Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

Mikrofonas – akustoelektrinis įtaisas, keičiantis garso virpesių energiją garsinio dažnio elektros srove. Mikrofonai dažnai naudojami laidinio ir radijo ryšio, televizijos technikoje, garso įrašymo įrenginiuose. Pagal veikimo principą mikrofonai skirstomi į elektrodinaminius (ritinius ir juostinius), elektrostatinius (kondensatorinius), pjezoelektrinius (kristalinius), elektromagnetinius ir anglinius. Elektrodinaminiai ir elektrostatiniai mikrofonai dažniausiai naudojami televizijos, įrašų studijų, aukštos kokybės garso stiprinimo įrenginiuose, o elektromagnetiniai, pjezoelektriniai ir angliniai – paprasčiausiuose garso stiprinimo įtaisuose (telefonuose, magnetolose ir pan.).

Vaizdo kamera leidžia vaizdo siužetus nesunkiai perkelti į kompiuterio atmintinę. Prijungtos vaizdo kameros sudaro galimybę rengti vaizdo konferencijas.

Pelė – vienas patogiausių darbo su kompiuteriu įtaisų. Galima dirbti ir be pelės, tačiau naudojantis ja kur kas patogiau atlikti daugelį veiksmų. Pelė naudojama grafinės aplinkos valdymui – programų paleidimui, lango matmenų ir padėties keitimui, failų kopijavimui, meniu punktų išrinkimui. Stumiant pelę specialaus padėklo paviršiumi ekrane juda pelės žymeklis.

Klaviatūra – pagrindinis įvesties įrenginys, skirtas raidėms, skaitmenims ir kitokiems ženklams įvesti į kompiuterį bei kompiuteriui valdyti. Šiuolaikinėje klaviatūroje būna 106 ir daugiau klavišų. Gamintojai randa vietos klavišams interneto puslapiams peržiūrėti, multimedijos įtaisams valdyti. Pagrindiniai klavišai grupuojami į 4 grupes: Simbolių (rašmenų, ženklų) Valdymo Redagavimo Skaitmenų

Valdymo rutulys – tarsi apversta pelė, kurios rutulį sukame nykščiu, kitais pirštais ar net delnu. Jis dažniausiai naudojamas vietoje pelės nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Jo privalumas – valdytuvas yra stacionarus ir nereikalauja papildomos vietos ant stalo.

Valdymo svirtis (vairalazdė) - tai manipuliatorius, kuris rankenos palenkimą pakeičia žymeklio ar kito simbolio judesiu. Toks manipuliatorius dažniausiai skiriamas kompiuteriniams žaidimams valdyti.

Mikrofonai tiks ir profesionaliems dainininkams, ir mėgėjams. Šie prietaisai gali būti dviejų tipų - su laidu ir belaidžiai, maitinami baterijų energija. Dėl aktyvios mikrofono diafragmos galėsite mėgautis aiškiu ir tiksliu garso atkūrimu. Mikrofonas pravers rengiant smagius karaoke vakarus su šeima ir draugais ar ruošiantis įvairiems koncertams. Ypač jautrus miniatiūrinis kaklaraiščio segtuko tipo mikrofonas su dažnių diapazonu nuo 100 iki 12 000 Hz. Skirtas savo arba greta esančių žmonių balsui įrašyti. Turi 3,5 mm monofoninę jungtį.

Skaitytuvas arba skeneris yra prietaisas, skirtas duomenims iš lapų nuskaityti į kompiuterį, kad vėliau pasinaudojant tam tikromis programomis šie būtų atvaizduojami vaizduoklyje ir juos būtų galima redaguoti kaip tekstus arba kaip paveikslėlius. Skaitytuvai yra staliniai ir rankiniai.

Jutiklinis, liečiamasis arba sensorinis ekranas – ekranas, galintis atpažinti prisilietimo prie jo paviršiaus vietą. Prietaisas atpažįsta piršto ar rankos, taip pat specialaus rašiklio (stiliaus) prisilietimą. Liečiant ekraną galima valdyti žymeklį, pasirinkti elementą ir pan., t. y. atlikti veiksmus, kurie dirbant su paprastu ekranu atliekami pele arba klaviatūra. Jutikliniai ekranai naudojami asmeniniuose, planšetiniuose bei delniniuose kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, žaidimų konsolėse, GPS imtuvuose, bankomatuose, informacijos terminaluose, prietaisų skydeliuose medicinoje ir pramonėje bei kituose pan. įrenginiuose.

Žaidimų pultas (angl.gamepad, joypad, control pad) – vienas iš žaidimų valdymo įrenginių tipų. Žaidimų pultas laikomas dvejomis rankomis ir daugiausia valdomas nykščiais. Žaidimų pultą paprastai sudaro mygtukai tam tikriems veiksmams atlikti, valdomi dešiniuoju nykščiu, ir krypties valdiklis, valdomas kairiuoju nykščiu. Senesni krypties valdikliai buvo kryžminės formos ir turėjo keturias kryptis (angl. taip pat vadinti joypad arba d-pad), bet daugelis modernių pultų papildomai (arba kaip pakaitalą) turi po vieną ar daugiau analoginių kreiptukų. Kai kurie standartiniai žaidimų pultai palei kraštus taip pat turi menčių formos mygtukus (angl. shoulder buttons), centre įmontuotą „Start“ mygtuką, pasirinkimo ir režimo mygtukus bei nedidelį, vidinį motorą, kuris skleidžia vibraciją.

Mokėjimo kortelių skaitytuvas – įrenginys pateikiantis informaciją kompiuterinėms bankinėms sistemoms. Tai banko teikiama paslauga, leidžianti priimti atsiskaitymus už prekes ar paslaugas elektroniniu mokėjimo kortelių skaitytuvu.

Veiksmo kameros skirtos filmuoti tam tiktą veiksmą: bėgimą, važiavimą motociklu, dviračių, skrydį oro balionu ar parasparniu, nardymą ir pan. Veiksmo kameros yra skirtos sportui ir veiklai vandenyje. Veiksmo kameros leis įamžinti netikėčiausius nuotykius ir informaciją perkelti į kompiuterį. Aukšta kokybė, atsparumas vandeniui - vaizdo kameros tai ypatingai pravartus pagalbininkas keliaujant.

Grafinė planšetė yra plačiai pasaulyje naudojama skaitmeninė piešimo lenta, skirta ne tik dailininkams ar dizaineriams, bet taip pat ir mėgėjams naudotojams, studentams, moksleiviams, ar mažesniems vaikams. Piešimas šioje lentoje yra įdomus ir smagus – galite piešti, dažyti, vėliau redaguoti savo piešinius.Lengva naudotis, nes komplekte yra specialiai tam skirtas pieštukas. Piešimo lenta prijungiama prie kompiuterio USB jungtimi, o magnetiniu pieštuko galiuku atliekami stebuklingi brėžimai bei potepiai. Skaitmeninis pieštukas sukurs pojūtį, lyg brėžtumėte paprastu pieštuku ant balto popieriaus lapo. Vieno mygtuko paspaudimu yra perjungiami du režimai – pieštuko ir trintuko.

Atminties kortelė, kartais vadinama „flaš“ kortele (angl. flash memory card, storage card) - tai kortelės formos skaitmeninių duomenų laikmena. Naudojama duomenims kaupti bei perkelti skaitmeniniuose fotoaparatuose, muzikos grotuvuose, kompiuteriuose. Atminties kortelių skaitytuvas yra įtaisas, paprastai turintis USB sąsają, susipažinimo su atminties kortelės duomenis, pavyzdžiui, "CompactFlash (CF), Secure Digital (SD) arba" MultiMediaCard "(MMC). Dauguma kortelių skaitytuvų naudojami ne tik duomenims nuskaityti, bet ir įrašyti į kortelę. Kortelių skaitytuvai paprastai naudoja USB jungtį su kompiuteriu,, leidžiančiu vartotojams prieiti prie informacijos, saugomos atminties kortelėje ir ją perkelti į kompiuterį.

Vaizdo stebėjimo kamera – saugomo arba pasirinkto stebėti objekto vaizdo perdavimo šaltinis. Vaizdo stebėjimo kameros skiriamos į dvi dideles grupes pagal vaizdo perdavimo būdą - HD kameros ir IP kameros. HD kameros perduoda signalą analoginių būdu per koaksialinį (televizinį) kabelį į įrašymo įrenginį. Galingi šiuolaikiški įrašymo įrenginių dekoderiai paverčia perduodamą signalą į skaitmeninį ir įrašo aukštos raiškos nuo 2Mp iki 8Mp (4K) vaizdą. Jų pajungimas ypač paprastas ir nereikalauja specialių žinių. IP kameros veikia kompiuteriniame tinkle ir turi dar daugiau galimybių. Perduoda vaizdą, garsą, pranešimus ir tinkle gali veikti visiškai autonomiškai be įrašymo įrenginio. Kaip ir HD kamerų populiariausios raiškos yra nuo 2Mp (FullHD) iki 8Mp (4K). Pagal prisijungimo būdą IP kameros skirstomos į laidines ir belaides, kurios gali veikti WiFi arba 4G ryšiu. Visais atvejais laidinis signalo perdavimas yra stabilesnis ir patikimesnis, nors ir WiFi kameros vis dažniau diegiamos į profesionalaus stebėjimo sistemas. WiFi kamerų veikimo stabilumas ir patikimumas priklauso nuo aplinkos, kurioje įdiegta sistema - nuo sienų kiekio ir storio, kitų galimų trukdžių.

Internetinė (web) kamera dažniausiai jungiama per USB jungtį prie kompiuterio, interneto pagalba leidžianti perteikti vaizdą realiu laiku. Web kameros leis gyvai bendrauti Skype bei kitose programose. Tinka namams bei biurui. Keičiantis interneto spartai pradėta kurti didesnių rezoliucijų kameros. Logitech ir daug kitų gamintojų, orientuotų į internetinių kamerų gamybą, siekia pagerinti vaizdo kokybę ir patogumą bendraujant.

Šviesos pieštukas įveda informaciją į kompiuterį vedžiojamas ekranu. Šviesos pieštuku pažymėta informacija perduodama sisteminiam blokui.

Fotoaparatas (Foto kamera) – tai optinis mechaninis arba optinis elektroninis prietaisas objektų atvaizdams gauti, erdvinį vaizdą fiksuojantis plokštumoje (šviesai jautriose medžiagose arba puslaidininkių matricoje). Fotoaparatas (Foto kamera) leidžia nuotraukas nesunkiai perkelti į kompiuterį.

Mobilus skaitytuvas (skeneris) – tai šiuolaikinių technologijų naujovė, atsiradusi dėl padidėjusios paklausos. Mobilus skeneris yra pasirenkamas dėl to, kad turi galimybę nuskenavęs dokumentą, knygos ištrauką ar kokį nors leidinį, visą informaciją perkelti tiesiog į atminties kortelę. Perkeltas vaizdas yra kokybiškas, tinkamas tolimesniam naudojimui. Mobilaus skenerio kaina yra įvairi, ji priklauso nuo to, kiek funkcijų turi skeneris, kas jį pagamino, kokia kokybė. Mobilius renkasi tie, kurie mėgsta šiuolaikines technologijas, kuriems dažnai reikia turėti šią priemonę po ranką. Pastatomus renkasi darbuotojai, kurie nuolatos dirba su popieriais ar dokumentais.

Garso sintezatorius − aparatas, galintis generuoti elektroninį signalą ir juo manipuliuoti muzikos kūrimui, įrašymui, atlikimui. Garso sintezatorius gali būti jungiamas prie kompiuterio norint išgauti kuo daugiau įvairesnių garsų. Garso plokštėse dažnai būna įstatyti sintezatoriai,skirti muzikos instrumentų ir įvairių garsų imitavimui. Moderniose garso plokštėse būna sintezatoriai, naudojantys specialiose lentelėse saugomą informaciją – įvairių muzikos instrumentų skambesio užkoduotus parametrus.Tokių sintezatorių sintezuoto garso kokybė gerokai aukštesnė.

Grafinė lenta naudojama tiksliems grafikos darbams. Grafinė lenta yra vaizduoklio ekrano antrininkė. Joje galima piešti specialiu pieštuku arba specialia pelyte, o vaizdas matomas ekrane. Lentoje piešti gerokai patogiau, negu vertikaliame ekrane. Po elektromagnetinės lentos paviršiumi yra tankus laidų tinklelis, reaguojantis į pieštuko skleidžiamą elektromagnetinį lauką arba į lauko pokytį, kurį sukelia pieštukas. Lentos valdiklis nustato pieštuko koordinates ir jas perduoda į kompiuterį. Lentos būna standžios ir lanksčios. yra ir skaidrių lentų. Lenta su kompiuteriu sujungiama kabeliu arba infraraudonaisiais spinduliais.

Brūkšninis kodas (barkodas yra neteiktina svetimybė) – tai įvairaus pločio nevienodu atstumu išdėstytų lygiagrečių brūkšnelių seka, žyminti kodą. Spausdinamas ant įvairių gaminių bei jų etikečių. Juo naudojantis informacija apie gaminį greitai ir patikimai įvedama į kompiuterizuotą sistemą. Brūkšninių kodų skaitytuvas skirtas nuskaityti prekės brūkšninį kodą gamybos ar pardavimo metu. Parduotuvėse pagerėjo aptarnavimas, pagreitėjo atsiskaitymas, palengvėjo kasininko darbas. Lengvesnis ir prekybos proceso valdymas, nes bet kuriuo metu iš parduotuvės kompiuterinės sistemos galima gauti visą informaciją apie kiekvieno pavadinimo prekę. Parduotuvėje, kurioje naudojama prekių numeravimo sistema, pirkėjas garantuotas, kad kasininkas neapsirinka (tyčia ar netyčia) vertindamas jo pirkinį.