Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Co to jest rodzina?

Drzewo rodziny

Strefa rozmyślań

Strefa rozrywki

Rodzinne dni

Rodzina to grupa osób. Może być mała albo bardzo duża. Pytanie: Jaka jest Twoja rodzina?Rodzina to grupa osób, które są ze sobą spokrewnione. W słowie "spokrewniony" mieści się słowo "krew". Osoby spokrewnione mają wspólnego przodka. Często są w jakiś sposób do siebie podobne. Pytanie: do kogo Ty jesteś podobny? (pomyśl o swoim wyglądzie i charakterze)Rodzina może mieć wiele pokoleń, tak jak dom może mieć wiele pięter. Na jednym piętrze jesteś Ty i Twoi kuzyni czy kuzynki, na innym Twoi rodzice, ciocie i wujkowie, na jeszcze innym babcie i dziadkowie.Pytanie: czy znasz imiona swoich babć i dziadków?Czasami przyjaciele stają się naszą rodziną. Do przyjaciółki Twojej mamy możesz mówić "ciociu". Taka ciocia nie jest jednak Twoją krewną, bo nie macie wspólnych przodków.Pytanie: czy w Twojej rodzinie są ciocie i wujkowie, którzy nie są Twoimi krewnymi?

<-wróć

Drzewo rodziny to DRZEWO GENEALOGICZNE Spróbuj powiedzieć ten wyraz., Jest długi i dość skomplikowany. Udało się?Drzewo genealogiczne to taki wykres członków rodziny.Ty, Twoi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, prapradziadkowie, praprapraprapra.... :)Zobacz jak może wyglądać najprostsze drzewo genealogiczne. Kliknij tu:Sam możesz zrobić coś takiego. Możesz umieścić imiona i nazwiska swoich bliskich, daty urodzenia (czasem daty śmierci), a jeśli masz możliwość to nawet zdjęcia.Takie drzewo można zrobić na kartce z bloku lub na stronie internetowej. Kliknij tu:

<-wróć

Dzień Rodziny obchodzimy 15 maja.Czy znasz inne rodzinne święta takie jak Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Dziecka?kliknij na postać poniżej i sprawdź:

Zadanie: zaznacz te daty w kalendarzu. Wpisz także daty urodzin swoich najbliższych czonków rodziny.

<-wróć

Dzień Ojca 23 czerwca

Dzień Matki 26 maja

Dzień Dziecka 1 czerwca

Dzień Babci 21 stycznia

Dzień Dziadka 22 stycznia

RODZINY SĄ RÓŻNERodziny bywają małe i duże, spokojne i głośne, takie gdzie, rodzice mieszkają razem lub osobno,są też takie, gdzie nie ma mamy lub taty.Czy znasz takie rodziny? RODZINA JEST JAK POGODAKiedy patrzysz przez okno, to widzisz, że niebo bywa piękne, błękitne i słoneczne, ale czasem jest deszczowe i pochmurne, Tak samo jest z naszymi rodzinami. Czasem śmiejemy się,cieszymy, czasem smucimy, a czasem nawet się kłócimy.Tak już jest w rodzinie. W każdej. Przypomnij sobie jakiś przyjemny dzień w swojej rodzinie.Co to za dzień?

<-wróć

piosenka o mamie i tacie

piosenka o babci i dziadku

Gra: Znamy się lepiej

Quiz rodzinny

<-wróć

<-wróć

<-wróć