Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Виставка-реквієм

Дорогий друже! Друга Світова війна тривала довгих шість років. Гітлерівські загарбники прорахувалися і зустрілися з масовим героїзмом українського народу. Разом з дорослими на бій з фашистами вийшли діти. Вони боролися в підпіллі, в партизанських загонах, на фронтах, працювали в тилу, наближаючи День Великої Перемоги. На цій книжковій виставці ви познайомитесь з виданнями, які розповідають про ці події.

Микола Сом

Горе нам, бо ми воєнні діти, Для війни великої – малі. Нам хотілось вийти, походити І побігать вільно по землі

Анатолій Дімаров

У творах, що ввійшли до книжки, відомий сучасний український письменник розповідає про події Другої світової війни на теренах України. Перед нами постають долі дітей, їх біль та смуток.

Читайте книги про війну

читайте книги про війну

Григір Тютюник

Повість “Климко”, по праву можна назвати маленьким шедевром. Зі сторінок книги постають “обпалений” війною, світлий хлопчик Климко, самотня старенька бабуся Вуточка і безкомпромісний юнак Іван Срібний. Письменник змальовує правдиву картину життя того часу з його радощами, великими і малими людськими проблемами.

Євген Гуцало

У збірнику повістей і оповідань вміщені кращі твори письменника, за які він отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка. Це оповіді про життя дітей у роки Великої Вітчизняної війни, про повсякденні справи повоєнних підлітків, про їхні мрії, прагнення і сподівання.

читайте книги про війну

Оксана Іваненко

Ця повість розповідає про дітей, яких війна позбавила дитинства. Вони стали в'язнями фашистських концтаборів. Багато з них навіть не знали своє прізвище. Вони були лише матеріалом для медичних експериментів табірних лікарів.

ЧИтайте книги про війну

читайте книги про війну

Марцін Щігельській

Рафалу дев’ять років, і він живе у варшавському гетто. Понад усе на світі хлопчик любить читати, але дорога до бібліотеки стає щораз небезпечнішою. Його батьків немає. Світ навколо дедалі більше нагадує Рафалові його улюблену книжку ­– «Машину часу» : хижі морлоки у формі німецьких солдатів, з рушницями, чатують на кожному кроці.

Ковчег часу: про справжню війну очима дитини : виставка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bokmal.com.ua/books/kovcheg-chasu-review/. – Назва з екрану. УкрЛіб: бібліотека української літератури [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.ukrlib.com.ua/. – Назва з екрану. В оформленні використані фото та зображення з Goole-колекції

Використані джерела

Дімаров А. Діти. Українська вендета : повісті / А. Дімаров. – К.иїв : Дніпро, 2016. – 301 с. Тютюнник Г. Климко : повість / Г. Тютюнник. – Київ : Знання, 2017. – 287 с.Гуцало Є. Діти війни : оповідання / Є. Гуцало // Гуцало Є. Пролетіли коні: оповідання та повісті. – К.иїв : Видавництво гуманітарної літератури, 2008. – С. 80-104Іваненко О. Д. Рідні діти : повість / О. Д. Іваненко.- Київ : Веселка, 1979. - 205 с. Щигельський М. Ковчег часу / Марцін Щигельський. - Львів : Урбіно, 2016. - 232 с.

Використана література

Віртуальну виставку підготувала Гунчак Ірина Володимирівна бібліотекар Мирненського ОЗЗСО і-ІІІ ступенів Мирненської селищної Ради