Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Ćwiczenia z gumami treningowymi

Ćwiczenia z gumami to rodzaj ćwiczeń oporowych przeznaczonych dla osób chcących zwiększyć wytrzymałość i wydolność organizmu oraz zredukować zbędną tkankę tłuszczową. Jest wiele rodzajów treningów z gumami, podobnie jak dostępnych jest wiele rodzajów gum do ćwiczeń.

LOREM IPSUM

LOREM IPSUM

Choć wyglądają niepozornie, to bardzo skuteczny i niedrogi przyrząd treningowy. Gumy do ćwiczeń to po prostu gumowe taśmy (zazwyczaj w formie opaski), które służą do naciągania. Z ich pomocą można trenować różne partie mięśni.

Zalety trenowania z użyciem taśm gumowych:

rehabilitacja

ćwiczenie różnych partii ciała

urozamicenie treningów

niedrogie

Rodzaje gum treningowych – czy kolor ma znaczenie?

Treningu siłowego

Treningu piłkarskiego

ĆWICZENIA Z GUMĄ

Treningu bokserskiego, treningu judo i innych sztuk walki

Treningu pływackiego

Treningu ogólnorozwojowego

wykorzystywane są w ramach ćwiczeń ogólnorozwojowych, podczas rehabilitacji, na zajęciach fitness, a także przy treningu na przyrządach. Wszystko to sprawia, że warto celować w modele dopasowane do własnych potrzeb. Można z powodzeniem polecić je do:

Na ręce

Ćwiczenia doskonałe na brzuch.

ĆWICZENIA Z GUMAMI

Gumę można również wykorzystać do wykonywania pompek

Na nogi i pośladki

Ćwiczenia z gumami mogą polegać na podciąganiu się przy ich pomocy na drążku (należy zawiesić gumę na drążku, zahaczyć o nią stopami i wykonywać tradycyjne podciągania).

ZESTAWY ĆWICZEŃ Z TAŚMAMI

Ćwiczenia z gumami dają świetne i dość szybkie efekty, zbliżone do tych osiąganych za sprawą treningu z obciążeniami. Modelują sylwetkę, wzmacniają wybrane partie mięśni lub całe ciało (jeśli wykonujemy przy ich pomocy trening całościowy), pozwalają też dość szybko zgubić zbędne kilogramy. Ćwiczenia z gumami poprawiają wytrzymałość i wydolność organizmu, korzystnie wpływaj ą na procesy metaboliczne i jak wszystkie rozsądnie dozowane ćwiczenia fizyczne stymulują pracę układu sercowo-naczyniowego oraz odpornościowego.

Przykładowy trening z gumą