Want to make creations as awesome as this one?

Nauczanie zdalne - zajęcia świetlicowe SP20 w Gdynia - tydzień ósmy

Transcript

Prezentacja Świetlicowa - tydzień ósmy

Przygody na Ziemi

Poniedziałek

Środa

Wtorek

Czwartek

Piątek

Powrót

Czytamy dla Was

PONIEDZIAŁEK

Zajęcia plastyczne

Zajęcia relaksacyjne

Powrót

Zajęcia relaksacyjne

Jak ptak

Puszek

Pierzynka

Malowanie nitką

Kryształowa Góra

Do działania potrzebujemy pozytywnej energii a, żeby ją mieć potrzebny nam jest w pierwszej kolejności RELAX! Dlatego zaczynamy od zabaw relaksacyjnych ☺ ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY UDANYCH WRAŻEŃ!!!

Powrót

Jak ptak

W pierwszej kolejności zapraszamy do ćwiczeń oddechowych „Jak ptak”. Do zabawy zaproś rodzeństwo, rodzica.

 1. Stań prosto, tak by twoje stopy rozstawione były na szerokość Twoich bioder. Spójrz, czy na pewno stoją one pod Twoimi kośćmi biodrowym.
 2. Spróbuj oddychać cały czas przez nos.
 3. Wypuść powietrze i przysuń na wysokość klatki piersiowej wyciągnięte do przodu ramiona, aż dotkną się one wewnętrznymi powierzchniami dłoni.
 4. Górna część pleców jest przy tym trochę zaokrąglona, głowa lekko pochylona.
 5. Przy każdym wdechu odsuń wyciągnięte ramiona tak daleko do tyłu, jak to tylko możliwe, jednocześnie unieście głowę do góry i uwypuklijcie klatkę piersiową.
 6. Z każdym wdechem otwierasz się w ten sposób na wpływające do waszych płuc powietrze, a przy wydechu zamykasz się.
 7. Wyglądasz jak duży, latający ptak.
 8. Powtórz te ruchy dłoni około sześć razy, a potem wsłuchaj się w swoje wnętrze z zamkniętymi oczami.

Podkład Muzyczny

Jak czuje się teraz twoje ciało? Czy czujesz ożywiające działanie tego ćwiczenia oddechowego? Powtórz to ćwiczenie jeszcze raz, zrób sześć wdechów i wydechów A potem na siedząco wsłuchaj się w swoje wnętrze. Usiądź wygodnie.

Powrót

Puszek

Kolejną zabawą jaką chcemy Wam zaproponować jest masaż relaksacyjny „Puszek”. To zabawa, która jest przyjemna.Potrzebny Ci będzie delikatny, przyjemny w dotyku kawałek materiału, który możesz ponacinać na końcach, tak żeby był postrzępiony 😊Dodatkowo, do zabawy potrzebna będzie Ci druga osoba😊 (rodzic, rodzeństwo, babcia).

 1. Jedna osoba z pary kładzie się na plecach.
 2. Druga osoba kawałkiem postrzępionej papierowej serwetki bądź miękkiego materiału lekko gładzi czoło, policzki, szyję, ręce i odsłonięte do kolan nogi leżącej osoby.
 3. Towarzyszy temu cicha, spokojna muzyka 😊 Zapraszamy!

Podkład Muzyczny

Jak czuje się teraz twoje ciało? Czy czujesz ożywiające działanie tego ćwiczenia oddechowego? Powtórz to ćwiczenie jeszcze raz, zrób sześć wdechów i wydechów A potem na siedząco wsłuchaj się w swoje wnętrze. Usiądź wygodnie.

Powrót

Pierzynka

Kolejna propozycja dla Was 😊:To naprawdę świetna zabawa, przyjemne doświadczenie, w której będziecie mogli się zrelaksować.

 1. Jedna, lub dwie osoby kładą się na podłodze, na brzuchu obok siebie, policzek opierając na dłoniach ułożonych jedna na drugiej.
 2. Włączamy podkład (muzyka spokojna).
 3. Pozostałe osoby lub osoba delikatnie kładą kolejno na ich podudziach, udach, biodrach, plecach i głowach zawiązane w płótnie lub worku piłki kasztany lub żołędzie, lubi inne rzeczy, które przyjdą Wam do głowy.
 4. Zawartością worka nalezy uciskać osobę leżącą. Przesypująca się zawartość worka lekko masuje wywołując przyjemne uczucia.
 5. Taki relaks wynikający z doznań fizycznych uspokaja psychicznie.
 6. Pełnię komfortu uzyskacie, słuchając równocześnie spokojnej muzyki. Po minucie lub dwóch następuje zmiana ról. Zapraszamy! Życzymy powodzenia i wytrwałości 😊

Podkład Muzyczny

Jak czuje się teraz twoje ciało? Czy czujesz ożywiające działanie tego ćwiczenia oddechowego? Powtórz to ćwiczenie jeszcze raz, zrób sześć wdechów i wydechów A potem na siedząco wsłuchaj się w swoje wnętrze. Usiądź wygodnie.

Powrót

Malowanie nitką ma w sobie trochę magii – nie widzimy jak nitka "tańczy" pod papierem, a efekty końcowe są nieprzewidywalne! Jest to również świetna okazja do doskonalenia precyzji ruchów dłoni i palców.Potrzebujesz: • papierowy talerzyk, • odrobinę dość gęstej farby plakatowej - 2-3 kolory, • kawałek nitki, • dwie kartki cienkiego papieru, • pędzelek, • twardy, płaski ciężarek, np. deseczka kuchenna, książka w twardej oprawie, tacka.

Dalej

Malowanie nitką

Powrót

 1. Połóż kartkę na gładkim blacie.
 2. Nałóż kilka kleksów farby na talerzyk.
 3. Zanuż nitkę w farbie zostawiając czysty kawałek na jednym końcu (pomóż sobie palcami i pędzelkiem).
 4. Połóż nitkę na kartce w dowolny sposób, ale tak, żeby "czysty" koniec wystawał poza krawędź papieru.
 5. Nakryj całość drugą kartką, a potem połóż "ciężarek".
 6. Połóż płasko lewą dłoń na ciężarku i lekko dociśnij.
 7. Złap nitkę w palce prawej ręki i wyciągnij.
 8. Powtarzaj proces kilka razy.
 9. Wysusz papier. Obracaj kartkę i uwolnij wyobraźnię ☺

Jak wykonać pracę?

Powrót

Oto przed Wami krótka bajka relaksacyjna.Zapraszamy Was do relaksu przy magicznych dźwiękach.

Malowanie nitką

Bajka Do wydrukowania

Bajka

Czytamy dla Was

Kryształowa Góra Wejdź na swoją ścieżkę i powędruj aż do Drzewa Kłopotów. Czy masz dziś jakieś nieprzyjemne sprawy, które chciałbyś na nim zawiesić?... A teraz idź do ogrodu. Kiedy miniesz furtkę, ujrzysz żwirową dróżkę, skręcającą w bok. Idąc nią, zobaczysz, jak wijąc się, prowadzi między cudownymi kwiatami, krzakami i bujnymi zaroślami... Wkrótce dotrzesz do płotu, a wtedy zobaczysz za nim wspaniałą górę, mieniącą się wszystkimi kolorami, jakby była z kryształu. Podchodząc bliżej, widzisz, że w górze są już wykute stopnie, postanawiasz więc wspiąć się na szczyt. Wchodząc na pierwszy stopień, stwierdzasz, że u podnóża góry wszystko jest czerwone. Z jednej strony kwitną karmazynowe kwiaty, z drugiej gałęzie drzewek uginają się pod dorodnymi czereśniami. Kwiaty rozsiewają wokół siebie egzotyczny zapach, a kiedy zrywasz jedną czereśnię i wkładasz do ust... aaach, cóż za cudowny smak!... Robisz kilka następnych kroków po stopniach Kryształowej Góry i widzisz, że teraz otacza cię barwa pomarańczowa... Można by pomyśleć, że znalazłeś się w gaju pomarańczowym, tyle jest dookoła drzewek, których gałęzie chylą się ku ziemi pod ciężarem owoców. Może masz ochotę poczęstować się pomarańczą, posmakować jej żywego soku... nie krępuj się... Kilka kolejnych stopni wprowadza cię w warstwę jaskrawożółtą. Wszędzie pełno jest żółtych kwiatów... wysokich, niskich, dużych, małych... Z boku widać niewielki strumyk, więc postanawiasz przysiąść na chwilę i ochłodzić się... Nabierasz w dłonie wody w cieniu drzewka cytrynowego, a jego rześki zapach odświeża cię jeszcze bardziej... Kilka schodków wyżej zaczyna się kraina bujnej zieleni. Zupełnie jakbyś się znalazł w lesie podzwrotnikowym, w którym fruwa mnóstwo różnobarwnych ptaków, a spomiędzy drzew pozdrawiają cię wszystkie ulubione zwierzęta... Kiedy zrobisz jeszcze kilka kroków w górę, otoczy cię błękit; jeszcze nigdy dotąd nie widziałeś błękitu tak czystego i pięknego... Po jednej stronie góry chlupoczą fale morza, a między nimi wesoło dokazują delfiny. Zanurzasz się w morskiej wodzie, pływasz i bawisz się z delfinami... Kiedy wracasz na stopnie Kryształowej Góry, wchodzisz po nich w krainę fioletu... Masz wrażenie, że stąpasz po wielkim ametyście, w którym rozszczepia się światło, a wszystko dookoła mieni się i skrzy!... A kiedy wreszcie staniesz na samym szczycie, otoczy cię... jaskrawa biel. To tutaj mieszkają wszystkie twoje najtajniejsze marzenia i najskrytsze sny, tutaj chronią się wszystkie ukochane przez ciebie rzeczy: aniołowie, wróżki, chmury i promyki słoneczne... Wszystko, czego zdarzyło ci się zapragnąć, jest przed tobą, skąpane w roziskrzonej bieli... Rozkoszuj się teraz przez chwilę swoją Kryształową Górą... Czas już wracać, ale najpierw podziękuj jej za to, że jest tutaj i zawsze chętnie czeka na twoje odwiedziny... Przy furtce trzeba też podziękować ogrodowi za to, że jest, że czeka...

Powrót

Zajęcia plastyczne

Witrażowa mapa Polski

Matka Ziemia

Miś polarny

Powrót

Miś polarny

Z wacików stworzyć można nie tylko bałwanka, ale również niedźwiedzia polarnego. Zachęcamy Was do wykonania własnego niedźwiedzia! :)Będziesz potrzebować: • waciki kosmetyczne • styropian • kartkę papieru • klej • niebieską lub granatową kartkę • czarny pisak • nożyczki

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

 1. Dwa waciki przecinamy na pół. Jeden na ćwiartki. A z jednego wycinamy głowę niedźwiedzia.
 2. Układamy z nich niedźwiadka, rysujemy oczko i nosek.
 3. Smarujemy klejem i przyklejamy do kartki.
 4. Naklejamy styropian tak, by powstała kra i góry lodowe na błękitnym oceanie. Miłej zabawy!

Powrót

Potrzebować będziesz: • białą kartkę • nożyczki • kolorowe bibułki • klej • mazak • konturowa mapa Polski

Dalej

Mapa witrażowa Polski

Powrót

Jak wykonać pracę?

 1. Wycinamy środek mapy.
 2. Tniemy bibułkę witrażową na dowolne kształty.
 3. Przyklejamy bibułę tak, by wypełnić całą wyciętą przestrzeń. I tyle! Gotowe! :) Zachęcamy również do przygotowania innych map, np. mapy Świata! :)

filmikz instruktażem

Powrót

Potrzebować będziesz: • blok A4 z kolorowymi kartkami (niebieska/fioletowa na tło, kremowa, przynajmniej dwa odcienie zielonegoi wybrane kolory na kwiaty) • zeszyt papierów kolorowych (niebieska kartka) • klej • nożyczki • ołówek • czarny pisak, • talerz deserowy • opcjonalnie kredki i blok dekoracyjny z motywem kwiatów

Dalej

Matka Ziemia

Powrót

Jak wykonać pracę?

 1. Odrysuj koło na zieloneji niebieskiej kartce - wytnij koła.
 2. Na zielonej kartce wyrysuj kontury kontynentów, które wytnij i przyjklej do niebieskiego koła.
 3. Z kremowego papieru odrysuj głowę i dłonie swojej Matki Ziemi.
 4. Z wybranego kolory wytnij długie pasy, które posłużą Ci jako włosy Matki Ziemi.
 5. Przygotuj też kolorowe kwiaty z papieru.
 6. Przyklej na tło w podanej kolejności - głowę, dłonie, planetę, włosy i kwiaty.

Link do STrowy źródłowej

Powrót

Czytamy dla Was

Część 1

Wtorek

Klub Mądrej Sowy

Czytamy dla Was

Gry i Zabawy

Powrót

Klub Mądrej Sowy

Powrót

Zagadkownica

Interaktywne memory

Gdzie jest Wally?

Wykreślanki

Quiz

Quiz

Powrót

Zapraszamy Was na podróż pełną przygód. Zaczniemy od Quizu. Czy znasz stolice państw europejskich? Czy znasz państwa leżące na kontynentach? Czy rozpoznasz państwa tylko po ich konturach? Sprawdzisz to rozwiązując quiz na tej stronie.

quiz

Zagadkownica

Powrót

Zagadka nr 4

Zagadka nr 9

Zagadka nr 1

Zagadka nr 5

Zagadka nr 6

Zagadka nr 2

Zagadka nr 7

Zagadka nr 8

Zagadka nr 10

Zagadka nr 3

Co to za okrągła planeta,na której bez wody,tlenu i słońcanie byłoby życia?

Las kocha szczerze.Zwierzętom dobrze życzy.Ma zielony mundur.Bo to pan …

Choć posiada pancerz,wcale nie wojuje.Choć ma cztery nogi,wolno spaceruje.

Czytaj od początku albo wspak,nic nie szkodzi.I tak się nie zmieninazwa znanej łodzi.

Groźne, wzburzone szumią jego fale. Spotkasz w nim ryby, meduzy, korale.

Biały ptak ponad falami,lata lecz nie śpiewa.Letnią porą cała plaża,krzykiem jej rozbrzmiewa.

Gdzie są takie strony,jak wam się wydaje,po których palcami,zwiedzam miasta, kraje?

Ma płetwy na nogach,na plecach powietrze.Bez trudu pokonadużą, mokrą przestrzeń.

Jeździ w różne miejsca,często podróżuje. Ważne informacjeludziom przekazuje.

Unosi szybowce,popycha żaglowce.Obraca wiatrakisiłacz z niego taki!

Gdzie jest Wally?

Powrót

Wally podróżuje po świecie. Znowu gdzieś się schował. Pomóż go odnaleźć i kliknijw to miejsce, w którym się znajduje.

gdzie jest wally?

Memory

Powrót

Zapraszamy Was do gry w memory :)

na plaży

W tropikach

Na Wsi

Wykreślanki

Powrót

Zapraszamy Was do wykonania wykreślanek :)

Zwierzęta

Mapa polski

Powrót

GryiZabawy

Przeprawa przez rzekę

Poszukiwacze skarbu

Zabawy z innych krajów

Patyki, kamyki, szyszki

Przeprawa przez rzekę

Powrót

Wyobraźcie sobie, że przez Wasz pokój przepływa rzeka. Długi rwący potok rozciąga swoje brzegiod stołu, aż do kanapy lub od ściany do ściany, w zależności od rozkładu mieszkania. Musicie przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach, ale tak, aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Poduszkami jaśkami lub innymi kawałkami materiału (ręczniki, koce). Rozłóżcie je na podłodze tak, aby przejście po nich nie było zbyt łatwe. I po każdym prawidłowym przedostaniu się na drugi brzeg zmieniajcie ustawienie.Oczywiście na trudniejsze, tak jakby to był kolejny level do przejścia w grze.

Poszukiwacze skarbu

Powrót

Nic tak nie motywuje, jak rozwiązywanie zadań i zagadek, by dotrzeć do okrytego tajemnicą skarbu. Narysujcie mapę, dodajcie kilka zadań specjalnych, typu: zrób 10 przysiadów, zakręć się 3 razy, podskocz 7 razy do góry itp. lub można pochować kilka kartek z podpowiedziami takimi jak: „sprawdź pod łóżkiem”, „szukaj za kanapą”, „zajrzyj do lodówki” itp., by nareszcie dotrzeć do skarbu! A co będzie poszukiwaną nagrodą zależy już tylko od Was!

Zabawy z innych krajów

Powrót

Wiele z zabaw, które są ulubione przez dzieci w niektórych europejskich krajach lubią również dzieci polskie.

wŁOCHY

Polska

Norwegia

Do zabawy potrzebne będą arkusze z literami alfabetu. Zabawa polega na tym że, z dostępnych liter należy ułożyć jak największą liczbę słów. Ustalamy czas na zastanowienie się i zapisywanie wyrazów. Po upływie czasu mówimy: STOP. Za wyrazy 3 literowe 1 punkt, 4 literowe 2 punkty, 5 literowe i więcej 3 punkty. Zwycięża ten kto ma najwięcej punktów.

Teraz pobawimy się tak jak bawią się dzieci we Włoszech. Średniej wielkości piłką rzucamy o pozbawioną okien ścianę pokoju lub domu, po czym - po odbiciu - łapiemy. Należy przy tym przestrzegać danej kolejności i zasad. Kto popełni błąd lub upuści piłkę, ten odpada z gry. Jego miejsce zajmuje następny uczestnik zabawy.Trzynaście reguł gry:

 1. Rzucamy piłkę i łapiemy ją oburącz.
 2. Rzucamy i łapiemy piłkę nie odrywając stóp od podłoża.
 3. Rzucamy i łapiemy piłkę, przy czym nie możemy się zaśmiać.
 4. Rzucamy piłkę i łapiemy ją, stojąc na jednej nodze.
 5. Rzucamy piłkę i łapiemy ją jedną ręką.
 6. Rzucamy piłkę i klaszczemy dwukrotnie przed jej złapaniem.
 7. Rzucamy piłkę i przed jej złapaniem klaszczemy przed sobą i raz za plecami.
 8. Rzucamy piłkę i przed jej złapaniem kręcimy młynka.
 9. Rzucamy piłkę i przed jej złapaniem przesyłamy pocałunek.
 10. Rzucamy piłkę i przed jej złapaniem dotykamy prawą ręką podłoża.
 11. Rzucamy piłkę i przed jej złapaniem uderzamy się prawą ręką w piersi.
 12. Rzucamy piłkę i przed jej złapaniem składamy ramiona na piersi.
 13. Rzucamy piłkę i przed jej złapaniem obracamy się wokół własnej osi.

Dzieciaki wikingów do tej zabawy używały tarcz ojców, wojowników. Wam muszą wystarczyć raczej pokrywki od garnków. Do tego – nieduża piłeczka, najlepiej pingpongowa. Jeśli bawicie się sami, należy jak najdłużej odbijać piłkę na swojej „tarczy”, starając się bić własne rekordy. Gdy gra większa liczba osób, należy odbijać piłkę z tarczy do tarczy w parach. Wygrywa para, której uda się najdłużej odbijać piłeczkę.

Patyki, kamykii szyszki

Powrót

Oto kilka pomysłów na zabawy skarbami, które można znaleźć na ziemi podczas spaceru, lub wyjścia na podwórko. Myślę, że wy będziecie mieć mnóstwo własnych pomysłów na wykorzystanie patyków, kamyczków, muszelek, szyszek itp. Może podzielicie sie tymi pomysłami z nami ?

Patyki

Kamyki

Szyszki

Patyki

Powrót

Oto kilka pomysłów na zabawy skarbami, które można znaleźć na ziemi podczas spaceru, lub wyjścia na podwórko. Myślę, że wy będziecie mieć mnóstwo własnych pomysłów na wykorzystanie patyków, kamyczków, muszelek, szyszek itp. Może podzielicie sie tymi pomysłami z nami ?

Do celu

gra w serso

Do tej zabawy potrzebne są :

 • Dwie osoby,
 • Dwa proste patyki,
 • Obręcz ( możecie wykorzystać do zrobienia takiej obręczy kawałek drutu lub miękką gałązkę)
W serso zazwyczaj gra się w parach, dwie osoby stoją naprzeciw, oddalone od siebie kilka metrów. Uzbrojeni w kijki-szpady gracze łapią wyrzucone w powietrze koło, aby odrzucić je z powrotem osobie z którą grają.

Potrzebne nam będą patyki ( pięć albo więcej), sznurek do zaznaczenia celu. Startujący uczestnik chwyta w garść na przykład 10 patyków i ma nimi rzucić do odległego o kilka kroków celu (może to być np. koło narysowane na podłodze lub zaznaczone sznurkiem, plastykowa miednica itp.). Zdobywa tyle punktów, ile patyków znajdzie się w celu.

Kamyki

Powrót

Oto kilka pomysłów na kamyczkowe zabawy.Zapraszamy!Bawcie się dobrze! :)

Wymyślanie Historii

Plastyczneukładanki

kociarodzina

kółkoi krzyżyk

Na pewno wielu z Was kojarzy grę Cubes. Spróbujcie wykonać swoją wersję :) Do tej zabawy potrzebujemy garść niedużych kamyczków i pisaki. Na kamykach rysujemy różne symbole (tak jak na obrazku). Każdy uczestnik zabawy losuje kamyk z symbolem i według tych symboli wymyśla własną historyjkę.

Potrzebujemy:

 • kamyki różnej wielkości,
 • farbki,
 • pędzle,
 • lakier bezbarwny (jeśli chcemy zabezpieczyć nasze dzieła i nadać im połysk)
Kamyki malujemy według własnego pomysłu i tworzymy z nich plastyczną kompozycję. Ile kompozycji można ułożyć z tych samych elementów! Dla przykładu zdjęcie poniżej:

I znowu potrzebne nam będą kamyczki i pisaki. Możecie oczywiście na kamykach narysować dowolne zwierzaki, takie które najbardziej lubicie. Tutaj dla przykładu koty i sówki.

Pewnie znacie zabawę w kółko i krzyżyk. Do tej zabawy można wykorzystać kamyczki. Pomaluj pięć kamyków w jeden wzorek np. w biedronki i kolejne pięć w inny np. żuki. Kredą namaluj pola do gry na tablicy bądź chodniku i rozpocznij zabawę! W tym przypadku nie tylko sama zabawa będzie dostarczała dziecku wielu radości, ale również jej przygotowanie (malowanie).

Szyszki

Powrót

Do tej zabawy, a w zasadzie eksperymentu, potrzebujemy dwóch szyszek i szklanki z wodą.Czy wiecie co się stanie z szyszką kiedy zanurzymy ją w wodzie na dłuższy czas? Włóżcie szyszkę do szklanki z wodą i zostawcie na całą noc. Drugiego dnia sprawdźcie co się stało z szyszką. Czy szyszka zmieni swój wygląd? Porównajcie szyszkę mokrą i suchą. Szyszka zmieniła swój wygląd, zamknęła się. Dlaczego tak się stało? Szyszka ma w sobie nasiona i aby je chronić przed wodą (np. deszczem) zamyka się.

Powrót

Czytamy dla Was

Część 2

Powrót

Czytamy dla Was

Środa

Zajęcia plastyczno-techniczne

Film

Powrót

Zajęcia plastyczno - techniczne

Żółwik wodny

Lornetka

Samolocik

Pingwin

Powrót

Lornetka

Potrzebować będziesz: • kubeczki plastikowe (dwa na jedną pracę plastyczną) • ołówek, kredki, pisaki lub farby • klej • kartkę A4 • nożyczki

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

 1. Rozpocznij pracę od naszkicowania na kartce postury chłopca lub dziewczynki.
 2. Na osobnej kartce naszkicuj ręce i wytnij je, pokoloruj całość.
 3. Następnie wytnij z plastikowych kubeczków ich dno i przyklej do kartki.
 4. Ostatnim krokiem jest przyklejenie wyciętych przez Ciebie rączek i praca gotowa :)

Powrót

Żółwik wodny

Będziesz potrzebować: • plastikową butelkę • sznurek, nitkę lub mulinę • kartkę • ołówek • mazak • nożyczki • plastikowe oczka

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

 1. Odcinamy dno plastikowej butelki.
 2. Przykładamy dno do kartki z bloku i odrysowujamy żółwia, następnie wycinamy jego kontury.
 3. Mocujemy dno butelki do wyciętych konturów, obwiązując butelkę z konturem.
 4. Dorysowujemy lub doklejamy oczka - i gotowe!

Filmik z Instruktażem

Powrót

Samolocik

Będziesz potrzebować: • plastikową butelkę • nożyczki • taśmę dwustronną • klej • kartkę – białą i niebieską • ołówek • linijkę

Dalej

Powrót

Jak wykonać pracę?

 1. Oklejamy butelkę taśmą dwustroną.
 2. Oklejamy butelkę białym papierem - tak by z dwóch stron wystawał kawałek kartki akurat na ster samolotu.
 3. Odcinamy nadmiar papieru - pamiętając o pozostawieniu steru.
 4. Z niebieskiej kartki wycinamy skrzydła samolotu i skrzydła steru, a następnie doklejamy je do samolotu.
 5. Z niebieskiej kartki wycinamy okna samolotu, które do niego doklejamy. I tyle. Gotowe! :)

Filmik z Instruktażem

Powrót

Pingwin

Będziesz potrzebować: • białej i czarnej kartki papieru Instrukcję wykonania pigwinka znajdziesz na filmie.

Filmik z Instruktażem

Powrót

Film

Dziecięca filmografia

Filmy edukacyjne

Powrót

Filmy edukacyjne

10 największych zwierząt

10 najszybszych zwierząt

Rośliny owadożerne

Nela - Mała Reporterka - "Kierunek Antarktyda"

Powrót

Nasze propozycje:

Powrót

Czytamy dla Was

Część 3

Powrót

Czytamy dla Was

Czwartek

Zajęcia muzyczne

Zajęcia czytelnicze

Powrót

Zajęcia muzyczne

"Szybko - wolno"

Gorące krzesła

Walk off the Earth

Kapcie, papcie, laczki

Powrót

Szybko-wolno

Witajcie kochani 😊 Dzisiaj chciałybyśmy zaproponować Wam zabawę muzyczną Szybko – wolno. Do tej zabawy będziesz potrzebować : 1. Krzesło 2. Podkład muzyczny (Bjork – It’s oh so quiet) 3. Kogoś do towarzystwa (we dwoje zawsze raźniej) W podkładzie muzycznym do tej zabawy mamy dwie części: Część A- wolniejsza, w której siedzimy na krześle i interpretujemy muzykę tańcem rąk i nóg, nie wstając z krzesła. Część B – szybka, w której wstajemy i tańczymy wokół krzesła. To świetna zabawa w wsłuchiwanie się w muzykę😊 Spróbuj zinterpretować ją po swojemu. Zaproś do zabawy kogoś z domowników a na pewno będzie Ci raźniej😊

Podkład Muzyczny

Powrót

Gorące krzesła

Kolejną zabawą, również wykorzystującą krzesła jest zabawa „Gorące krzesła” .1. Zaproś do wspólnej zabawy przynajmniej 3 osoby. 2. Krzesła ustaw w kole, oparciami do środka. 3. Ustaw o jedno krzesło mniej, niż jest osób. 4. Jedna osoba włącza i zatrzymuje muzykę. (Proponujemy: Ed sheeran – Shape off you) 5. Kiedy muzyka gra, tańczyczcie na około ustawionych krzeseł. 6. Kiedy muzyka się zatrzyma, spróbujcie usiąść na jednym krześle. 7. Kto nie zdąży, odpada z gry. 8. W kolejnych rundach zabierajcie zawszejedno krzesło. 9. Finał rozgrywa się pomiędzy dwoma osobamii jednym krzesłem. Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!Bawcie się dobrze!!!

Podkład Muzyczny

Powrót

Kapcie, papcie, laczki

Kolejna zabawa to zabawa z wykorzystaniem butów, kapci, laczek, bądź innych przedmiotów, którymi moglibyście wykonać taką zabawę😊 Potrzebne będą: 1. Para butów, laczek itp. 2. Nagranie – piosenka „Letkiss” 3. Kawałek wolnej powierzchni na podłodze😊 Dobrej zabawy😊 Poniżej filmik instruktażowy, co prawda w języku hiszpańskim ale to naprawdę nie będzie Wam przeszkadzało. Chodzi o to żebyście zobaczyli jak ma wyglądać właśnie ta zabawa😊 Bawcie się dobrze!!!!!

Filmik Instruktażowy

Powrót

Walk off the Eart

Zapraszamy do kolejnego spotkania z zespołem Walk of the Earth. Zachęcamy Was do wsłuchania się i uważnego obejrzenia filmiku 😊.Zachęcamy Was do znalezienia i nazwania kolejnych instrumentów 😊.

Podkład Muzyczny

Powrót

Zajęcia czytelnicze

Bibliografia dziecięca

Czytamy dla Was

"Spotkanie z Yeti"

Powrót

Czytamy dla Was

"Część 5"

"Część 1"

"Część 2"

"Część 3"

"Część 4"

Powrót

"Spotkanie z Yeti"

Bajka

Powrót

Nasze propozycje:

Powrót

Czytamy dla Was

Część 4

Powrót

Piątek

Eksperyment - Kolorowe Mleko

Eksperyment - Tęczowa słomka

Czytamy dla Was

Kolorowanki

Powrót

Kolorowe Mleko

Kolorowe mleko? Dlaczego nie. Zróbcie prosty eksperyment. Będą kolory, będzie zabawa. A efekt - wow! Potrzebujesz: • głęboki talerz (lub inne naczynie) • ok. 1 szklanka tłustego mleka • odrobinę płynu do mycia naczyń • pędzelek • małą łyżeczkę (lub kroplomierz) • trzy miseczki z wodą zabarwioną farbą (lub barwnikami spożywczymi; tu żółta, czerwona, niebieska).

Dalej

Powrót

Jak zrobić eksperyment? 1.Wylej mleko na talerz. 2.Powoli, stopniowo nabieraj łyżeczką barwniki i wlewaj do mleka, każdy osobno. (Uwaga, zanim przystąpisz do dalszego kroku możesz odcisnąć wzór na kartce – wystarcz, że położysz ją na talerzyku z mlekiem) 3.Zmocz pędzelek w płynie do naczyń. 4.Dotknij powierzchni mleka pędzelkiem. 5.Obserwuj powierzchnię. Dobre rady! • Uwaga na bezpieczeństwo - postępujcie ostrożnie z płynem do naczyń. • Możecie użyć więcej kolorów. • Warto zabezpieczyć stół ceratą. • Przygotujcie więcej mleka, żeby powtórzyć zabawę.

Jak Wykonać Eksperyment

Powrót

Tęczowa Słomka

Wyczaruj własną tęczową słomkę. Zapraszamy! Bawcie się dobrze! :)

Eksperyment - tęczowa Słomka

Powrót

Kolorowanki

Interaktywne:

Do wydrukowania:

Motyw z ogrodu

Na łące

Zachódsłońca

Nurkowaniez rybami

Ryby

Latająca Sowa

Mały Piesek

Łabędź

Powrót

Czytamy Dla Was

Część 5