIEJ WYPOŻYCZANYCHGIER PLANSZOWYCH

TOP LISTA

INDEX

WIEK: 8+ LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 30-60 minut

Od skalistych wzgórz Edynburga po nasłoneczniony port Konstantynopola, od zakurzonych alejek Pampeluny po smaganą wiatrem stację w Berlinie. Wsiąść do Pociągu: Europa zabierze Was w ekscytującą, kolejową podróż pełną przygód po największych europejskich miastach przełomu wieków! Oprócz nowej planszy z mapą, gra oferuje zupełnie nowe elementy, takie jak tunele, promy i dworce kolejowe. W tej edycji możecie zbudować o wiele więcej krótszych tras. W grze Wsiąść do Pociągu: Europa nie ma tak oczywistych wyborów, jak utworzenie połączenia od wybrzeża do wybrzeża USA.

WSIĄŚĆ DO POCIĄGU.EUROPA

INDEX

WIEK: 8+ LICZBA GRACZY: 2-6CZAS: -

Toruń to miasto Mikołaja Kopernika, przepysznych pierników i urokliwej starówki, która każdego roku zachwyca miliony turystów z całego świata. Dbałość o dziedzictwo, w tym najstarsze zabytki, poznać można po rzuceniu okiem na Krzywą Wieżę czy Ratusz Staromiejski. Powołane do życia w XIII wieku przez Krzyżaków, stale i prężnie się rozwija, czego przykładem są nowoczesne i popularne miejsca jak CKK Jordanki czy fontanna Cosmopolis. Nie czekaj, rzuć kostka, wykonaj ruch, dokonaj transakcji i zbij fortunę w najnowszej, toruńskiej edycji klasycznej gry MONOPOLY!

MONOPOLY-EDYCJA TORUŃ

INDEX

WIEK: 10+LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 30 minut

Zostań jednym z największych handlarzy kamieniami szlachetnymi epoki renesansu. Stań na czele gildii kupieckiej i podejmuj strategiczne decyzje dotyczące inwestycji w nowe kopalnie, wysyłania statków do nowego świata oraz zatrudniania cenionych rzemieślników. Zbuduj ekonomiczne imperium i gość w swoich progach możnych patronów dysponujących nieprzebranymi wpływami i środkami, aby zyskać chwałę i prestiż.

SPLENDOR

INDEX

WIEK: 8+ LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 45 minut

Japoński cesarz powierzył członkom swojego dworu (graczom) trudne zadanie opieki nad zwierzakiem, polegające na przygotowaniu dla niego ogrodu bambusowego. Gracze, przy pomocy cesarskiego ogrodnika, będą pielęgnować pola, nawadniać je i uprawiać na nich jeden z trzech rodzajów bambusa (zielony, żółty albo różowy). Będą musieli znosić ogromny apetyt łasej na soczyste pędy bambusa pandy... Gracz, któremu uda się zdobyć najwięcej punktów poprzez odpowiednią uprawę rośliny i karmienie pandy – wygra grę.

TAKENOKO

INDEX

WIEK: 8+ LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 30-45 minut

Azulejos - oryginalnie były to biało-niebieskie płytki ceramiczne, sprowadzone do Europy przez Maurów. Sławę i popularność w Portugalii, zdobyły po wizycie króla Manuela I w południowej Hiszpanii. W grze "Azul" wcielisz się w artystę, układającego przepiękne mozaiki z Azulejos, na ścianach pałacu królewskiego w Évorze. Zabierz płytki w jednym kolorze z warsztatu albo ze środka pola gry i połóż je na jednej z linii wzorów na swojej planszy. Zdobywaj punkty zwycięstwa, pokonaj swoich przeciwników i zostań ulubionym projektantem króla Manuela I.

AZUL

INDEX

WIEK: 12+ LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 60 minut

Czy masz odwagę zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych? "Kolejka" jest grą planszową opowiadającą o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie gracza wydaje się proste. Muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste.

KOLEJKA

INDEX

WIEK: 8+LICZBA GRACZY: 3-6CZAS: 30 minut

"Dixit" to pięknie zilustrowana gra karciana, która poruszy Twoją wyobraźnię i nauczy kreatywnego podejścia do różnych skojarzeń! W tej wielokrotnie nagradzanej grze główną rolę odgrywają ilustracje na kartach. Gracze starają się wskazać kartę, która jest źródłem historii, a równocześnie zmylić przeciwników.

DIXIT

INDEX

WIEK: 7+LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 35 minut

"Carcassonne" nie jest typową grą planszową. Gracze, bowiem po kolei dokładają kawałki (kafelki) terenu budując z nich miasta, klasztory, drogi i pola.Każdy z graczy po dołożeniu kafelka lądu może na nim umieścić jednego ze swoich siedmiu poddanych. To gdzie go umieści ma kluczowe znaczenie dla rozgrywki. Otóż umieszczając poddanego na fragmencie miasta czyni go rycerzem, drogi - złodziejem, pola - chłopem, a w klasztorze - mnichem. Oczywiście za każde zagranie jest przyznawana pewna ilość punktów. Gdy wszystkie kafelki zostaną dołożone gra dobiega końca, a punkty są podliczane. Ten kto zdobędzie ich najwięcej wygrywa.

CARCASSONNE

INDEX

WIEK: 10+LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 45 minut

Wojownicy czy myśliciele? Budowniczowie czy naukowcy? Jaka będzie Twoja cywilizacja? Wynalazki, nowe technologie, rewolucyjne poglądy – przed Tobą sporo do odkrycia! W tej grze wcielisz się w rolę przywódcy jednego z narodów. Postarasz się zadziwić świat swoimi osiągnięciami poprowadzić swój lud do szczęścia! Przewiduj ruchy przeciwników, blefuj i zdobywaj punkty zadowolenia. Może to właśnie Twoje plemię zdobędzie tytuł najbardziej zadowolonego w dziejach ludzkości?

CVlizacje

INDEX

WIEK: 12+LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 2 minuty nauki, 15 minuty grania

"Eksplodujące kotki" to ewenement w skali światowego finansowania społecznościowego. Ponad 219 000 osób wsparło to miauczące szaleństwo w 2015 roku i tym samym, gra osiągnęła wśród internautów status kultowego projektu. Twoim zadaniem, będzie zostać jedynym graczem przy stole, którego nie wysadził bombowy kociak. Spryt, szczęście, zadziorność i poczucie humoru - to wszystko przyda Ci się, by mruczący przyjaciel nie przybiegł do Ciebie z wybuchową niespodzianką i nie uległ detonacji.

EKSPLODUJĄCE KOTKI

INDEX

DLA AMBITNYCH

NAJCZĘŚCIEJ WYPOŻYCZANYCHGIER PLANSZOWYCH

TOP LISTA

INDEX

WIEK: 10+LICZBA GRACZY: 2-7CZAS: 30 minut

Pozostaw ślad na kartach historii, budując cud architektury, który przetrwa wieki! Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym postępu, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. "7 Cudów Świata" rozgrywa się przez trzy ery, z których każda używa swojej talii. Każda era rozgrywana jest w bardzo podobny sposób: poszczególni gracze mają możliwość zagrać 6 kart na erę by rozwinąć swoje miasto i zbudować swój cud świata.

7 CUDÓW ŚWIATA

INDEX

WIEK: 12+LICZBA GRACZY: 1-5CZAS: 90-120 MINUT

Ludzkość rozpoczęła ekspansję w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety. Zwiększenie odsetka migracji z Ziemi wymaga terraformacji Marsa, czyli dostosowania jego środowiska tak, aby ludzie mogli w nim przeżyć bez sprzętu ochronnego i aby zminimalizować śmiertelność spowodowaną wypadkami wśród kolonistów. W "Terraformacji Marsa" gracz obejmie kontrolę nad jedną z korporacji oraz będzie kupować i zagrywać karty, opisujące różne projekty inwestycyjne.

TERRAFORMACJA MARSA

INDEX

WIEK: 8+LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 60 minut

Miękki piasek na plażach, łagodne wzgórza i potężne łańcuchy górskie. Tak, ten wspaniały krajobraz może oczarować każdego. Niech ten sielankowy obraz jednak cię nie zmyli. Setki lat temu był to teren, na którym aż pięć klanów walczyło o dominację. Każdy z nich zawzięcie walczył o przejęcie każdego, nawet najmniejszego skrawka ziemi, jednocześnie próbując sprzedać tereny o małej użyteczności.

WYSPA SKYE

INDEX

WIEK: 10+LICZBA GRACZY: 2CZAS: 30 minut

Poprowadź swoją cywilizację ku świetności, dbając o jej rozwój militarny i naukowy oraz konstruując niezwykłe budowle i cuda. Wszystkie wzniesione budowle i cuda tworzą miasto gracza. "7 Cudów Świata: Pojedynek" to gra, która wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru "7 Cudów Świata", ale oferuje również nowe, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej wyzwania. W tej grze istnieją trzy drogi do zwycięstwa: dominacja militarna, dominacja naukowa i zwycięstwo cywilne. Gra wprowadza nowatorski sposób dobierania kart, rozwoju naukowego i konfliktów militarnych oraz zawiera dwanaście różnych cudów.

7 CUDÓW ŚWIATA -POJEDYNEK

INDEX

WIEK: 12+ LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 45 minut

Gracze wcielają się w agentów podróżujących w czasie i rozwiązują kolejne misje. Każda partia to jedna próba i kolejne próby dostarczają graczom nowych informacji i pomysłów. Gracze poruszają się po lokacjach, zbierają przedmioty, rozmawiają z różnymi osobami i starają się jak najlepiej wykorzystać upływający czas. Proste zasady i bardzo wciągający klimat gry.

T.I.M.E STORIES

INDEX

WIEK: 12+LICZBA GRACZY: 2-5CZAS: 90-150 minut

W 1493 roku Krzysztof Kolumb odkrywa najbardziej wysuniętą na wschód wyspę archipelagu Wielkich Antylii. Około 50 lat później rozpoczyna się pierwszy okres rozkwitu Puerto Rico. To wszystko dzięki Tobie! W którą postać wcielisz się w Nowym Świecie? Będziesz poszukiwaczem złota czy gubernatorem? Plantatorem czy kupcem? Cokolwiek wybierzesz, cel będzie zawsze ten sam: odnieść sukces i zdobyć największe uznanie! Kto będzie w posiadaniu najlepiej prosperujących plantacji? Kto wzniesie najbardziej okazałe budynki? Kto zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa?

PUERTO RICO

INDEX

WIEK: 13+LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 40-80 minut

Czy to właśnie Ty wypełnisz proroctwo? Okiełznaj pradawne dżiny i pokieruj pięcioma klanami a Sułtanat może być Twój! Twoja karawana przekroczyła granice Krainy Tysiąca i Jednej Nocy i dotarła do legendarnego Sułtanatu Naqali. Od wielu lat tron państwa-miasta pozostaje pusty, bowiem szanowany sułtan opuścił ten świat bezpotomnie. Wróżbici przepowiedzieli jednak przybycie nieznajomych, którzy, wpływając na pięć klanów, stoczą walkę o kontrolę nad osławioną krainą.

PIĘĆ KLANÓW

INDEX

WIEK: 12+LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 30-90 minut

Dolina Loary w trakcie XV wieku. Gracze wcielając się w role wpływowych książąt starają się powiększać swoje wpływy i bogactwa. W trakcie 5 faz gry gracze zbierają decydujące o zwycięstwie punkty przez handel, hodowlę zwierząt, budowę miasta czy odkrycia naukowe. wiele dróg prowadzi graczy do dobrobytu i sławy! Wiele sposobów na zdobywanie punktów zwycięstwa w tej grze o budowaniu wymaga przemyślanych ruchów runda po rundzie oraz planowania z wyprzedzeniem. Dzięki różnym posiadłościom gra pozostaje wyzwaniem dla graczy przez długi czas ponieważ żadne dwie partie nie są takie same.

ZAMKI BURGUNDII

INDEX

WIEK: 14+LICZBA GRACZY: 2-4CZAS: 45 minut

Zdecyduj, gdzie się osiedlisz i jak rozwiniesz swoje terytoria! Zostań długouchym lordem i zbuduj imperium! Przejmuj kontrolę nad rozległymi terytoriami. Odkryj najdalsze zakątki świata, buduj zamki, farmy i wydobywaj cenne surowce. Nie zapominaj o tajnych misjach króla, które na końcu gry, zapewnią Ci dodatkowe marchewki. Każda decyzja przybliża Cię do zwycięstwa, ale tylko jeden lord zyska uznanie króla i zostanie okrzyknięty najlepszym władcą królików!

KRÓLESTWOKRÓLIKÓW

INDEX

WIEK: 16+LICZBA GRACZY: 1-5CZAS: 2-3 godziny

Detektyw to kooperacyjna gra planszowa, która zabierze was do świata zbrodni i wymagających zagadek kryminalnych. W Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej gracze wcielają się w role inspektorów pracujących dla rządowej agencji ANTERES. Detektywi otrzymają login upoważniający ich do korzystania z internetowej bazy danych agencji ANTERES, w której znajdą dane dotyczące podejrzanych, świadków, dokumentacje aresztowań i przebieg wcześniejszych śledztw. Gracze będą mieli wolną rękę w przeszukiwaniu bazy ANTERES jak i dowolnych źródeł, które pozwolą im rozwiązać sprawę.

DETEKTYW:KRYMINALNAGRA PLANSZOWA

IZABELA STRASZEWSKAMARTA KORUSIEWICZ

OPRACOWANIE:

INDEX

1. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4419-Pedzace-zolwie.htmlhttps://gryplanszowe.pl/product-pol-4419-Pedzace-zolwie.html, [dostęp online 18.05.2020r].2. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4116-IceCool-edycja-polska.html, [dostęp online 18.05.2020r].3. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4090-Wsiasc-do-pociagu-Pierwsza-podroz.html, [dostęp online 18.05.2020r].4. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4459-Dzielne-myszki.html, [dostęp online 18.05.2020r].5. https://www.empik.com/haba-tanczace-jajeczka-gra-haba,p1081100618,zabawki-p, [dostęp online 18.05.2020r].6. https://gryplanszowe.pl/product-pol-3328-Loopin-Louie.html, [dostęp online 18.05.2020r].7. https://gryplanszowe.pl/product-pol-2182-Dzieci-z-Carcassonne-edycja-polska.html. [dostęp online 18.05.2020r].8. https://gryplanszowe.pl/product-pol-90-Pszczolki.html, [dostęp online 18.05.2020r].9. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4824-Kurnik.html, [dostęp online 18.05.2020r].10. https://www.gandalf.com.pl/p/gra-klask/, [dostęp online 18.05.2020r].11. https://gryplanszowe.pl/product-pol-469-Wsiasc-do-pociagu-Europa.html, [dostęp online 19.05.2020r].12. https://www.gandalf.com.pl/p/gra-wsiasc-do-pociagu-europa/, [dostęp online 19.05.2020r].13. https://www.smyk.com/p/monopoly-torun-gra-ekonomiczna-i6124338, [dostęp online 19.05.2020r].14. https://gryplanszowe.pl/product-pol-2601-Splendor.html, [dostęp online 19.05.2020r].15. https://gryplanszowe.pl/product-pol-2722-Takenoko-edycja-polska.html, [dostęp online 19.05.2020r].16. https://gryplanszowe.pl/product-pol-3489-Kolejka.htm, [dostęp online 19.05.2020r].17. https://gryplanszowe.pl/product-pol-822-Dixit.html, [dostęp online 19.05.2020r].18. https://gryplanszowe.pl/product-pol-2176-Carcassonne-II-edycja-polska.html, [dostęp online 19.05.2020r].19. https://gryplanszowe.pl/product-pol-3098-CVlizacje.html, [dostęp online 19.05.2020r].20. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4805-Eksplodujace-kotki.html, [dostęp online 19.05.2020r].

ŹRÓDŁA:

INDEX

21. https://gryplanszowe.pl/product-pol-1336-7-Cudow-Swiata.html, [dostęp online 20.05.2020r].22. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4342-Terraformacja-Marsa.html, [dostęp online 20.05.2020r].23. https://gryplanszowe.pl/product-pol-3339-Wyspa-Skye.html, [dostęp online 20.05.2020r].24. https://gryplanszowe.pl/product-pol-3080-7-Cudow-Swiata-Pojedynek.html, [dostęp online 20.05.2020r].25. https://uwookiego.pl/produkt/time-stories, [dostęp online 20.05.2020r].26. https://www.empik.com/rebel-gra-planszowa-t-i-m-e-stories-rebel,p1132530553,zabawki-p?gclid=CjwKCAjwqpP2BRBTEiwAfpiD-5e946ECSHKuAo9J3MpsS84UaWYVkyD0R-bKl4R54jcz7RynzefnXxoC3SQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds, [dostęp online 20.05.2020r].27. https://gryplanszowe.pl/product-pol-530-Puerto-Rico-edycja-polska.html, [dostęp online 20.05.2020r].28. https://gryplanszowe.pl/product-pol-3722-Piec-Klanow.html, [dostęp online 20.05.2020r].29. https://gryplanszowe.pl/product-pol-4576-Krolestwo-krolikow.html, [dostęp online 20.05.2020r].30. https://www.rebel.pl/product.php/1,303/104795/Zamki-Burgundii.html, [dostęp online 20.05.2020r].31. https://www.empik.com/zamki-burgundii-rebel,p1168115964,zabawki-p, [dostęp online 20.05.2020r].32. https://www.empik.com/portal-games-gra-kooperacyjna-detektyw-kryminalna-gra-planszowa-portal-games,p1213065277,zabawki-p, [dostęp online 20.05.2020r].

ŹRÓDŁA: